Chatky Zrůbek - Slapy

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chatky Zrůbek na břehu Slapské přehrady

Osada Zrůbek leží na pravém břehu Vltavy při ústí říčky Brziny v krásné přírodě mezi vodními nádržemi Slapy a Kamýk, vzdálenost z Prahy je 60km. Tato lokalita svým výhodným umístěním láká k pobytům v přírodě a nabízí také řadu jiných aktivit zejména rybaření a výlety za zajímavými cíli v okolí na kole, loďkou nebo třeba pěšky.
Přijeďte k nám strávit klidnou a příjemnou dovolenou v nově zrekonstruovaných dřevěných chatkách. Těšíme se na Vás na Zrůbku!!!

O aktuálních volných termínech a stavu obsazenosti se informujte telefonicky nebo mailem. Příjem rezervací na sezonu je v plném proudu.

Ubytování

 V rekreačním středisku Chatky Zrůbek je jedenáct dřevěných chatek, z toho jedenáct 4-lůžkových a jedna 3-lůžková. Všechny chatky jsou nově zrekonstruované s tímto vybavením: 2x palanda, šatní skříň, stůl, 4x židle a navíc také vlastní kuchyňka (elektrický vařič, lednička, rychlovarná konvice, dřez, nádobí na vaření i stolování). Lůžkoviny - peřiny a polštáře jsou v chatkách k dispozici, ložní prádlo je třeba mít vlastní (tzn. povlak na polštář a přikrývku + prostěradlo) nebo je k zapůjčení na místě za poplatek. Celková kapacita je 45 lůžek.

Chatky mají terasu s výhledem na řeku a od vody jsou vzdálené max 10m! Před chatkami jsou tři ohniště. Stravování je buď vlastní nebo v malé hospůdce v areálu s nabídkou jídel (vepřové koleno, plněné knedlíky, řízek, pizza, langoše, atd), točené pivo Hubertus, dobrá kávička, alko- a nealko nápoje a zmrzlina. Nejbližší obchod s potravinami a smíšeným zbožím je v  Dublovicích (4km prodejna COOP) nebo v Sedlčanech 10km (Penny, Billa, Lidl, lékárna a nemocnice,  ...).

Sociální zařízení je nově zrekonstruované v roce 2015 a udržované v čistotě. Sprcha i WC jsou v areálu společné, teplá voda ve sprchách je za poplatek v mincovním   automatu.

Parkování je v areálu na dohled od chatky

Ve všech chatkách a na sociálním zařízení platí PŘÍSNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ!!!

 

 


Rybaření v kempu

 • Lokalita Zrůbek patří mezi oblíbené místo rybářů,  revír 401 022 Vltava (údolní nádrž Slapy) je známý výskytem candáta, kapra, okouna, sumce, štiky i úhoře.
 • Prodej pražských povolenek pro členy ČRS i nečleny je přímo na místě.

Aktivity

 • V areálu je hřiště na volejbal a nohejbal,  stolní tenis. Travnaté dětské hřiště (houpačky, kolotoč a pískoviště pro nejmenší)  je na dohled od chatek.
 • Koupání je možné přímo v řece, je zde pozvolný vstup do vody.
 • K zapůjčení jsou pramice s vesly nebo člun s motorem do 5HP a šlapadlo.
 • Pro teenagery a workholiky je v celém areálu WiFi připojení zdarma.

Kudy k nám?

 • Autem od Benešova po silnici č. 3 směr Tábor, v obci Olbramovice odbočit na silnici č. 18 Sedlčany-Příbram. Projet Sedlčany stále po silnici č. 18 a po dalších 12km za 1.můstkem přes řeku Vltavu odbočit doleva a po 300m sjet na polní cestu doleva.
 • Autom z  Prahy po rychlostní silnici R4 směr Dobříš-Příbram, na exitu 41 sjet na silnici 18 směr Sedlčany. Po 15km jízdy odbočit na křižovatce (vlevo Hotel U Fárů) doprava směr Hrachov a po 300m sjet doleva na polní cestu k chatkám.

Autobus:

 • zastávka Zrůbek/Svatý Jan je vzdálená 300m od chatek, pravidelné spojení Příbram-Zrůbek-Sedlčany, Praha-Dobříš-Zrůbek-Sedlčany, Benešov-Neveklov-Sedlčany-Zrůbek-Příbram-Plzeň.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 603 421 069, +420 603 803 357
Adresa: Svatý Jan 194, 262 56, Svatý Jan
Web: www.chatky-zrubek.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Aktivity a okolí

Trocha historie

Zrůbek byla původně tvzr postavená Rožmberky koncem 14. století, ale v období husitských válek byl hrad zcela zničený a tak se do dnešní doby dochovaly už jen torza tvrze na skalnatém ostrohu. V tomto místě předtím býval jen přívoz přes Vltavu a srub, od toho pravděpodobně odvozen místní název (sroubek, později Zrůbek). 

Tipy na výlety

Zřícenina hradu Vrškamýk se středověkým dětským hřištěm, zbytky větrného mlýna Příčovy, zámek Červený hrádek u Sedlčan, rozhledna Drahoušek (504m.n.m.) a Onen Svět, tvrz Křepenice, poutní místo Svatá Hora a Hornické muzeum v Příbrami, naučná stezka Albertovy skály nebo pro lezce (Čertovo kopyto a skály u Kamýka).

Pro milovníky zvířátek záchranná stanice Domov fauny v Hrachově a spousta ekofarem v okolí.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI