Hořovická chata - Cholín Slapy

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Hořovická chata na Cholíně

Hořovická chata - nachází se v letovisku Cholín v oblasti Slapské přehrady, asi 300 m nad mostem přes řeku Vltavu na jižní stráni. Silnice II. tř. č. 119 vede do Sedlčan a na druhou stranu do Dobříše, Štěchovic a do Prahy. Po celý rok je to ideální místo pro aktivní odpočinek, pobytové akce, rekreaci, školení, turistiku, školy v přírodě, sportovní soustředění, oslavy, svatby, pro rodiny s dětmi… V létě Vám můžeme nabídnout krásné koupání ve Vltavě, výlet parníkem, lodičky, houbaření,… Okolí Vás jistě mile překvapí pestrou škálou historických památek a přírodních krás. Nabízíme Vám klidné prostředí pro Vaší akci, ubytování v 18 pokojích a celodenní stravu dle domluvy.

 

 • Celý objekt je nekuřácký, kuřácký koutek je v části venkovní kryté terasy.
 • Společenské prostory chaty slouží jen ubytovaným hostům. Na chatě můžete pořádat různé akce a mít jen pro Váš kolektiv všechny prostory, např. na jógová cvičení, budhistické meditace, taneční soustředění, firemní školení,...
 • Patříme mezi lokality vyhovující kvalitou ovzduší pro konání ozdravných pobytů.
 • Nabízíme Vám pobyty pro jednotlivce, pro malé i velké skupiny, na ubytování se objednávejte předem emailem nebo telefonem.
 • Nabízíme Vám též zajištění výletních aktivit, rezervaci vstupenek, zajištění dopravy, zajištění hudební produkce, koordinátora svatebního obřadu….zajistíme Vám taxi.
 • Během pobytu jsme Vám k dispozici denně od 7 do 22 hodin, kontaktujte nás vždy, když něco potřebujete, když máte dotaz, když zjistíte závadu na zařízení,…
 • Zajistíme Vám kopii tiskových dokumentů, kopii souborů na CD.
 • Wifi zdarma.

 

Ubytování chata Cholín

Budova po opravě, celá zateplená, nová fasáda, vytápění ekologickým palivem, ohřev vody 16 x solární panely, vlastní studna s kvalitní pitnou vodou, stojí na jižní stráni v klidném prostředí.

Prostory

Pokojů je celkem 18 (8x v přízemí, 10x první patro)

Dvoulůžkové2 pokoje
Třílůžkové7 pokojů
Čtyřlůžkové7 pokojů
Pětilůžkový2 pokoje
Počet lůžek celkem63

 

Vybavení chaty

 • Pokoje - situované k jihu, umyvadlo s tekoucí vodou, zrcadlo, na podlaze koberce, postele, stolek, židle, křesílka, prostorná skříň, lampička, el. zásuvky, ústřední topení.
 • WC - na chodbě v přízemí i v patře 9x.
 • Sprchy - na chodbě v přízemí i v patře 5x.
 • Společenská hala - prostorná, konferenční stolky a křesílka, čalouněné lavice, krb, tv + video, reprobedny + zesilovač, na podlaze koberec, vyhřívaná podlaha.
 • Bar – točené pivo, nealko točená limo, káva, lahvové nápoje, cukrovinky, oříšky, víno, alkohol, hygienické předměty, suvenýry, pohlednice.
 • Jídelna - prostorná, mramorová podlaha, stoly a čalouněné židle.
 • Terasa – krytá, prostorná, pohodlná křesla + stolky, plastové židle + stolky, napojená průchodem do jídelny, do haly, gril.
 • Venkovní prostor – před chatou parkovací místa pro auta, ohniště a lavičky, dvě sportovní hřiště na míčové hry před chatou, lavičky podél hřišť, večerní osvětlení, ochranné sítě na míče, za chatou travnatá plocha, kolotoč, houpačka, blízko lesy, klidná a bezpečná lokalita.

 

Rekondiční pobyty

pořádáme pro zdravotně oslabené děti respiračními chorobami už mnoho roků spolu se Svazem postižených civilizačními chorobami v ČR. S tímto svazem spolupracujeme také v projektu „Rozchodíme civilky“, to je akce zaměřená na správnou severskou chůzi s holemi Nordic Walking.
 

Galerie
Ceník

Pro zjištění aktuálních cen použijte prosím "Kontaktní formulář"

 

Kontakt

Mobil: +420 602 893 425

Adresa: Cholín 57, 262 03 Nový knín

www: www.horovicka-chata.cz

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Okolí

Cholín - osada

Cholín – osada, ve které se nachází naše chata, dříve se jmenovala Cholyně, dnes je částí obce Borotice na okrese Příbram. Nachází se asi 5 km jihovýchodně od Borotic, na levém břehu Vltavy. Leží v katastrálním území Čelina. Dnes je to především oblíbené letovisko se dvěma rekreačními středisky, kempem a kolonií rodinných chat. Před výstavbou Slapské přehrady tady byl přívoz, provozoval ho pan Weidenthaler, bydlel se ženou v domku u břehu Vltavy a tam měl místní vyhlášenou hospodu. Několik stovek metrů po proudu Vltavy se nachází samoty zvané Cholín-Boubovny. To je osada rodinných chat podél levého břehu Vltavy, která leží v katastrálním území Prostřední Lhota a je to část obce Chotilsko.

Most na Cholíně byl postaven v roce 1956 přes Vltavu, délka přemostění je 227 m, má 3 pole, je 9 m široký, ve 40 metrové výšce nad dnem původního řečiště – a asi 11 m nad hladinou vody, pilíře jsou 36 m vysoké, běžná hloubka vody je 27 m.

Slapská přehrada byla postavená v letech 1949 – 1955 jako součást vltavské kaskády, nadmořská výška hladiny je 271 m nad mořem, maximálně má hloubku 58 m, délka je 43 km a rozloha 11,6 km2.

 

Blízké obce v okolí

 • Čelina 2 km
 • Křepenice 3 km
 • Borotice 5 km
 • Mokrsko 5 km
 • Chotilsko 8 km
 • Nový Knín 9 km
 • Příčovy 9 km
 • Sedlčany 11 km
 • Dobříš 17 km
 • Příbram 30 km
 • Benešov 30 km
 • Praha 50km.

Výlety v okolí

Zámek Dobříš - Krásný rokokový zámek s přilehlým francouzským parkem je dnes veřejnosti přístupný po celý rok, současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Collorado-Mansfeld

Zámek Vrchotovy Janovice - Dnes veřejnosti přístupný, přestavěný v ovogotickém slohu, slouží jako expozice Národního muzea, poslední majitelka byla baronka Sidonie Nádherná. Kolem zámku se rozprostírá anglický park s umělým jezerem uprostřed.

Zámek Radíč - První zmínky o barokním panství Radíč jsou z roku 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče, po požáru rytířské tvrze bylo přestavěno na jednopatrový raně barokní zámek, nyní přístupný veřejnosti, dětské programové okruhy „budoár pro princeznu „ a „dětská zbrojnice“, pro dospělé prohlídka „tajemné šifry a symboly v barokních malbách“.

Zámek Červený Hrádek - Stojí na okraji Sedlčan, přístupný je jen příležitostně, např. na svatby,…původně gotická vodní tvrz, ve 2. polovině 19. století romanticky přestavěná na zámek v novogotickém stylu, přilehlý park je v anglickém stylu, naproti zámku je rybník s ostrůvkem, kde jsou boží muka. Novodobá historie je svázána s rodem Mladotů ze Solopysk.

Svatá hora v Příbrami - Architektonický skvost v Příbrami, největší poutní místo u nás, areál tvoří obdélníkový komplex ambitů se čtyřmi kaplemi, uvnitř stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, vyhledávanou zajímavostí jsou Svatohorské schody, jsou 460 m dlouhé a mají 323 schodů, národní kulturní památka, návštěva je možná každý den, volně přístupné nebo si můžete objednat prohlídku s průvodcem.

Zřícenina hradu Vrškamýk - Zřícenina královského hradu založeného Václavem I. v první polovině 13.století tyčící se na úzkém hřebenovém výběžku, známá jako Vrškamýk, případně podle krutého rytíře nazývaná jako Hunec. Celá lokalita je volně přístupná. Je to krásné místo ležící nedaleko Kamýka nad Vltavou a je vhodné na výlet.

Hvězdárna Sedlčany - Lidová hvězdárna Josefa Sadila na Cihelném vrchu, tel.: 318 822 229, otevřeno každý pátek po soumraku, pokud je alespoň polojasná obloha, pro skupiny lze domluvit i jiný den, správce p. František Lomoz umí moc hezky a zajímavě vyprávět i dětem.

Parník - Pro skupiny i jednotlivce jsou možné během letní sezóny krásné výlety parníkem na Slapské a Orlické přehradě.

Lanový park Slapy - Blízko Živhošťského mostu přes Vltavu.

Moninec - Skiareál, tubingová dráha, lanový park, bikepark, lanovka pro lyžaře a cyklisty.

Hornické muzeum v Příbrami - Má několik expozicí, jsou to např.: Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Špýchar Prostřední Lhota, Muzeum zlata Nový Knín, a nejrozsáhlejší komplex je Hornický skanzen Březové Hory v Příbrami (A-část Ševčínský důl, B-část Důl Anna, C-část Důl Vojtěch).

Drbákov - Albertovy skály - Nejhezčí pěší výlet v našem regionu, národní přírodní rezervace, je to chráněné území na pravém břehu Vltavy v katastrálním území Nalžovické Podhájí. Důvodem ochrany jsou společenstva skalnatých úbočí v údolí řeky Vltavy. Jsou tady přirozená lesní společenstva s tisem červeným a skalní stepi, kde byl zaznamenán výskyt ohrožených a vzácných druhů fauny a flory. Území je ve správě CHKO Blaník. Již v roce 1933 zde bylo vyhlášeno chráněné území, na svahu kopce Drbákov 490 m n.m. pojmenované Drbákovské tisy. Od roku 1978 byla k tomu ještě přiřazena oblast Albertových skal, které se též nazývají Bílé skály. Nyní – od roku 2008 je MŽP vyhlášeno toto území jako národní přírodní rezervace. Přístup sem je pouze pěšky. Autem lze dojet za obec Nalžovické Podhájí asi 1km k turistickému rozcestníku „U Křížku“. Odtud vedou dvě turistické značené cesty, modrá vede do Křepenic a žlutá vede do Častoboře. Naučná stezka /má své zelenobílé označení/ je pojmenovaná po zakladateli Karlu Bartůňkovi. Je dlouhá 7,3 km a má 11 info panelů, které se věnují druhovému složení biotopů, historii území, geologii,… Naučná stezka začíná i končí ve stejném místě, to je na parkovišti v místě rozcestníku „U Křížku“, rozloha je 62 ha. Je to nejkrásnější procházka po okolí. Nabízí Vám úchvatné pohledy na krajinu do údolí Vltavy. Tato cesta mezi skalami je sama o sobě pozoruhodné dílo. Vytvořil ji jediný člověk : Karel Bartůněk, tehdy jako šedesátiletý muž, vlastníma rukama a krumpáčem. Původně žil v domku na samotě v osadě Sejce, odtud se musel odstěhovat kvůli napuštění přehrady. Převýšení je od 270 m n.m. do 470 m n.m., části cesty jsou zabezpečeny kovovými řetězy. Je nutné mít dobré turistické boty. Cesta není vhodná pro malé děti a pro fyzicky oslabené lidi. Cesta je fyzicky náročná !! Předpokládejte na cestu asi 4 hodiny času. GPS parkoviště rozcestníku „U Křížku“ N 49 43.073 E 14 22.197.

 

Zámek v Dobříši, Středočeský krajSki areál Moninec - lyžování, sjezdovky, ubytováníLanový park Slapy

 

Tepfactor v Chotilsku

Týmová hra inspirovaná televizní soutěží Pevnost Boyard, 25 úkolů prověří důvtip, trpělivost a pohyblivost návštěvníků, smysl pro týmovou spolupráci, vhodné objednat se předem.

 

Koupání bazény

 • Aquapark v Příbrami
 • Plavecký bazén Benešov
 • Vojenská zotavovna Měřín 

 

Potápění

Na Slapské přehradě jsou tři základny, je to Trigger Divers v Měříně, Aquasport Praha se sídlem na Živhošti a Kapr Divers na Nové Živhošti. Na Cholíně je několik velmi zajímavých potápěčských objektů, je to např. vila bankéře Konečného, budova koželužny a dům převozníka Weidenthalera,…


Pěší turistika

Rozhledna na vrchu Veselý u Mokrska - Pěší túra asi 4 km od Cholína po žluté turistické značce, postavená roku 1999, výška rozhledny 42 m, kovová konstrukce, nadm. výška 489 m n. m.

Rozhledna Drahoušek u Sedlčan - Postavená roku 2004, výška 48 m, betonová konstrukce s točitým schodištěm a vyhlídkovým ochozem, nadm. výška 501 m n.m.

Rozhledna Drtinova na vrchu Besedná - Postavená roku 2015, nadm. výška 496 m n.m., obnova díky OÚ Chotilsko se starostou p. Jiřím Šťástkou na památku významného rodáka prof. Františka Drtiny z nedalekého Hněvšína, výška 22 metrů a má tvar husitské hlásky.

Naučná stezka prof. Drtiny - 7 km, od roku 2002, značená zelenobílou značkou, trasa se skládá z několika zastávek a začíná od rozcestí naučné stezky Vymyšlenská pěšina, kde se nachází tabule věnovaná řádu Křížovníků s červenou hvězdou, dále směrem na Hněvšín až k rodnému domu prof. F. Drtiny, kde je obnovená pamětní deska, pokračuje se na vrchol Besedné , je tu tabule věnovaná původní Drtinově rozhledně z roku 1926. Ta však byla v šedesátých letech zbouraná. Dále se pokračuje k rekreačnímu letovisku Živhošť ke kostelu sv. Fabiána a Šebestiána, pak cesta končí u Živhošťského mostu

Vymyšlená pěšina - Naučná stezka z roku 1999, je to oblast dubového porostu s teplomilnou květenou mezi Smilovicemi a Živhoští na jižních svazích Slapské přehrady, prostor byl už od 13. století v majetku Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou, území má rozlohu 67 ha a je od roku 1989 vyhlášeno přírodní rezervací. Začíná v Kobylníkách a končí v Mokrsku, délka 4 km, 10 zastávek.

Větrný mlýn u Příčov - Jeden z nejkrásnějších, nejstarších a největších větrných mlýnů holandského typu nejen v Čechách, ale i v Evropě. Dnes je torzo původní unikátní stavby na návrší nad obcí v místě, kde se říkávalo Na Chumkách. Blízko je rybník Musík. Při zemi je síla zdiva 1,2 m, vnější průměr je úctyhodných 13,5m. Přesnou podobu původního mlýna a ani stavitele neznáme. Ruiny větrného mlýna jsou volně přístupné.

Kaple v Čelině - Stojí v zámeckém parku, autorství je přisuzováno Janu Blažeji Santinimu-Aichlovi, jednomu z nejznámějších barokních architektů. Kaple je zasvěcená sv. Janu Nepomuckému, byla vysvěcená r. 1735. Barokní zámek Machtů z Lowenmachtu z konce 18. stol. byl po požáru přestavěn klasicistně. Od roku 1893 je v majetku rodiny Adámků, po restitucích slouží k bydlení a jako sídlo rodinného statku, dnes se jmenuje Statek Adámek.

Oppidum Hrazany Ostromeč - Opevněné keltské sídliště z doby laténské, jsou zde nepatrné zbytky gotického hradu na ostrohu nad soutokem Mastníka a Vltavy nedaleko Sedlčan, na nedaleké vyhlídce je kamenný kříž opata Zavorala.

Tvrz Jakuba Krčína v Křepenicích - Je to mohutná renezanční vodní tvrz, kterou nechal postavit Jakub Krčín, když v roce 1580 koupil obec. Přístup do tvrze je zprostředkován dlouhým mostem, který byl dříve zakončen padacím mostem. Most vedl přes rybník Návesník. Dochovaly se zbytky renezančních nástěnných maleb s mytologickými náměty. V současné době probíhá rekonstrukce stavby.

Důlní šachta Josef u Smilovic - Dnes je to podzemní výukové středisko , je situované v bývalé průzkumové štole Josef, jejíž ražba souvisela s geologickým průzkumem zlatonosných ložisek. Díky podpoře Ministerstva životního prostředí ČR, obce Chotilsko a spol. Metrostav a.s. se Stavební fakultě ČVUT podařilo vyřešit a splnit všechny podmínky nutné pro zprovoznění střediska. Otevřeno je od roku 2007. Celková délka chodeb je 7 853 m. Termín prohlídky pro skupiny je nutné vždy předem a včas domluvit. Všechny okruhy zahrnují informace o historii a současnosti zlatonosné oblasti Psí hory. Okruh Čelina je dlouhý 800 metrů. Okruh Mokrsko je dlouhý 4,5 km a část absolvujete mikrobusem. Okruh Podzemní kaverna nabízí výstup po schodišti až na galerii, kde si v akusticky jedinečném prostoru poslechnete ukázku hudby a prohlédnete nasvětlené zlatonosné křemenné žíly, větrací štolou pokračujete na úbočí Koňského vrchu a lesní pěšinou zpět do areálu štoly. Tento třetí okruh je úžasný a nabídne Vám úchvatný zážitek, není ale vhodný pro fyzicky oslabené osoby, např. silné kardiaky nebo pohybově handicapované.

 

Větrný mlýn PříčovRozhledna Drahoušek u OsečanDůlní šachta Josef u Smilovic

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI