Penzion a restaurace Reks

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Ubytování Mělník

Penzion REKS nabízející ubytování v Mělníku, Mělník leží na soutoku největších českých řek Labe a Vltavy. Jeho poloha je velmi výhodná jak po stránce turistiky tak dopravy. Nedaleko našeho ubytování Mělník je autobusové i vlakové nádraží. To umožňuje dobré spojení s hlavním městem Prahou, ale i s dalšími částmi Čech.

V dosahu pěti až deseti minut pěší chůze od penzionu se nachází řada supermarketů, sportovní areál s plaveckým bazénem, saunou, aquaparkem a zimním stadionem. Historická část města je vzdálena necelých deset minut od penzionu.

 

Penzion Reks - informace o ubytování

Penzion Reks je zrekonstruovaná dvoupatrová budova. V přízemí se nachází recepce s barem, bistrem a jídelnou. V zadní části Penzionu Reks je dvůr, která slouží jako uzavřené parkoviště aut pro hosty.

V horních patrech Penzionu Reks jsou moderně zařízené dvoulůžkové pokoje vybavené sociálním zařízením a televizí. V případě potřeby je možnost přistýlky. Kuchyň penzionu nabízí hostům snídaně, obědy, večeře a posezení v baru. Prostorná jídelna slouží nejen ke stravování hostů, ale je vhodná i pro bankety a podniková školení.

 


Tipy na další penziony Střední čechy


 

Galerie
Ceník

 

Pro zjištění aktuálních cen použijte prosím "Kontaktní formulář"

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Mělník a okolí

Dominantou města Mělník je zámek s kostelem Svatého Petra a Pavla,  který se vypíná nad soutokem řek. Od zámku je krásná vyhlídka do okolního kraje, kde nelze přehlédnout horu Říp a České středohoří s nejvyšší horou Milešovkou. V kostele najdete také druhou největší kostnici v Čechách. Od zámku historickou částí dojdete na čtvercové náměstí, kterému vévodí radnice s muzeem a kašnou. V celé historické části města je plno stylových restaurací, barů a vináren. Noční život pulzuje v několika diskotékách, ale milovníci kultury mohou navštívit divadelní představení a nebo některý z koncertů.

 

 Mělník je prosnulý také pěstováním vinné révy. První vinohrady zde založil ve 14. století Karel IV. A dodnes se zde vítá jeho příchod na Mělník při vinobraní, které se koná koncem léta. Vinobraní navštíví každoročně tisíce milovníků tohoto lahodného moku. Rozloha náměstí se sama nabízí k dalším velkým akcím, které se zde v průběhu celého roku konají.

Vyhledávaným cílem milovníků přírody jsou dvě chráněné krajinné oblasti Liběchovsko a Kokořínsko. Od Mělníka jsou vzdáleny pět kilometrů. Tyto oblasti jsou velmi vhodné jak pro milovníky pěší i cyklo turistiky. Přitahují svými skalními scenériemi jako jsou Pokličky, Skalní bludiště, ale také uměle vytvořenými skalními sochami zvanými Čertovy hlavy, Harfenice a Had, které vytvořil obří velikosti pan Levý v 19. stol. Kokořínsku vévodí hrad Kokořín, který nebyl nikdy dobit a zámek Houska. Pod zámkem se nachází pramen potoka Pšovky, který protéká celým kokořínským údolím. Uprostřed údolí vytváří přehradu na potoce přírodní koupaliště Harasov. Turistické trasy jsou v obou oblastech dobře značeny.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI