Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Rybářský penzion Žák - Osek

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Rybářský penzion Žák - rodinný penzion Brdy

Náš rodinný a rybářský penzion se nachází v klidném prostředí na okraji malebné vesničky Osek – Vystrkov, která leží na hranici brdských a křivoklátských lesů, přímo pod hrází rybníka Žák. Je vzdálen cca 1500 m od města Hořovice. Návštěvníkům je k dispozici 6 prostorných pokojů, kde každý 4-lůžkový pokoj umožňuje nádherný výhled do okolní přírody a má vlastní koupelnu s WC. Kapacita celého penzionu je 24 lůžek + 3 přistýlky. V přízemí se také nachází vybavená herna (šipky, dětský koutek, TV). Jak už název napovídá, chalupa je postavena přímo u hráze rybníka Žák. Nabízíme svatby v penzionu.

 

Ubytování v penzionu

 • Návštěvníkům je k dispozici 6 prostorných pokojů, kde každý 4-lůžkový pokoj umožňuje nádherný výhled do okolní přírody a má vlastní koupelnu s WC. Koupelny jsou vybavené sprchovými kouty, umyvadly a WC.
 • Lůžkoviny a ručníky jsou zahrnuty v základní ceně pronájmu.
 • Kuchyně s jídelnou je zařízena dvěma sklokeramickými deskami a dvěma elektrickými troubami, mikrovlnnou troubou, chladničkami s mrazákem, rychlovarnou konvicí, presovačem a topinkovačem. Najdete zde dostatečné množství nádobí pro 24 osob.
 • Pokoje v penzionu je možné si pronajmout samostatně nebo po dohodě je možný pronájem celého penzionu.
 • Kapacita celého penzionu je 24 lůžek + 3 přistýlky.
 • V přízemí se také nachází vybavená herna (šipky, dětský koutek, TV).
 • Pro odpočinek je možné využít i oplocenou zahradu o rozloze 5,8 tis. metrů čtverečních s dětským hřištěm, pískovištěm a zastřešeným letním posezením s grilem. Parkování je zajištěno přímo u objektu.
 • Rybáři si mohou pronajmout srub přímo na hrázi rybníka, popř. i rybářské vybavení.
 • Ve srubu se nachází společenská místnost s malou kuchyňkou, ledničkou a krbovými kamny.
 • V podkroví je možné přenocovat.
 • Dále je možné si pronajmout chatku pod hrází rybníka. Má oddělenou ložnici pro 4 osoby, kuchyňku a sociální zařízení.

RYBOLOV U PENZIONU

Jak už název napovídá, chalupa je postavena přímo u hráze rybníka Žák. Jeho klidná atmosféra vás jistě okouzlí už od prvního okamžiku. Vzrostlé stromy lemující břehy poskytují příjemný chládek i v těch nejparnějších dnech. Rybník je rájem pro milovníky rybolovu. Ulovit formou „Chyť a pusť“ zde můžete standardní ale i trofejní kusy kapra, lína, štiky, candáta, okouna, pstruha či sumce.

 

Rybářský řád - sportovní revír „Žák“

Sportovní rybolov je povolen jen na povolenky, které jsou vydané provozovatelem sportovního revíru „ŽÁK“. Rybolov probíhá formou „Chyť a pusť„. Smí být prováděn jen způsobem, který odpovídá zásadám výkonu rybářského práva, ochrany ryb a jiných vodních živočichů, jakož i ochrany přírody. Začátek a konec rybolovu musí lovci vždy nahlásit správci rybníka (telefonicky nebo SMS). Kolem rybníka jsou parkovací místa, která po dohodě se správcem rybníka lze využít. Přísný zákaz parkování na hrázi rybníka. Lovec je povinen udržovat pořádek na rybníku. WC je chemické u srubu.

 • Na rybníku je volné Wifi.
 • Na celém rybníku je bivakování povoleno.
 • Začátkem rybolovu bere rybář na vědomí a souhlasí s tímto řádem.
 • Doba lovu je celoroční
 • Počet prutů použitých při lovu: do 15-ti let: 1 prut, nad 15 let: 2 pruty
 • Pro větší skupiny je možné zabezpečit občerstvení.

 

Způsoby lovu

 • Při lovu na těžko, nebo na plavanou, smí oprávněný k lovu lovit až na 2 pruty. Při lovu na plavanou, nebo na těžko smí být použit na jednom prutu jen 1 jednoháček s protihrotem. Je povolená pouze úniková montáž tzn. že olůvko nebo krmítko musí být vždy v případě utržení ryby samovolně odpojitelné, aby ho ryba netahala za sebou.
 • Srkačka je přísně zakázána.
 • Zákaz používání pletených odhozových šňůr (šokovka). Lze použít silný odhozový vlasec. Návazec z pletené šňůrky je povolen. Olověné šňůry jsou zakázané.
 • Při lovu na přívlač nebo muškaření je povoleno používat jen 1 prut a jiný prut nesmí být nastražený.
 • Při lovu ryb na položenou je nutno, aby lovci udržovali mezi sebou vzdálenost aspoň 3m. Při lovu přívlačí je nutno dodržovat mezi lovci vzdálenost 20 m, nedohodnou-li se lovci jinak.
 • Při lovu dravců na živou nebo mrtvou návnadu je povoleno používat jednoháček bez protihrotu nebo se zamáčknutým protihrotem.
 • Lovci musí být při lovu udicí u prutů přítomni tak, aby v případě potřeby mohli s nimi okamžitě manipulovat.
 • Při vylovení ryby je rybář povinen zacházet s ní maximálně šetrně. Při manipulaci s ulovenou rybou na břehu musí být použita navlhčená podložka (vaničkového typu) zabraňující poškození ryby. Focení úlovku provádějte ve vodě, nebo v kleče nad podložkou z důvodu možného vysmeknutí ryby a jejího poranění pádem z velké výšky. Ryby poté musejí být šetrně vráceny do vody.
 • Ryby nelze ukládat do vezírku. Rybáři může být okamžitě zrušená povolenka bez náhrady.
 • Čeřínkování je celoročně zakázáno.
 • Zakazuje se jakékoliv poškozován vodních staveb a břehového opevnění. Je zakázáno manipulovat s kamenným opevněním, přemisťování jednotlivých kamenů a vytváření nových těžebních míst. Je zakázáno prořezávání stromů, keřů, rákosí.
 • Oprávněné osoby k lovu jsou povinny poskytovat kontrolním orgánům - rybářské stráži, policii, účinnou pomoc a podporu při kontrolní činnosti na revíru.
 • Hospodář si vyhrazuje právo odmítnout prodat povolenku bez udání důvodu.
 • Porušování kterékoliv části rybářského řádu na sportovním revíru „Žák„ bude hospodářem řešeno dle závažnosti přestupku domluvou nebo odebráním povolenky k lovu. Při obzvláště závažném porušení řádu bude ihned přivolána POLICE ČR.

 

Povinná výbava

 • Vyprošťovač háčků, metr, dostatečně velký podběrák, podložka pod ryby (nejlépe vaničkového typu), desinfekci.

 

Sportovní rybolov v penzionu, Střední čechyRybaření Středočeský kraj, rybník Žák


SVATBY V PENZIONU

Svatba by měla být jedním z nezapomenutelných dnů našeho života, který nemusíte prožít jen tradičním způsobem. Hledáte-li netradiční místo pro uspořádání vašeho jedinečného slavnostního dne, jste u nás správně. Svatební den je pro většinu lidí velký okamžik. Den, o který se vám rádi postaráme.

Nabízíme vám náš rodinný penzion s velkou zahradou u rybníka Žák. Můžete využít svatební altán a zajistíme oddávajícího s matrikářkou.

Oplocená zahrada je opravdu rozhlehlá a umožňuje účast téměř neomezenému množství svatebčanů.
Dále je k dispozici zastřešené posezení s grilem, hřiště pro děti s pískovištěm a houpačkami.
Spolupracujeme s firmou, která vám zajistí párty stany včetně celého vybavení, catering.
V zahradě a v okolí rybníka je spousta nádherných zákoutí pro následné fotografování svatby.

 

Svatby v penzionuRodinný penzion Žák Osek, svatby v penzionu Středočeský kraj

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník

CENÍK UBYTOVÁNÍ

Osoba / noc

390,-Kč

Pronájem celého areálu / víkend

20 000,- Kč

Minimální cena pronájmu / 1den
(Méně než 15 osob)

6 000,- Kč

Zvířecí miláčci
(Po dohodě s majiteli)

150,- Kč

Pronájem srubu - osoba / noc

250,- Kč

Pronájem chatky - 1 noc

1 200- Kč

 

Příplatek k ubytování na 1 noc je 60,- Kč

Dítě 3 až 10 let 300,- Kč do 3 let ZDARMA

Možnost pronájmu celého rybníka - cena dohodou.
Možnost zajištění občerstvení.

Ceník platný od 1. 1. 2022

 

Storno poplatky

Do 2 týdnů od termínu nástupu

100 %

Do 6 týdnů od termínu nástupu

50 %

 

Možnost zapůjčení

Možnost zapůjčení

cena / 1 den

Zapůjčení lodě

0,- Kč

Podběrák

50,- Kč

Podložka pod ryby

50,- Kč

Váha

50,- Kč

Prut s navijákem

100,- Kč


CENÍK RYBOLOVU

Povolenka 24h

500,- Kč

Povolenka víkend

900,- Kč

Povolenka týden

1500,- Kč

Pronájem chatky / 1noc

1000,- Kč

 

Možnost zapůjčení

Zapůjčení

cena / 1 den

Zapůjčení lodě

0,- Kč

Podběrák

50,- Kč

Podložka pod ryby

50,- Kč

Váha

50,- Kč

Prut s navijákem

100,- Kč

 

Kontakt

Mobil: +420 725 338 393, +420 725 338 584

Adresa: Osek 8, 267 62 Osek

www: penzionzak.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Aktivity a okolí

Cyklistika a turistika v okolí

Na své si rozhodně přijdou milovníci historie. Ve vzdálenosti do cca 25 km můžete navštívit zříceninu hradu Valdek, která se nachází ve zpřístupněné části vojenského výcvikového prostoru Brdy.
Nedaleko je vodní nádrž "Záskalská", která mj. Slouží k rekreačním účelům. Pro vyznavače ryze přírodních krás skrývají brdské lesy mnoho značených stezek pro pěší i cyklisty. Po těchto dojedete až na padrťské rybníky nebo můžete navštívit Podbrdské muzeum ve Strašicích.

Dále si určitě nenechte ujít hrady Žebrák a Točník, ze kterých vás okouzlí výhled do dalekého okolí.

V okolí města Berouna nesmíme samozřejmě zapomenout na gotický hrad Karlštejn, který je naší nejnavštěvovanější historickou památkou, dále i kostel sv. Jana Křtitele a vápencová Svatojánská skalní stěna ve Sv. Jánu pod skalou. Známé jsou vápencové Koněpruské jeskyně, které jsou tvořeny systémem tří jeskyních pater, vytvořených vodní erozí. Nedaleko se nachází soustava zatopených vápencových lomů Amerika. Za zmínku stojí i důlní expozice Chrustenická šachta, kde součástí prohlídky je jízda důlním vláčkem. Další zajímavostí je skanzen Solvayovy lomy, který je celoročně přístupný po vyznačených naučných stezkách. Přímo v královském městě Beroun můžete navštívit na Městské hoře rozhlednu a medvědárium či muzeum českého krasu.

V Hořovicích na vás čeká zámek Hořovice, který je v provozu i v zimním období, kdy se pořádají např. adventní či valentýnské prohlídky. Milovníci jízdy na koni si určitě nenechají ujít možnost navštívit krytou jízdárnu. V zimní období je zde v provozu krytý bazén a v letních aquapark s tobogánem.

Příbram je proslulá svým poutním místem - Svatou Horou. Jedná se o ranně barokní architekturu. Slavné svatohorské schody spojují Svatou Horu s Příbramí. V tomto starém hornickém městě se nachází unikátní Hornické muzeum Příbram. Součástí je památník obětem komunismu Vojna. Pro sportovní využití můžete využít aquapark.

Za zmínku stojí i jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých králů a knížat královský hrad Křivoklát, rokokový zámek Dobříš s okouzlujícím zámeckým parkem, pozdně barokní zámek Hluboš, pozdně klasicistní zámek s rozlehlým parkem s rybníkem Mníšek pod Brdy či zámek Zbiroh, kde se v korunách stromů můžete projít po lanové dráze, či vás v restauraci obslouží v dobových kostýmech.

 

Golf

Pro golfové fanoušky je v dostupné vzdálenosti hned několik hřišť různé náročnosti. Za vaší pozornost určitě stojí 18-ti jamkové hřiště v Berouně, ze kterého se vám naskytne výhled na královské město Beroun nebo 27-mi jamkové v Karlštejně s nezapomenutelným výhledem přímo na hrad. Další golfové resorty jsou v Dýšině či Darovanském Dvoře.

 

V okolí

Nákupní střediska, krytý i venkovní bazén s tobogány, fitness, v zimě i kryté kluziště, restaurace a kulturní vyžití najdete v 1 500 m vzdálených Hořovicích. Malý market a stylová restaurace "U Oty" či pohostinství "Slavoj" je přímo v místě. Další obchůdky, nákupní středisko, restaurace, fitness a masáže naleznete v nedalekém 2 km vzdáleném městě Komárov.

Cestujete-li hromadnou dopravou zastávku ČD najdete v Hořovicích na trase Praha – Plzeň. V případě potřeby je možné si předem dohodnout dovoz a odvoz z nádraží.
Stanice ČSAD je vzdálena cca 300m od penzionu.

Strategická poloha poskytuje návštěvníkům nepřeberné množství vyžití.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI