Relaxační areál Sázavský ostrov

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov

Nový relaxačně-pobytový areál Sázavský ostrov ve městě Sázava čítá více než 60 tisíc čtverečních metrů a najdete ho v krásném přírodním prostředí Středního Posázaví (45 km jihovýchodně od Prahy, exit 34 z dálnice D1).

Nabízí stále se rozšiřující škálu možností zábavy jak zájemcům o kulturní vyžití nebo posezení u grilu či otevřeného ohniště, tak třeba sportovním nadšencům, maminkám s dětmi, školám, školkám, firemním skupinám, náhodným příchozím či zájemcům o zdravý životní styl.

Hosté i návštevníci určitě ocení přímo v areálu nejen oblíbenou restauraci, množství sportovišť a atrakcí na volný čas, ale i další možnosti, jak strávit příjemný den či nezapomenutelnou dovolenou.


Možnosti ubytování

  • Apartmány (čtyři čtyřlůžkové a jeden dvoulůžkový s možností přistýlek) s vlastní terasou, vybavenou kuchyňkou, vlastní sprchou a sociálním zařízením, možnost připojení na internet.
  • Mobilní domy (šest čtyřlůžkových) s vlastní terasou, vybavenou kuchyňkou, vlastní sprchou a sociálním zařízením.
  • Pokoje (patnáct dvoulůžkových a deset čtyřlůžkových) moderně zařízené, s možností připojení na internet.
  • Kemp - celoročně možnost parkování karavanů a obytných přívěsů i dlouhodobě, celoroční možnost stanování, k dispozici společné sociální zařízení včetně sprch, ohniště.

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/sazavsky_ostrov_stanovani_2.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/sazavsky_ostrov_chatky.jpg

Ubytování - Kemp

V kempu si můžete postavit vlastní stan či zaparkovat karavan. Kapacita vlastních stanů je limitována pouze kapacitou sociálního zařízení, tzn. maximálně do 150 stanů denně. K dispozici jsou nové toalety a sprchy i hygienické a technické zázemí pro karavany. V areálu jsou také připravené upravené ohniště, možnost zakoupení dřeva, zapůjčení opékačů špekáčků nebo zahradních grilů. 

Ubytování - Mobilní domy

Šest čtyřlůžkových moderně zařízených mobilních domů s vlastní zastřešenou terasou a sezením. Mobilní domy disponují  plně vybavenou kuchyňkou (nádobí, vestavěný vařič, lednice, mikrovlná trouba, varná konvice), koupelnou (sprchový kout, umyvadlo, toaleta, ručníky), samozřejmostí je i vytápění v každé místnosti a ložnice s pohodlnými postelemi jsou připravené s povlečenými lůžkovinami a ručníky.

Ubytování - Apartmány

Jeden dvoulůžkový a čtyři čtyřlůžkové moderně zařízené apartmány (s možností přistýlek) s zastřešenou vlastní terasou a sezením a připojením na internet. Apartmány disponují  plně vybavenou kuchyňkou (nádobí, vestavěný vařič, lednice, mikrovlná trouba, varná konvice), koupelnou (sprchový kout, umyvadlo a toaleta), samozřejmostí je i vytápění v každé místnosti a ložnice s pohodlnými postelemi jsou připravené s povlečenými lůžkovinami a ručníky.

Ubytování - pokoje

V současné době jsme rozšířili ubytování o nové pokoje. K dispozici máme patnáct dvoulůžkových a deset čtyřlůžkových pokojů. Pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi, praktickým nábytkem, TV a vlastní koupelnou a sociálním zařízením. Možnost připojení na internet (WiFi ve všech prostorách, na pokojích i internetové přípojky).

 


Svatby a oslavy

Stylová taverna v areálu Sázavského ostrova nabízí zajištění rodinných i firemních oslav a večírků. Velmi oblíbeným se v uplynulé sezóně stalo pořádání svatebních oslav. Nejen dobré jídlo a servis, ale i krásné prostředí a možnosti areálu vytvoří ten pravý zážitek a vzpomínky na tak důležitý den.

 

Rodinná rekreace

Sázavský ostrov nabízí ideální podmínky pro rodinnou rekreaci, která uspokojí požadavky dospělých i dětí. Přímo v areálu je k dispozici několik sportovišť a atrakcí (dětské hřiště s lanovkou, fotbalové, nohejbalové a volejbalové hřište, obří trampolína, minigolf, ping-pong, ruské kuželky atd.). V blízkém okolí Sázavy se zase nachází množství  historických a kulturních památek (viz Tipy na výlet) jednoduše dostupných autobusem i oblíbeným Posázavským pacifikem. 

 

Sportovní pobyty a ŠvP

Nabízíme Vám celoroční možnost pobytů pro sportovní soustředění, výlety a školy v přírodě. Využijte překrásnou krajinu u břehu řeky Sázavy v jakoukoli roční dobu. Areál poskytuje sportovní vyžití pro děti, mládež i dospělé. K dispozici dětské hřiště s lanovkou, fotbalové, nohejbalové a volejbalové hřište, venkovní kuželková dráha, ruské kuželky, venkovní ping-pong, obří trampolína a dvě pramice.

 

 


Tipy na kempy Sázava


 

Galerie
Ceník

 

Pro zjištění aktuálních cen použijte kontaktní formulář

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Modrá
Modrá (nepřihlášený) 9. Červenec 2018 - 10:44
Počet hlasů: 679
Ceny předražené, děti zde slevy nemají a platí jak dospělý člověk. Kapacita toalet nedostačující. U dřezů na nádobí není teplá voda, chybí zde osvětlení a odpadkový koš - dřezy stále ucpané s neodtékající vodou. Osvětlení kempu minimální - většina lamp vypnutá. Obsluha a chod restaurace pomalá - dlouhá čekací doba. Požadují poplatek za dítě na trampolínu - na stránkách to je lákadlo pro rodiny s dětmi - vypadá to, že je v ceně ubytování.
Hodnocení: 
2
Average: 2 (1 vote)
Obrázek uživatele Veronika Bicanová
Veronika Bicanová (nepřihlášený) 16. Červen 2017 - 15:20
Počet hlasů: 1119
Letos jsme se v kempu ubytovali s vlastním stanem. Hezké okolí i příroda. V areálu bylo celkem čisto. Není co vytknout.
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)
Obrázek uživatele Jana Šancová
Jana Šancová (nepřihlášený) 16. Červen 2017 - 15:20
Počet hlasů: 1193
Ubytovali jsme se s vlastním stanem s podsádou. V kempu se nám moc líbilo
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Tipy na výlet v okolí kempu a střediska Sázavský ostrov

Cyklovýlety

Silniční výlet Posázavím – 49 km (1.182m, silniční)

 Sázava  * Bělokozly * Čeřenice * Poříčko * Český Šternberk * Radonice * Zdebuzaves * Tichonice * Kácov * Vranice * Zbizuby * Podveky * Rataje nad Sázavou * Talmberk * Sázava    

Zajímavosti v okolí trasy:

Sázava: Na pravém břehu areál kláštera a zámku, na levém břehu původně gotický kostel sv. Martina ze 14. stol.

Xaverov: JZ od vsi Bělokozly. Zajímavé jméno vzniklo z německého Xaverhof – tak se podle Františka Xaverského, řádového světce jezuitů, jmenoval někdejší poplužní dvůr. V 18. stol. Tu stála skelná huť. 

Český Šternberk: V raně gotickém hradu si můžeme prohlédnout kromě Rytířského sálu a Holandského salonu zajímavosti z mědirytin z období třicetileté války, či sbírku miniatur ze 17. stol.

Kácov: Koná se zde každoročně několik zajímavých kulturních akcí. V květnu jsou to „Noční rybářské závody“, v srpnu Kácovská pouť a v září Posázavská rallye.

Kácovská tvrz: Tvrziště oddělené příkopem vytesaným ve skále připomíná starou tvrz. Nálezy zlomků keramiky ze 14. a 15. stol.

Úžice: SV od Talmberka. Původně románský kostel P. Marie z 12. stol., přestavby v 15. a 17. stol. Zachovaly se dvě řady původních románských okének.

Čertová brázda: Hluboký zářez, který se táhne od Chotouně až k Sázavě (zde kaplička z 18. stol.), je podle pověsti prací sv. Prokopa, který do pluhu zapřáhl čerta.

 

Za hvězdami do Ondřejova – 39 km (1.039m, treking)

 Sázava * Pyskočely * Hradové Střimelice * Na Smejkalce * Hrusice * Hrušov * Zlenice * Poddubí * Chocerady * Vlkovec * Myslivna Vestec * Choratické rozcestí * Bělokozly * Sázava

Zajímavosti z okolí trasy:

Sázava: Na pravém břehu areál kláštera a zámku, na levém břehu původně gotický kostel sv. Martina ze 14. stol.

Rovná: SZ od Pyskočel. Románský kostel sv. Jakuba z konce 12. stol., na místě původní hornické osady upraven pozdně románsky v r. 1240, restaurován v letech 1952-1953 (zachoval se portál z r. 1240 se zvířecími reliéfy, v lodi a apsidé románské nástěnné malby).

Chlum: Možnost koupání.

Žalov – Pecný: Na vrchu Pecný )545 m n.m.) věž geodetické observatoře, západně na Žalové observatoř.

Senohraby: Významné letovisko, od 80.let 19.stol. výstavba vil. Dříve Pražany vyhledávaný lyžařský areál.

Hláska: Též Zlenice, zřícenina hradu založeného po r. 1300. Dochovala se část velké věže s lomeným oknem, části obytných staveb, brány, hradeb se zaoblenými nárožími a příčné příkopy.

Komorní Hrádek: Gotický hrad přestavěn v 16.stol. na raně renesanční zámek, rozšířený barokně v r. 1758 a upravený v 19.stol. nedávno zrekonstruovaná zámecká věž. Starší budova zdobená sgrafity. Z doby kolem r. 1630 pochází tzv. nový zámek. V parku mohutná douglaska. Poblíž zámku pohřební kaple kněžny M. A. Lichnovské. Zámek přístupný po předchozí dohodě a při mimořádných příležitostech.

 

Posázavská cyklotrasa č.19 – Zn. Pro náročné – cca 245km (převážně po cestách a po silnicích II. a III. Třídy)

Lísek u Žďáru nad Sázavou * Přibyslav * Havlíčkův Brod * Světlá nad Sázavou * Ledeč nad Sázavou * Zruč nad Sázavou * Kácov * Český Šternberk * Sázava * Týnec nad Sázavou * Davle

Zajímavosti z okolí trasy:

Týnec nad Sázavou: Možnost využít navazující cyklotrasu „Okolí Benešova“ s možností návštěvy zámku Konopiště.

K vidění románská rotunda, infocentrum, gotická věž a muzeum s expozicí zdejší kameniny.

Zruč nad Sázavou: Malebné městečko kde za návštěvu stojí zámek, kostel a dvě kaple.

Kácov: Koná se zde každoročně několik zajímavých kulturních akcí. V květnu jsou to „Noční rybářské závody“, v srpnu Kácovská pouť a v září Posázavská rallye.

Sázava: Na pravém břehu areál kláštera a zámku, na levém břehu původně gotický kostel sv. Martina ze 14. stol.

 

Další výlety na kolech můžete podniknout v blízkém okolí Sázavy a podívat se tak do Kouřimi, Benešova, na Jemniště či Konopiště.


 

Sázava (město)

Město Sázava leží v srdci malebného povodí stejnojmenné řeky, která spolu s proslulým klášterem a okolními lesy tvoří dominantu města a zároveň jedny z nejnádhernějších scenérií v širokém regionu. Je rájem pro milovníky přírody, rybaření, vodáctví, pěších i cyklistických výletů a historie.

Dějiny města se píší už více než šest set let. K objektům hodným turistického zájmu patří například kostel sv. Martina, sloužící dnes jako koncertní a výstavní síň, opomenout bychom neměli náměstí Voskovce a Wericha s pamětní deskou od akademického sochaře Laca Sorokáče či Sbor opata Prokopa, zajímavou funkcionalisticko-konstruktivistickou stavbu z přelomu 30. a 40. let minulého století. Za zmínku jistě stojí i idylická chalupa u Čertovy brázdy, vybudovaná koncem 19. století jako typicky česká chalupa se selským nábytkem. Světově známé jsou sázavské Sklárny Kavalier s prodejnou skla. Součástí moderního závodu je dodnes památka na jeho začátky – hutě Josef a František z let 1902 a 1882. Místo nejstarší hutě založené v roce 1837 Františkem Kavalírem označuje vztyčený balvan. Nejcennější historickou památkou města je slavný Sázavský klášter. Jeho expozice umístěná v bývalém konventu a nazvaná Staroslověnská Sázava seznamuje návštěvníky s dějinami našeho státu od dob Velké Moravy. Příchozím se nabízí pozvání do dávných věků i prostřednictvím prohlídky dalších klášterních prostor, jako je kapitulní síň se vzácnými nástěnnými malbami či klášterní kostel. Klášter založil jako řádový benediktinský dům ještě před polovinou 11. století poustevník Prokop, později svatořečený, který je nejslavnější osobností Sázavy. Váže se k němu řada legend, jako třeba o jeho orání se zapřaženým čertem, s nímž vyoral známou Čertovu brázdu. Dodnes se v Sázavě vždy v neděli po 4. červenci koná Svatoprokopská pouť.

Takřka v centru Sázavy vzniká krajinářský park Havránka. Město má několik památných stromů, jako třeba více než dvousetleté stromořadí lip srdčitých a širokolistých, letitý dub letní nebo buky s více než dvěstěpadesátiletou historií. V okolí se vyskytuje řada chráněných druhů rostlin, jimž se daří na lesních loukách či skalách. Jsou to například jalovec pravý, bělozářka větévková, sněženka podskalník či tařice skalní. Z chráněných živočichů se zde vyskytuje slepýš křehký.

Kdo se vydá do blízkého okolí Sázavy, ať už na kole po vytyčených cyklostezkách a cyklotrasách či pěšky „na vlastní pěst“ nebo po turistických trasách, může navštívit řadu míst spojených se svatoprokopskou legendou zasazených do romantické posázavské přírody. Na Svatoprokopskou stezku se vypravíme přímo ze Sázavského kláštera, z kostela sv. Prokopa, kde si můžeme prohlédnout takzvaný zázračný obraz. Je na něm vypodobněn sv. Prokop se zavřenýma očima, často je však prý otevíral a měnil výraz tváře. Hned asi kilometr od kláštera budeme míjet štíhlou sloupkovou kapličku a vedle ní pluh jako symbol vítězného boje sv. Prokopa se zlem. V lese o kousek výš bublá studánka, jež má prý zázračně léčivou vodu. Směrem k řece leží louka Votočnice, kde se prý sv. Prokop se zapřaženým čertem otočil. Potkáme i louku Trapilku. Na ní prý musel čert běhat pro zakutálené koule, když sv. Prokop hrával na nedaleké rovině kuželky. Potkáme další kapličku sv. Prokopa i studánku Rakovku, pojmenovanou podle raků v potoce, který z ní vyvěrá. Vedle stojí takzvané Prokopovo lože, tedy kámen s prohlubní, na kterém podle pověsti sv. Prokop odpočíval coby poutník krajem. Některé prameny tvrdí, že je to dokonce i jeho úmrtní lože. Kdo na kameni stráví noc, zbaví se prý bolesti zad. Nedalekou studánku Habrovku vytvořil sv. Prokop tak, že habrovou holí odkryl pramen vody, aby utišil žízeň. Poblíž Křešického potoka je další Prokopův kámen, na němž odpočíval a dokonce v něm i vytlačil otisk svého těla. Kámen nese stopy, jako by na něm kdosi prstem nakreslil kříž.

Zhruba dva kilometry od města můžeme zavítat do Národní přírodní rezervace Ve Studeném. Na rozloze téměř 42 hektarů se tu rozprostírají zachovalé lesy, převážně bučiny, místy i jedle, javory, kleny či lípy. Mykologové tu popsali přes 190 druhů hub, hojně se zde vyskytují měkkýši. Rezervaci se přezdívá poslední prales Posázaví, k jeho ochraně je ustanoven pohyb turistů jen po značených cestách.

Do okolí Sázavy můžeme vyrazit například po červené turistické stezce, jež je součástí Posázavské stezky. Zavede nás od Chocerad, přes Talmberk, Rataje nad Sázavou a údolní svah Na Stříbrné do Českého Šternberka. Modrá nás dovede do Šternberka přes Bělokozly a Čeřenice. Zelená přichází směrem od Kouřimi a zčásti kopíruje Čertovu brázdu a směřuje na Divišov. Žlutá stezka nás provede po Sázavském okruhu.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI