Tábořiště a kemp U Jezu Račice

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

TÁBOŘIŠTĚ U JEZU NAD BEROUNKOU

Račické okolí je vzhledem ke svým přírodním půvabům umocněným protékající Berounkou hojně vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Jejich okolí je vhodné pro turistiku, houbaření nebo rybolov.

Tábořiště s  prodejním stánkem se smíšeným zbožím Račická minismíšenka (provozuje Obec Račice, provozovatel Tábořiště U Jezu), prodejní stánek s točenou zmrzlinou a ledovou tříští,  také s občerstvením a místem pro 60 stanů má nově vybudované sociální zařízení s teplou vodou. Díky železniční zastávce na trati Rakovník Beroun je obec ideálním výchozím stanovištěm pro blízké i vzdálenějkší výlety s řadou kulturních i přírodních památek Křivoklátska.

Mimo tábořiště se můžete najíst v obecní, ole pronajaté OSVČ Restauraci Na Palouku s 60 místy u stolu a sálem pro 80 hostů.

 

Tábořiště „U Jezu“ v Račicích nad Berounkou se nachází na samém konci vesnice. Autem tam pojedete dlouhou klikatou cestou přes malinkatou náves až k řece Berounce. Pokud pojedete vlakem, najdete Račice téměř na polovině trati mezi Rakovníkem a Berounem. Lodí poplujete okolo zbečenského lomu a o kousek níže po proudu na pravém břehu můžete zakotvit. Ubytování je zde možné

  • ve stanu
  • v karavanu
  • nabízíme k pronájmu naše karavany -už jich máme celkem 6 a jsou plně vybavené - ložní prádlo, vařič, nádobí, posezení před karavan a dále pronajímáme stany včetně spacáků - nutná rezervace předem

Kemp Račice    Kemp Račice
 

Ubytování

Nejvyužívanější možností ubytování v našem kempu jsou vlastní stany. V případě zájmu pronajímáme stany včetně spacích pytlů (spacáků) a také plně vybavené karavany. Momentálně jich k pronájmu nabízíme 5. Je nutné je zarezervovat předem. Ve výbavě karavanu nechybí nádobí, ložní prádlo ani vařič. Parkování je možné přímo vedle stanů a karavanů. Pro nájemce karavanů jsou zajištěny přípojky elektrické energie a také výměna plynových bomb. Kapacita kempu Račice je 60 stanů + 5 karavanů.

Mimo kemp vám doporučujeme využít Restauraci Na Palouku s dostatečnou kapacitou 60-ti míst k sezení a sálem pro 80 hostů. V restauraci se vaří převážně tradiční česká kuchyně. Jídlo z restaurace vám rádi zajistíme.

Vybavení kempu

Kemp je vybaven velmi dobře. Nově vybudované sociální zařízení (WC a sprchy) jsou čisté a upravené. Samozřejmostí je pitná a teplá voda. Pro maminky s malými dětmi jsou připraveny přebalovací pulty.

Pro táborníky nabízíme možnost vypůjčení míčů na volejbal a fotbal. Tyto sporty si můžete zahrát na nedalekém hřišti. Dále půjčujeme vybavení na Petanque, které patří mezi oblíbené hry.

Pro děti

I děti si zde užijí plno zábavy. Nově jsme pro ně pořídili pískoviště, houpačky, kolotoč, dětský domeček, trampolínu, klouzačku a různá překvapení. Novinkou je zde také stolní tenis a prolézačka.

Koupání, turistika, cykloturistika a vodáctví

Pokud máte rádi přírodní koupání a vodní sporty, přímo z kempu je upravený přístup do řeky Berounky. Pro milovníky turistiky a cykloturistiky jsou v okolí kempu připraveny lesní cesty a cyklostezky.

Kemp Račice   Kemp Račice

 

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Ceník kempu Račice

 

 

  

411 Kč         sezóna  441 Kč

CENA ZA KARAVAN NA 1 NOC
Karavan č. 1253 Kč       sezóna  283 Kč                 
Karavan č. 2380 Kč       sezóna  410 Kč  
Karavan č. 3 a Karavan č. 6437 Kč       sezóna  467 Kč
Karavan č. 4480 Kč       sezóna  510 Kč
Karavan č. 5480 Kč       sezóna  510 Kč
CENA ZA KARAVAN NAD 3 NOCI
Karavan č. 1230 Kč        sezóna  260 Kč
Karavan č. 2245 Kč        sezóna  375 Kč
Karavan č. 3 a Karavan č. 6391 Kč        sezóna  421 Kč
Karavan č. 4434 Kč        sezóna  464 Kč
Karavan č. 5434 Kč        sezóna  464 Kč
CENA ZA KARAVAN NAD 10 NOCÍ
Karavan č. 1207 Kč        sezóna  237 Kč
Karavan č. 2322 Kč        sezóna  352 Kč
Karavan č. 3 a Karavan č. 6368 Kč        sezóna  398 Kč
Karavan č. 4411 Kč        sezóna  441 Kč
Karavan č. 5 
CENA ZA 1 NOC
Dospělá osoba40 Kč + 10 Kč
Dítě do 14 let20 Kč
Osobní automobil40 Kč
Přívěsný vozík18 Kč
Karavan – samostatné vozidlo66 Kč
Karavan – přívěs za automobil54 Kč
Autobus121 Kč
Stan velký nad 5 m250 Kč
Stan malý do 5 m240 Kč
Neobsazený nad 5 m260 Kč
Neobsazený stan do 5 m236 Kč
Loď12 Kč
Pes25 Kč
Motocykl24 Kč
Kolo12 Kč
Sprchování (neubytovaní)24 Kč

 

Kontakt

Mobil: +420 313 554 857, +420 602 224 245

Adresa: Račice 65, 270 24, Račice

www: www.kempracice.cz

 

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu

Klubová karta
V případě, že jste vlastníkem "klubové karty Kempy-chaty.cz" nezapomeňte do objednávky uvést slevu, která přináleží pod tohle zařízení + číslo Vaší klubové karty.
Info a možnost získání klubové karty zde

Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

Tak a teď něco málo k turistickým zajímavostem, abyste také věděli kam zajet a něco se dozvědět. Je jich tady spousta, ale zmíníme se jen o těch větších a hodně zajímavých. Samozřejmě nejkrásnější jsou tady lesy, kterými vede spousta cest, po kterých jsou nádherné procházky, ale určitě je to hrad Křivoklát, který je dominantou zdejších lesů. Na Křivoklátě najdete také nově vybudované muzeum motocyklů a věřte, že je na co koukat. Zde se najde i něco pro děti. Nad hradem v lese je vybudované obrovské dětské hřiště, kde posedíte a můžete si opéci i buřtíky. Z Křivoklátu pak můžete jet zpět přes obec Zbečno, kde najdete krásný Hamouzův roubený statek.

Dalším místem, které stojí za zmínění je zámek Lány, kam jezdí i náš prezident Václav Klaus. V Lánech najdete i muzeum starých sportovních vozů.

Zámek Nižbor a jeho keltské muzeum se nesmí zapomenout. Muzeum podává informace o každodenním životě Keltů. Dozvíte se podrobnosti o jejich řemeslné šikovnosti, i o tom, jak těžili a zpracovávali suroviny, jak bydleli a čím se živili. Zajímavé jsou také informace o archeologickém výzkumu, jehož součásti jsou i projekty, při nichž se rekonstruuje život našich předků, bydlení a řemeslné postupy. O pár kilometrů dál po pravém břehu řeky dojedete do Stradonic, kde je „Stradonické oppidum“, což je naleziště starých dob.

Pokud budete chtít vyrazit na výlet třeba vlakem, dojeďte až do Berouna a zajděte se podívat na Městskou Horu na rozhlednu. A vzpomínáte si ještě na ta tři roztomile nemotorná, skotačivá medvíďata z Večerníčku? Na Kubu, Vojtu a Matěje? Nezapomeňte je navštívit v berounském medvědáriu pod rozhlednou. Hned vedle je obrovské dětské hřiště s mnoha prolézačkami. Za zmínku pak určitě stojí Koněpruské jeskyně, které leží jen pár kilometrů od Berouna. Pro návštěvníky je připravená téměř hodinová procházka dvěma patry jeskyní, která vnikala činností vody ve vápencích starých přibližně 400 milionů let. Vlakem pak na druhou stanu dojedete do Rakovníka, odkud se dostanete až na zříceninu hradu Krakovce.

Dalším z mnoha a mnoha míst jsou „Skryjská jezírka“ a naleziště trilobitů. Je to krásné místo, které stojí za navštěvu. Kdybychom se měli zmínit o všech krásách našeho kraje, tak to bude velmi dlouhé a rozsáhlé povídání, ale vraťme se zpátky do našeho tábořiště.

Když se pak z výletu vrátíte zpět, můžete si opéci buřtíky a potom chvilku posedět u pivečka v kiosku s občerstvením, který je v provozu společně s tábořištěm.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI