Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Rekreační středisko Stará Živohošť

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Klidné, čisté a vodou obklopené prostředí rekreačního areálu Stará Živohošť s chodníčky a vzrostlými stromy tvoří příjemnou atmosféru parku, která umožní báječnou relaxaci a odpočinek. Vhodné pro rodiny s dětmi, přátele, houbaře, rybáře, milovníky turistiky, cykloturistiky a sportovních zážitků. Součástí areálu jsou sportovní a společenské komplexy, restaurace se zahrádkou, velký bazén se slanou vodou, vlastním molem,...
Dále si u nás můžete zahrát bowling, squash, kroket, volejbal, wallyball, nohejbal, stolní fotbálek,... K formování postavy u nás naleznete tělocvičnu a posilovnu.
Areál rekreačního střediska Stará Živohošť se nachází v malebném prostředí Slapské přehrady a svým umístěním zaručuje optimální podmínky nejen pro firemní školení a semináře, ale i pro rodinnou rekreaci, pořádání školních výletů, sportovních soustředění...
Ubytování v hotelech Inklemo / Narex  

Ubytování v hotelových střediscích. 2-3 lůžkové pokoje se sociálním zařízením, televizí, chladničkou a bezbariérovým přístupem.
Ubytování v chatkách Typografie

Ubytování v chatkách se sociálním zařízením. Každá chatka nabízí 4 až 5 lůžek a chladničku.
Ubytování v chatkách ČSAD

Ubytování v chatkách bez sociálního zařízení s tekoucí studenou vodou. Každá chatka nabízí 4 až 5 lůžek. Kuchyňky jsou vybaveny nádobím, sklenicemi, talířky, příbory, chladničkou, rychlovarnou konvicí a zásuvkou na 220V. WC a sprchy jsou společné a k dispozici po celých 24 hodin.

Parkování vozidel je na vyhrazeném parkovišti v těsné blízkosti.
Ubytování v chatkách Pragovka

Ubytování v chatkách bez sociálního zařízení. Každá chatka nabízí 3 až 4 lůžka. Kuchyňky jsou vybaveny nádobím, sklenicemi, talířky, příbory, chladničkou, rychlovarnou konvicí a zásuvkou na 220V. WC a sprchy jsou společné a k dispozici po celých 24 hodin.

Parkování vozidel je na vyhrazeném parkovišti v těsné blízkosti.
Ubytování v chatkách Pragovka

Ubytování v chatkách bez sociálního zařízení. Každá chatka nabízí 3 až 4 lůžka. Kuchyňky jsou vybaveny nádobím, sklenicemi, talířky, příbory, chladničkou, rychlovarnou konvicí a zásuvkou na 220V. WC a sprchy jsou společné a k dispozici po celých 24 hodin.

Parkování vozidel je na vyhrazeném parkovišti v těsné blízkosti.
Školy v přírodě a skupinové pobyty

Ceny pro děti do 12 let jsou včetně stravy 5 x denně a celodenního pitného režimu. U starších dětí a dospělých je plná penze. Na každých 10 platících dětí má 1 pedagog pobyt včetně stravy zdarma.
Soukromé barbecue - co si ugriluješ, to si sníš

Areál rekreačního střediska Stará Živohošť je jako stvořený pro různé volnočasové aktivity jako například:

 •         Firemní akce / Školení
 •         Skupinové pobyty
 •         Rodinné rekreace
 •         Školní pobyty
 •         Školy v přírodě
 •         Adaptační kurzy středních škol
 •         Svatby / Pronájmy
 •         Sportovní oddíly
 •         Taneční skupiny

Další rekreační střediska v oblasti Střední Čechy naleznete zde

Galerie
Kontakt
Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Martin Roreček
Martin Roreček (nepřihlášený) 27. Srpen 2018 - 16:46
Počet hlasů: 590
Byli jsme ubytovaní na chatě Pragovka. Chata pěkná, funkční klimatizace, TV, lednice, vařič. Kuchyňský kout obsahoval jen opravdu to nejnutnější vybavení - např. jen tři hrnce a jednu poklici z jiné sady nádobí. Na mikrovlnnou troubu také zapomeňte - při našich dovolených v ČR a na Slovensku byla vždy mikrovlnka jako standard každé kuchyně. Nesmyslně velká koupelna na úkol vedlejší místnosti s kuchyňským koutem a postelemi. V koupelně byl WC papír na celou dobu pobytu, ale mýdlo jsme si museli koupit. Na recepci jsem hlásil hned v neděli, že nám nesvítí světlo pod kuchyňskou linkou. V pondělí jsem byl opět na recepci se ptát, jak to vypadá s opravou světla. Prý musí poslat údržbáře, aby změřil zářivku a pak ji koupil. Během celého týdenního pobytu nikdo světlo neopravil, takže jsme museli svítit jen velkým světlem, protože ani malé stolní lampičky na chatce nejsou. Takže mínus vidím v přístupu personálu k řešení problémů. Velké plusy: + jednoznačně strava - bohatá, různorodá, vhodně zvolená výdejní doba stravy, výběr nápojů, velká pochvala kuchařům a dalšímu pomocnému personálu. + velké množství sportovního vyžití zdarma - šlapadlo, lodičky, kola, posilovna, hřiště, bazén + placené sportovní aktivity za přijatelné ceny - bowling, paddleboard, laserová střelnice atd. + akce pro návštěvníky organizované firmou SPOFESTA + čistota bazénu a celého areálu střediska + u bazénu možnost zdarma využít lehátka nebo podstavec pod slunečník + cena piva u bazénu srovnatelná s cenami v okolí + zastřešený prostor před chatou s možnosti posezení ve stínu při obědě a večer při světle + v blízkém okolí turistické cíle - v Chotilsku TepFactor, Muzeum zlata v Novém Kníně, výlet lodí po Slapské přehradě, rozhledna, lanový park Slapy, zámek v Dobříši atd. Slabiny, kromě již zmíněného personálu - nemožnost parkování automobilu přímo u chaty - některé venkovní dřevěné židle hrozily rozpadnutím při prudším pohybu - chata střídmě vybavená nábytkem - jedna skříň a jeden malý noční stolek, žádné stolní lampičky, což je pro čtyřčlennou rodinu málo Celkově bych shrnul dojem ze střediska jako velmi příznivý a i přes vytčené slabiny bych se do střediska znovu s rodinou rád vydal. Možná v jiných chatkách nebo v pokojích je vybavení kvalitnější. Kdo hledá středisko s maximální možností sportovního a kulturního vyžití, není náročný na ubytování, ale rád se dobře nají, tak na Staré Živohošti bude spokojený.
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)
Obrázek uživatele SOJKOVÁ KAMILA
SOJKOVÁ KAMILA (nepřihlášený) 17. Červen 2013 - 13:07
Počet hlasů: 1308
DOBRÝ DEN MĚLA BYCH ZÁJEM O UBYTOVÁNÍ PRO DVA DOSPĚLÉ A JEDNO DÍTĚ V TERMÍNU OD 2.8.-10.8.2013 A JESTLI BY BYLA MOŽNÁ POLOPENZE DĚKUJI ZA ODPOVJĚD SOJKOVÁ
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele Jindřich Puschmann
Jindřich Puschmann (nepřihlášený) 12. Květen 2013 - 18:44
Počet hlasů: 1357
Dobrý den, v tomto termínu máme volný pokoj s vlastním sociálním zařízením, V případě zájmu prosím o počet osob a dětí a adresu ohledně zaslání ubytovacího poukazu. Záloha se platí 1.000,-Kč, zbytek v den nástupu v recepci. S pozdravem Jindřich Puschmann 777 601992 http://www.hotel-praha.cz/?page=7
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele Martina Čapková
Martina Čapková (nepřihlášený) 22. Duben 2013 - 16:06
Počet hlasů: 1412
Dobrý den, ráda bych se informovala, zda v termínu 20.-27.7.2013 máte volnou chatku se sociálním zařízením a zda je možné objednat polopenzi. Děkuji. M. Čapková
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

Okolí

Benešov

Nejbližším městem je Benešov u Prahy s rozlohou 1503 km2. Rozkládá se mezi středním tokem Sázavy a Vltavy.
Okolí tvoří členitý a lesnatý terén s mnoha rybníky. Nadmořská výška se pohybuje od 200 do 700 m n/m. V okrese je 367 kulturních památek, z nichž nejznámější je zámek Konopiště s rozlehlým parkem, který pochází z přelomu 13. a 14. století a v 16. století byl přestavěn na barokní zámek. Další pamětihodnosti jsou zámek Jemniště a Dobříš, hrad Český Šternberk a vzdálenější Karlštejn. Doporučujeme navštívit také muzeum zlata v Jílovém u Prahy, Vojenské technické muzeum v Lešanech nebo muzeum motocyklů v Netvořicích.

 

Zámek Konopiště

Původně hrad z konce 13. století, který byl v 16. století přestavěn. Podstatné úpravy byly provedeny v 18. století. Dnešní podoba zámku vznikla přestavbou na přelomu 19. a 20. století, kterou dal provést František Ferdinand d'Este. Na ploše barokní zahrady byla vybudována tzv. Růžová zahrada se skleníky.

Expozice:
Zámecké salony jižního křídla (reprezentační místnosti s loveckou chodbou s trofejemi a střelnice).
Zámecké salony severního křídla (nejstarší část zámku s obytnými místnostmi, zbrojnice, kaple).
Soukromé pokoje Františka Ferdinanda (obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda ve 3. patře zámku).
Muzeum sv. Jiří - (monotématická sbírka Františka Ferdinanda).
Střelnice FF - zbudovaná v r. 1900.
Skleníky - teplomilné a tropické rostliny.

Doplňkový program:
- ukázky sokolnictví
- procházka parkem, Růžovou zahradou, kolem zámeckého rybníka
- hradní příkop s výběhem pro medvědy Mášu a Kazimíra
- o sobotách a nedělích v červnu září minikoncerty a nádvoří zámku
- svatební obřady v prostorách jižního křídla zámku

 

Zámek Jemniště

Významná barokní stavba, patrně z dílny Maxmiliána Kaňky z let 1720 - 1725. Na zámku jsou umístěny expozice historických interiérů včetně zámecké kaple sv. Josefa. Moderní umění se prezentuje v prostorách zámecké galerie. U zámku je anglický park o rozloze 20 ha.

 

Hrad Český Šternberk

Hrad patří mezi nejstarší hrady v Čechách, byl založen již v polovině 13.století Zdeslavem z Divišova. Jméno hradu i významného panského rodu Šternberků se odvozuje od znaku Divišovců - zlatá hvězda v modrém poli. Přestože byl hrad několikrát upravován, dochovala se raně barokní štuková výzdoba v Rytířském sále, kapli sv. Šebestiána a okolních salóncích. Nelze opomenout jednu z největších sbírek mědirytin z 18. století, tematicky se vztahující k třicetileté válce. V současné době je hrad opět v držení Šternberků, přímých potomků zakladatele Zdeslava.

 

Kamenná rotunda Týnec nad Sázavou

Týnec nad Sázavou má velmi starou historii sahající až do 11. století, kdy byla postavena kamenná rotunda jako sakrální objekt. Rotunda spolu se základy paláce, věží, bránou, kostelem a muzeem tvoří tzv. hradní areál. V muzeu lze vidět "týneckou kameninu", která se v 1. polovině 19. století svou kvalitou vyrovnala kamenině anglické.

 

Zámek Dobříš

Zámek patří mezi nově zpřístupněné památkové objekty naší republiky. Návštěvnické veřejnosti byly otevřeny cenné interiéry, zahrnující vedle reprezentativních sálů také hostinské pokoje s hodnotnými uměleckými sbírkami a nábytkovým mobiliářem. Zároveň se zámkem byla přebudována a upravena také zahrada, která patří mezi nejkrásnější tzv. francouzské zahrady v Čechách. Je doplněna řadou sochařských děl z dílny Ignáce Františka Platzera. K hodnotným interiérům patří zejména sál, ale také knihovna, jídelna a gobelínový pokoj. Od roku 1998 je zámek opět majetkem rodiny Colloredo-Mannsfeldů.

 

Hrad Karlštejn

Založený v roce 1348 Karlem IV., byl postaven ve stylu vrcholné gotiky nejen jako císařská rezidence, ale zejména jako pevnost, určená k uchování Karlovy sbírky svatých relikvií a císařských korunovačních klenotů. Zpřístupněny jsou prostory Císařského paláce a Mariánské věže. K zajímavým interiérům patří Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, Královská ložnice, Audienční síň, Sál předků s portrétní galerií českých panovníků, Hodovní síň a Hradní pokladnice v Mariánské věži. Přístupná je i Hodinová věž a Studniční věž s 80 metrů hlubokou studnou.

 

Statek Tisem

Statek se nachází mezi Neveklovem a Benešovem u Prahy. Nabízí projížďky na koních v menších počtech jezdců (cca. 5 osob) po kouzelném okolí vesničky Tisem, je možná i jízda kočárem. Více informací p. Jan Fulín - tel. č. 604 58 40 21.

 

Farma Heroutice

Farma se nachází v nádherném prostředí neveklovských rybníků a Slapské přehrady, nedaleko městečka Neveklov. Nabízí různé možnosti aktivního odpočinku. Vysoký standard služeb s dobrým zázemím - vysoký počet zkušených koní i pro začátečníky, profesionální personál, ubytování, restaurace, od zimy 2001 již 2 kryté jízdárny, z nichž velká hala splňuje závodní parametry.

 

Rozhledna Drahoušek u Neveklova

Betonová rozhledna o výšce 47 m, nejvyšší vyhlídková plošina je ve výšce 32 m, na kterou se dostanete po 167 schodech. K rozhledně se nejlépe dostanete, když dojedete do Neveklova u Sedlčan, odkud podle směrníků na rozhlednu zabočíte na úzkou asfaltovou silničku, která Vás po chvíli zavede k parkovišti, kde necháte auto a podle další cedule pokračujete asi 300 m, až dojdete k rozhledně.

 

Aquacentrum Měřín

Aquacentrum je přístupné nejen hotelovým hostům, ale také široké veřejnosti. Naleznete zde 25 m dlouhý, 1,2 - 1,6 m hluboký krytý vyhřívaný bazén, 10m vysoký a 104m dlouhý tobogán, whirlpool pro deset osob, bazének s masážními proudy a vodopády, protiproud a dětské brouzdaliště. Dále zde najdete bowling, venkovní tenisové kurty, rehabilitační centrum.

 

Památník Karla Čapka ve Staré Huti

Zveme Vás na návštěvu Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Památník byl zřízen v roce 1963 v domě, kde spisovatel pobýval v posledních třech letech svého života. Po rozsáhlé rekonstrukci objektu i expozice byl památník znovuotevřen dne 25.dubna 1997 a je věnován nejen osobnosti a dílu Karla Čapka, ale i jeho manželky, herečky a spisovatelky Olgy Scheinpflugové. Samostatnou expozici má od roku 1998 v podkroví domu novinář a spisovatel Ferdinand Peroutka. Okolí památníku vyniká přírodními krásami a je dostupné turistickými stezkami. Možnost ubytování a stravování je v blízké Dobříši a Voznici. Památník je dostupný autem, vlakem i autobusem. Při návštěvě památek, jako jsou Dobříšský zámek či Čapkova Strž, nezapomeňte na obec Stará Huť.

 

Výlet parníkem

Společnost Quarter, provozovatel osobní lodní dopravy v rekreační oblasti přehradních jezer Slapského a Kamýckého, kterým se přezdívá pražské moře. A není divu, vždyť jen zhruba třicet kilometrů od hlavního města najdete ráj milovníků vodních sportů, rybářů, vodních i pěších turistů a rekreantů. Čeká na Vás mnoho přírodních i historických krás, které lákají k vidění. Plavby na lince Přehrada Slapy - Solenice a zpět jezdí o prázdninách ve dnech úterý, čtvrtek, sobota. V jednom směru přibližně čtyřhodinová jízda dlouhá dvaapadesát kilometrů se zastávkami v šestnácti přístavištích, s proplutím zdymadla v Kamýcké přehradě. V Solenicích, obci pod Orlickou přehradou, je tříhodinová přestávka s připojením na motorovou loď, která jede po Orlické přehradě až na zámek Orlík a zpět. Tip na příjemný celodenní výlet. Diskotéky na lodi V hlavní sezóně několikrát týdně od 18 do 24 hodin, plavba s hudbou po Slapském jezeře.

 

Památník Josefa Suka

Suk je znám především jako člen Českého kvarteta, ve kterém setrval více jak 40 let. Toto hudební těleso šířilo slávu české hudby a českých umělců téměř po celém světě. Při této činnosti poznal Suk hudební kulturu mnoha zemí. Suk působil také jako profesor skladby na pražské konzervatoři. Za svého působení vychoval celou řadu významných českých skladatelů. Ti do posledních dnů svých životů dojížděli do Křečovic poklonit se památce svého učitele.
Památník Josefa Suka v Křečovicích má otevřeno každý den mimo pondělí.

 

Husitské muzeum v Táboře

Doba vlády římského císaře a českého krále Karla IV. byla dobou rozkvětu ale také prvních příznaků velké společenské krize. Katolická církev se stávala největším pozemkovým vlastníkem v zemi a osobovala si také světskou moc. Rozpor mezi praxí života církve a mezi tím, co hlásala a co lidé znali z Bible nepředstavoval sice jediný, ale zato do očí bijící nešvar své doby. Proti němu vystupovali někteří kazatelé již na konci 14. století. Mezi ně se brzy zařadil Jan Hus z jihočeské vesnice Husinec.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI