Kemp a tábořiště Cíl

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Vítejte v kempu a autokempu Cíl na Sázavě

Poskytujeme ubytování v chatičkách o celkové kapacitě 80-86 lůžek. Pro vodáky a stanaře prostory pro 10-15 stanů 20m od vody. K dispozici sociální zařízení a sprchy. Vodákům a stanařům doporučujeme domluvit si místo pro stan předem.

Služby:

- stravování, polopenze, plná penze nebo restaurační stravování (k dispozici je také malý obchod se smíšeným zbožím)

- hromadné akce (školy - slevy!)

- letní týdenní pobyty

- víkendové pobyty

- večírky

- svatby

- pěší turistika, cykloturistika, rybaření

- půjčovna lodí, antukové hřiště

- Wi-Fi připojení zdarma

- vítaná zastávka pro vodáky s možností stanování

- otevřeme Vám kdykoliv - dle dohody i celoroční provoz

 

Ubytování:

K dispozici je ubytování v deseti chatkách.

 

Pro vodáky a stanaře:

Hned u vody máme prostornou louku pro 10-15 stanů. Snadný přistup od řeky. Tábořiště, sociální zařízení a sprchy k dispozici.

 

 

Tipy na další kempy na Sázavě


 

Galerie
Ceník
Stravování (plná penze):
dospělí - 280,-/os/den (90,- + 100,- + 90,-)
děti do 10 let - 205,- (65,- + 75,- + 65,-)
 
Ubytování:
8x chata 4 lůžka se sociálním zařízením:
               1 noc - 300,-/os/noc
               2 a více nocí - 250,-/os/noc)
 
2x chata 4 lůžka bez sociálního zařízení:
                1 noc - 200,-/os/noc
                 2 a více nocí - 150,-/os/noc)
 
+ el. spotřeba
poplatek za psa: 30,-/den
 
Pro stanaře:
1 noc: 80,-/os/noc
Používání sociálních zařízení a sprchy je zahrnuto v ceně
 
Pro školy
Chata 4 lůžka se sociálním zařízením:
           1 noc: 200,- /os
 
Chata 4 lůžka bez sociálního zařízení:
            1 noc: 120,- /os
 
Stravování (plná penze):
             200,- /os/den (60,- + 75,- + 65,-)
 
neúčtuje se spotřeba el. energie
 
na každých 10 dětí má 1 pedagogický doprovod ubytování zdarma

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Oskar Špaček
Oskar Špaček (nepřihlášený) 19. Červenec 2020 - 18:48
Počet hlasů: 299
Velké poděkování p. Kuchlerové a celému personálu. Vstřícný přístup, restaurace má velký výběr jídel, všechna byla skvělá. Personál restaurace ochotný a milý. Mohu jen doporučit. Všude čisto a upraveno. Bylo nás celkem 9 kamarádů, všichni spokojeni. Jedeme s kamarády příští rok znovu.
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)
Obrázek uživatele Petr Šťastný
Petr Šťastný (nepřihlášený) 3. Srpen 2018 - 21:27
Počet hlasů: 473
V tomto kempu jsme se jako vodáci neplánovaně 1-2.8 ubytovali poté co jsme utekli ze sportareálu Samopše kde jsme měli původně bydlet /nechutný personál/ . Musím říci , že v tomto kempu je to velice solidní. Super restaurace kde se podává velká nabídka velice chutných jídel,lidové ceny a hlavně velice ochotný a usměvavý personál až na nějakého údržbáře nebo správce nebo kdo to byl - ten se tam po oba dva dny pořád motal přiožralej a měl blbý keci.Jinak ubytování v chatičce velice solidní.Rozhodně doporučuji .
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Turistické cíle v okolí kempu Atom ve Středních Čechách

Hrad Český Šternberk

Již déle než 760 let dominuje krajině středního toku Sázavy na strmém skalnatém břehu hrad ČESKÝ ŠTERNBERK, nazvaný kdysi romantickým básníkem perlou Posázaví.

Byl založen r. 1241 Zdeslavem z rodu Divišovců a pojmenován podle dobové zvyklosti "Šternberk". Odtud se datuje i nový přídomek rodu Sternbergů a jeho erb s osmicípou hvězdou.

Je pozoruhodné a nepochybně ojedinělé, že hrad je podnes v držení rodu jeho někdejšího stavebníka Zdeslava ze Sternberga.

Středověká podoba raně gotického hradu je skryta v jádru dnešní stavby, která byla vytvářena několika úpravami. Stavební vývoj sahá od pozdně gotických přestaveb, zdokonalujících obranný systém, až po honosné raně barokní úpravy interiérů pro účely pohodlného obývání.

 

Sázavský klášter

Národní kulturní památka. Zámek leží při pravém břehu řeky Sázavy. Původně se jednalo o klášter, který byl založen kolem roku 1032 poustevníkem Prokopem, za vydatné podpory knížete Oldřicha. Tak to alespoň líčí legendy o sv. Prokopovi.

Pro klášterní řád byla přijata benediktínská řehole, používala však slovanskou liturgii. Klášter se brzy stal významným centrem slovanské vzdělanosti a kultury. Měl silnou vazbu na východní Evropu. V první polovině 12.stol. byl areál kláštera přestavěn románsky a v roce 1305 goticky. Z té doby pochází kapitulní síň. Je to nejpozoruhodnější část gotické stavby jak po stránce architektonické tak i v umělecké výzdobě stěn. V 70. letech 14.stol. začala velkolepá přestavba. Práce se však vlekly a přerušily je husitské války. Ze zamýšleného kostela zůstalo jen torzo. V roce 1785 byl klášter zrušen a přešel do soukromých rukou. Jeden z majitelů Jan z Neuberku upravil klášter na zámek ve stylu novorenesance. Přistavěl věž s terasou, upravil interiéry a vytvořil pohodlné zámecké bydlení.

 

Zámek Konopiště

Původně hrad ze 13. století založený po vzoru francouzských kastelů, dnes zámek neodmyslitelně spojený se svým posledním šlechtickým majitelem Františkem Ferdinandem d'Este.

V rámci prohlídkových okruhů uvidíte reprezentační a hostinské pokoje, sbírku zbraní a loveckých trofejí i soukromé pokoje Františka Ferdinanda. Na zámku je rovněž muzeum sv. Jiří a střelnice. Za návštěvu stojí také nádherná Růžová zahrada a zámecký park.

 

Kutná Hora

Historie Kutné hory je nerozlučně spojena s dolováním stříbrných rud na zdejším území. Ve středověku koncem 13. století poskytoval zdejší revír zhruba jednu třetinu produkce stříbra v Evropě.

Známé počátky dolování stříbra spadají do druhé poloviny 13. století, ale již v 10. století byly na nedalekém hradišti v Malíně - významném sídle rodu Slavníkovců, raženy stříbrné denáry a je tedy pravděpodobné, že surovinovou základnu tvořily povrchové partie ložisek stříbrných rud v blízkém okolí hradiště.

Navštivte chrám sv. Barbory, stříbrné doly, Kostnici, Vlašský dvůr, chrám Nanebevzetí Panny Marie, zámek Žleby, muzeum Alchymie, bobovou dráhu....to vše a více v Kutné Hoře a okolí.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI