Chatky Zrůbek - Slapy

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chatky Zrůbek na břehu Slapské přehrady

Osada Zrůbek leží na pravém břehu Vltavy při ústí říčky Brziny v krásné přírodě mezi vodními nádržemi Slapy a Kamýk, vzdálenost z Prahy je 60km. Tato lokalita svým výhodným umístěním láká k pobytům v přírodě a nabízí také řadu jiných aktivit zejména rybaření a výlety za zajímavými cíli v okolí na kole, loďkou nebo třeba pěšky.
Přijeďte k nám strávit klidnou a příjemnou dovolenou v nově zrekonstruovaných dřevěných chatkách. Těšíme se na Vás na Zrůbku!!!

O aktuálních volných termínech a stavu obsazenosti se informujte telefonicky nebo mailem. Příjem rezervací na sezonu 2016 je v plném proudu.

Ubytování

 V rekreačním středisku Chatky Zrůbek je jedenáct dřevěných chatek, z toho jedenáct 4-lůžkových a jedna 3-lůžková. Všechny chatky jsou nově zrekonstruované s tímto vybavením: 2x palanda, šatní skříň, stůl, 4x židle a navíc také vlastní kuchyňka (elektrický vařič, lednička, rychlovarná konvice, dřez, nádobí na vaření i stolování). Lůžkoviny - peřiny a polštáře jsou v chatkách k dispozici, ložní prádlo je třeba mít vlastní (tzn. povlak na polštář a přikrývku + prostěradlo) nebo je k zapůjčení na místě za poplatek. Celková kapacita je 45 lůžek.

Chatky mají terasu s výhledem na řeku a od vody jsou vzdálené max 10m! Před chatkami jsou tři ohniště. Stravování je buď vlastní nebo v malé hospůdce v areálu s nabídkou jídel (vepřové koleno, plněné knedlíky, řízek, pizza, langoše, atd), točené pivo Hubertus, dobrá kávička, alko- a nealko nápoje a zmrzlina. Nejbližší obchod s potravinami a smíšeným zbožím je v  Dublovicích (4km prodejna COOP) nebo v Sedlčanech 10km (Penny, Billa, Lidl, lékárna a nemocnice,  ...).

Sociální zařízení je nově zrekonstruované v roce 2015 a udržované v čistotě. Sprcha i WC jsou v areálu společné, teplá voda ve sprchách je za poplatek v mincovním   automatu.

Parkování je v areálu na dohled od chatky

Ve všech chatkách a na sociálním zařízení platí PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ!!!

 

 


Rybaření v kempu

 • Lokalita Zrůbek patří mezi oblíbené místo rybářů,  revír 401 022 Vltava (údolní nádrž Slapy) je známý výskytem candáta, kapra, okouna, sumce, štiky i úhoře.
 • Prodej pražských povolenek pro členy ČRS i nečleny je přímo na místě.

Aktivity

 • V areálu je hřiště na volejbal a nohejbal,  stolní tenis. Travnaté dětské hřiště (houpačky, kolotoč a pískoviště pro nejmenší)  je na dohled od chatek.
 • Koupání je možné přímo v řece, je zde pozvolný vstup do vody.
 • K zapůjčení jsou pramice s vesly nebo člun s motorem do 5HP a šlapadlo.
 • Pro teenagery a workholiky je v celém areálu WiFi připojení zdarma.

Kudy k nám?

 • Autem od Benešova po silnici č. 3 směr Tábor, v obci Olbramovice odbočit na silnici č. 18 Sedlčany-Příbram. Projet Sedlčany stále po silnici č. 18 a po dalších 12km za 1.můstkem přes řeku Vltavu odbočit doleva a po 300m sjet na polní cestu doleva.
 • Autom z  Prahy po rychlostní silnici R4 směr Dobříš-Příbram, na exitu 41 sjet na silnici 18 směr Sedlčany. Po 15km jízdy odbočit na křižovatce (vlevo Hotel U Fárů) doprava směr Hrachov a po 300m sjet doleva na polní cestu k chatkám.

Autobus:

 • zastávka Zrůbek/Svatý Jan je vzdálená 300m od chatek, pravidelné spojení Příbram-Zrůbek-Sedlčany, Praha-Dobříš-Zrůbek-Sedlčany, Benešov-Neveklov-Sedlčany-Zrůbek-Příbram-Plzeň.

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 603 421 069, +420 603 803 357
Adresa: Svatý Jan 194, 262 56, Svatý Jan
Web: www.chatky-zrubek.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Okolí

Trocha historie

Zrůbek byla původně tvzr postavená Rožmberky koncem 14. století, ale v období husitských válek byl hrad zcela zničený a tak se do dnešní doby dochovaly už jen torza tvrze na skalnatém ostrohu. V tomto místě předtím býval jen přívoz přes Vltavu a srub, od toho pravděpodobně odvozen místní název (sroubek, později Zrůbek). 

Tipy na výlety

Zřícenina hradu Vrškamýk se středověkým dětským hřištěm, zbytky větrného mlýna Příčovy, zámek Červený hrádek u Sedlčan, rozhledna Drahoušek (504m.n.m.) a Onen Svět, tvrz Křepenice, poutní místo Svatá Hora a Hornické muzeum v Příbrami, naučná stezka Albertovy skály nebo pro lezce (Čertovo kopyto a skály u Kamýka).

Pro milovníky zvířátek záchranná stanice Domov fauny v Hrachově a spousta ekofarem v okolí.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI