Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Vrchlice - Kutná Hora

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Vrchlice - ubytování Kutná Hora

Nabízíme vám levné ubytování na klidném předměstí historické Kutné Hory s výhledem na chrám svaté Barbory. Chata má 2 ložnice, kuchyň s myčkou a mikrovlnnou troubou, TV s plochou obrazovkou, posezení a 1 koupelnu. Od nás se do historického centra Kutné Hory dostanete pěšky za 30 minut. Nebo se svezte místním vláčkem a za pět minut můžete již Kutnou Horu obdivovat sami na vlastní oči. Další trasy na krásné výlety vedou kolem nás.

 

Ubytování chata střední Čechy

Chata se skládá z přízemní části a podkroví.

  • V přízemí chaty jsou dvě postele, vybavená kuchyň, TV, jídelní stůl, krbová kamna. Dále je zde koupelna se sprchovým koutem a s toaletou.
  • V podkroví se nachází prostor pro 4 postele a skříňky. Do podkroví vedou strmé dřevěné schody zaopatřené dvířky. Vytápění pomocí krbových kamen na dřevo.
  • Pod zastřešenou terasou si můžete v klidu posedět a za relaxovat. K dispozici vám je solární sprcha a gril na dřevěné uhlí.

 

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Výlety v okolí chaty

Kutná Hora a okolí nabízí širokou škálu historických, přírodních a technických památek. Pokud už máte za sebou prohlídku centra Kutné Hory a chcete se podívat do okolí, věřte, že vás okolí ohromí úplně stejně jako krásné centrum.

Jste-li u nás ubytovaní jen na víkend, doporučujeme určitě prohlídku údolí řeky Vrchlice. Najdete zde naučnou stezku po starých mlýnech, které kdysi zásobovaly nejen Kutnou Horu. Dnes je dochováno jen pár mlýnů a další jsou jako jako torza dávné historie připomínkou, jak se zde na tak malém úseku řeky dříve žilo.

Pokud máte více času, určitě nesmíte minout prohlídku kopce Kaňk, kde se rozhlédnete z nově vybudované rozhledny a nebo si prohlídnete dnes již zavřený důl Turkaňk.

Vedle Hlavního nádraží Kutná Hora leží historická obec Malín s archeologickým nalezištěm slavníkovského hradiště. Slavníkovci zde již kolem roku 985 razili mince zvané denáry. Daleko dříve než Kutná Hora začla razit Pražské groše.

Od nás se do historického centra Kutné Hory dostanete pěšky za 30 minut. Nebo se svezte místním vláčkem a za pět minut můžete již Kutnou Horu obdivovat sami na vlastní oči. Další trasy na krásné výlety vedou kolem nás. Například můžete navštívit zříceninu hradu Sion, nebo se vydat s košíkem do lesa na houby. V horkých dnech se můžete osvěžit v nedalekém rybníku.

Přijeďte se pokochat histrorií a úžasnou krajinou rozmanitého Kutnohorska. Na kole, pěšky nebo autem.

Autem a nebo na kole se určitě vydejte do nejvýznamnější stavby empírové architektury, do zámku Kačina. Šest kilometrů od Kutné Hory stojí velkolepá budova na půdorysu otevřené podkovy s klasickým portikem o šesti sloupech s tympanonem. Celá stavba měří 227 m. V zámku se nachází i muzeum českého venkova.

Osm kilometrů od našeho ubytování stojí zřícenina hradu Sion. Postaven pravděpodobně husitským hejtmanem Janem Roháčem z Dubé. Svými opevňovacími prvky hrad náleží k výdobytkům husitského stavitelství. Zachovalá zřícenina potěší každého malého i velkého dobrodruha.

Směrem na Přelouč se musíte podívat na Kladrubskou jízdárnu a hlavně na jejich krásné koně. Cestou na kole budete míjet velké výběhy s těmito ušlechtilými krasavci. Nebo si domluvte prohlídku jízdárny.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI