Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Rekreační středisko a autokemp Kocábka

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

ZAŘÍZENÍ JE NYNÍ MIMO PROVOZ

V blízkosti se nachází krásná příroda v podobě hlubokých hvozdů, dlouhá léta uzavřených pro běžné návštěvníky, ale také mnoho jedinečných kulturních památek. Proto jsou Brdy jedinečná oblast vhodná k rekreaci pro milovníky přírody a starých tajemství.

Kocábka je ideální výchozí bod pro pěší turistiku i cykloturistiku v Brdech. Na oblast Brdy navazuje přímo dvojicí vodních nádrží určených k rekreaci. Rybník Dráteník a Záskalská přehrada umožňují v letních měsících příjemné koupání. Kocábka – rekreace v Brdech za příjemné ceny.

Ubytování

Rekreačního středisko Kocábka poskytuje ubytování v 3-lůžkových chatičkách s možností přistýlky. Dále jsou k dispozici stanovací plochy a karavanová stání. Ubytování je možné celoročně s využitím pro firemní nebo rodinnou rekreaci.

Restaurace

Restaurace Na Kocábce nabízí příjemné a klidné posezení s možností využít letní předzahrádku. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rekreační středisko se nachází v krásném a klidném prostředí brdských lesů v Komárově u Hořovic v blízkosti tří vodních nádrží, Záskalská, Blátenická a Červený rybník. Na posledně jmenovaný rybník je z 10 chatiček přímý výhled, který obvzvláště v ranním rozbřesku působí velmi uklidňujícím dojmem.

K dispozici je Vám též stanová plocha, karavanová stání s přípojkami el. proudu a ohniště s lavičkami, vhodné pro táborové ohně a opékání špekáčků. Dále je k dispozici pingpongový stůl, kanoe, stolní hry, knihy a v prostorách přilehlé restaurace kulečník a menší společenská místnost. Ve společenské místnosti je možné sledovat televizi. Automobil lze zaparkovat zdarma na pozemku rekreačního střediska.

K rekreačnímu středisku přiléhá restaurace Na Kocábce, kde se po celý den podává velký výběr teplých i studených jídel. Možnost posezení v přilehlé předzahrádce.

Ubytování

Kocábka

Chatičky

Chatičky třílůžkové s možností jedné přistýlky, skromně vybavené nábytkem a základním nádobím s plynovým dvouvařičem a nábytkem. Společné sociální zařízení a umývárna s teplou vodou v areálu.

Stany a karavany

V rekreačním středisku jsou plochy pro stanování a karavanová stání s přípojkou el. proudu.

 

V Případě zájmu o rekreační ubytování v okolí kliknete ZDE: Ubytování v rekreačních zařízeních, nebo kempech, chatách, penzionech v Středočeském kraji

Tým Kempy-chaty.cz

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Okolí rekreačního střediska nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Cyklo či pěší turistika v brdských kopcích nebo vyhlášené houbaření v témže místě jsou jen zlomkem z nich. Výlety na zříceninu hradu Valdek, na hrady Žebrák a Točník nebo zámek v Hořovicích, kde je kromě jiného instalována stálá expozice historických dětských hraček.

Přímo v Komárově je muzeum, které ukazuje historii těžby železné rudy, která byla zpracovávána ve slévárně Komárov nejen jako v užitkové výrobky, ale také díky šikovným rukám místních slévačů v umělecká díla.

Vodní plochy

Koupání
Vřele doporučujeme krásné podvečerní procházky k Záskalské přehradě a nebo koupání v přehradě Dráteník. Přehrada Záskalská byla vybudována v letech 1956 až 1960 na Červeném potoce na kraji vojenského újezdu Brdy. Slouží zejména k akumulaci vody pro průmyslový odběr. Další využití je k transformaci povodňových průtoků, zajištění minimálního odtoku z nádrže a k rekreaci.

Hráz je přímá, sypaná, zemní, délky 110m a výšky nad terénem 16m. Objem nádrže je 0,74 mil. m3, délka vzdutí je 1km. Záskalská je v Brdech jediná nádrž, která není vodárenská a je možno ji využít k rekreaci. Hráz je veřejnosti volně přístupná, v okolí je možná turistika i cykloturistika. Povodí nádrže je převážně zalesněné.

Přibližně 1km pod Záskalskou je rybník Dráteník, který je rovněž ve správě Povodí Vltavy, státní podnik. Je podstatně starší, byl postaven na přelomu 19. a 20. století. Slouží zejména k rekreačním účelům.

Aquapark Hořovice

Aquapark Hořovice
Pro náročnější je v nedalekých Hořovicích nový Aquapark. Aquapark Hořovice byl otevřen v r. 2000. Celková kapacita Aquaparku je 900 navštěvníků denně.

V areálu Aquapark Hořovice naleznete: Vnitřní plavecký bazén (samostatný), venku: venkovní plavecký bazén a tobogán, dětský bazén, bazén pro neplavce, bazének s atrakcemi, houpací lano, skluzavka, vodní hřib, masážní lůžka, chrliče vody, občerstvení, saunu.

Zámek Hořovice

Hořovice
Nový zámek ve městě Hořovice je původem raně barokní objekt. Zámek byl vybudovaný od 3. čtvrtiny 17. století do roku 1709. V letech 1737-1756 byl přestavěn a rozšířen. Další přestavby proběhly před rokem 1839, v letech 1856-1868, na konci 19. století a v roce 1922. Proslulá je Sluneční brána do zámeckého parku se sochařskou výzdobou z dílny Matyáše Bernarda Brauna z doby kolem roku 1735.

Nový zámek měl ve své historii hned několik vlastníků, mezi které patřil např. Jan František z Vrbna a Friedrich Wilhelm von Hanau, jehož smrtí zanikla hořovická větev rodu a zámek připadl státu. 1922 získal zámek zpět jeho pravnuk Jindřich Schaumburg. Po druhé světové válce byl na základě Benešových dekretů znárodněn. Nyní je zámek ve správě památkového úřadu středních Čech.

V Hořovicích existuje ještě takzvaný Starý zámek na místě tvrze ze 13. století, přestavěné renesančně, který vznikl ve 2. pol. 17. století a byl několikrát upravovaný. V zámku se v současnosti také nachází muzeum Komárovského slévárenství.

Zámek Zbiroh

Zbiroh
Dnešní zámek vznikl z původního opevněného hradu, který byl založen na počátku 13. století. Za jeho zakladatele je považován Břetislav ze Zbirohu z rodu Sulislavců. V roce 1230 zpráva připomíná jisté bratry Chřena a Sulislava ze Zbiroha. Později byli mezi vlastníky hradu rod Drslaviců (Děpolt ze Zbiroha), král Přemysl Otakar II., rod Rožmberků, král Zikmund, rod Kolovratů, rod Lobkoviců, nebo císař Rudolf II..

V roce 1868 jej zakoupil podnikatel baron Bethel Henry Strousberg, který zámek v letech 1869 až 1870 razantně přestavěl podle projektu architekta Augusta Ortha do novorenesanční podoby. V roce 1879 po Strousbergově bankrotu prázdný zámek koupili Colloredo-Mansfeldové.

V letech 1943 až 1945 byl zámek sídlem štábu SS. Poté se areál stal majetkem Československého státu a byl využíván armádou. Po roce 1989 zámek získalo město Zbiroh, které jej v roce 2004 prodalo firmě Gastro Žofin.

Hrad Žebrák

Žebrák
Žebrák je zřícenina gotického hradu v obci Točník na jižním okraji Křivoklátských lesů. Dominantou hradu je vysoká okrouhlá věž (bergfrit), dnes využívaná jako rozhledna.

Hrad byl založen ve 2. polovině 13. století. Oldřichem Zajícem z Valdeka nedaleko důležité obchodní stezky z Prahy do Bavorska. Za vlády Jana Lucemburského se stal majetkem českých králů. Velká přestavba a rozšíření hradu proběhlo za vlády Karla IV. a jeho syna Václava IV., který zde často pobýval. Po požáru v roce 1395 dal Václav IV. vystavět na nedalekém kopci nový hrad Točník a význam Žebráku postupně klesal. V roce 1425 byl Žebrák neúspěšně obléhán Husity. Koncem 15. století ještě byla provedena oprava a posílení opevnění hradu. V roce 1552 však již byl Žebrák uváděn jako pustý. Rozsáhlá rekonstrukce hradu proběhla v 80. letech 20. století, kdy byla zachráněna a zpřístupněna hlavní kruhová věž.

Hrad Točník

Točník
Točník je zřícenina hradu v Středočeském kraji, 2 km severně od města Žebrák, v okrese Beroun. Hrad založil Václav IV.

Vlastní dějiny hradu Točníka začínají koncem 14. století, kdy jej jako honosné representační sídlo nechal zbudovat král a římský císař Václav IV. Bezprostředním popudem byl zřejmě požár dolního hradu Žebráka roku 1395. Místo obtížné přestavby Žebráka, který se kvůli své poloze na úzkém skalním ostrohu nedal příliš rozšířit, nechal panovník zbudovat vetší hrad na větším kopci. Krom pohodlí přitom zajisté myslel i na větší bezpečnost, neboť jeho vláda byla provázena četnými konflikty s panstvem – v roce 1394 byl dokonce zajat přívrženci svého bratra Zikmunda a delší dobu vězněn v Praze a později ve Vídni. České země, zdecimované morovou ranou v roce 1380, zažívaly tou dobou pomalý ústup z výsluní, na které je vynesl Václavův otec Karel IV., a na obzoru už se chystala husitská revoluce. Václav tehdy často utíkal z Prahy a uchyloval se na své hrady v Křivoklátských lesích, především na Křivoklát a později právě na Žebrák a Točník. Kromě příležitostí k honitbě mu na poloze Točníka vyhovovala především blízkost významné zemské stezky z Prahy do Norimberka (dnešní E50)…

Na hradě Točníku by Vám neměli uniknout medvědi v hradním příkopě a za pozornost také stojí každoroční akce, které se konají v letních měsících téměř každý víkend v podhradí Točníku. ( kejklíři, šermíři, vojenské a indiánské ležení, koncerty, historické trhy atd.)

Zřícenina Valdek

Valdek
Valdek je zřícenina raně gotického hradu ze 13. století. V roce 1346 byl obléhán, od dob třicetileté války je pustý. Dochovala se věž, zbytky renesančního paláce z 16. století a val. Pod hradem směrem k potoku se nachází kamenné pole.

Valdek se nacházel v okrajové části VVP Jince a byl proto dlouhou dobu pro veřejnost nepřístupný. Po zpřístupnění částí prostoru byl v dubnu 2007 povolen vstup o víkendech. Na hrad z Neřežína vede po silnici žlutá turistická značka.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI