Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Ubytování Hrusice - Ladův Kraj

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chalupa Hrusice

Nabízíme krásné ubytování přímo v centru Hrusic. Starobylá, zcela autentická chalupa s popisným číslem 1 přímo na náměstí, nabízí komfortní bydlení s atmosférou Ladových obrázků. Hrusice jsou neodmyslitelně spojeny s dílem malíře a spisovatele Josefa Lady, který se zde narodil a prožil část života. Dům disponuje dvěma ložnicemi v horním patře po čtyřech postelích (v prvním pokoji je možné ještě využít přistýlku) a jednou ložnicí ve spodním patře se třemi postelemi. Ve vedlejším domě lze využít kosmetiku a masáže. Paní domácí poskytuje služby kosmetiky a masáží ve vedlejším domku a pracuje s řadou originálních metod, jako například baňkování, BIONIC, lávové kameny a mnohé další.

 

Popis ubytování

 • Nabízíme tři krásné, stylové ložnice se čtyřmi lůžky. V prvním pokoji je ještě možné využít přistýlku. V horním patře je také WC s umyvadlem a sprchovým koutem. Ve spodním patře další, kompletní koupelna. 
 • Stylová selská kuchyně s autentickou pecí. Obytná kuchyň je vybavena nádobím s krásnými hrníčky a televizí. Na peci je možné odpočívat a nahřívat se.
 • Stravování je možné v restauraci pár kroků od chalupy, snídaně možné dohodnout s paní Mílou.
 • Ve vedlejším domě lze využít kosmetiku a masáže. Paní domácí poskytuje služby kosmetiky a masáží ve vedlejším domku a pracuje s řadou originálních metod, jako například baňkování, BIONIC, lávové kameny a mnohé další.
 • Na zahradě domu je vybudováno zastřešené posezení ideální pro grilování, které lze užívat i když prší.
 • Na dvoře je možné parkovat až šest vozidel pod uzamčením.

Kosmetické služby U Míly v Hrusicích

Nabízíme Vám příjemné uvolnění Vašeho těla. Pracujeme s přírodní Ajurvédskou kosmetikou. Jde o prastarou vědu, která se zabývá zdravím a dlouhověkostí. Tato kosmetika je pouze z přírodních zdrojů bez parfemace.

 

Nabízíme tyto služby

Baňkování

Tato metoda pochází pravděpodobně z Číny kde se aplikuje několik tisíciletí. Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na různé části těla. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená.

Po odstranění baněk zůstávají na pokožce menší, či větší krevní podlitiny,které do týdne mizí.Tyto eventuelní podlitiny jsou při baňkování žádoucí. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí pokožky. Baňkování pročišťuje krev, zlepšuje oběhu, regulaci a zdokonaluje funkce autonomního nervového systému atd., odstraňuje bolesti, uvolňuje ztuhlé svaly apod. Má pozitivní vliv na kůži, svaly, klouby i zažívací ústrojí. Baňkami se dá i masírovat. Záda se před aplikací vydatně namaží neutrálním nebo aromatickým olejem a přisátou baňkou se pak jezdí v podélné ose většinou podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy a hlavně nad gelosami, které lze takto výrazně prokrvit.

 

Masáš lávovými kameny

Použití kamenů při masáži pochází původně od amerických Indiánů. V Asii se kameny užívaly v Číně a na Havajských ostrovech. Masáž lávovými kameny je spojená neodmyslitelně s technikami havajské masáže tzv. Lomi - Lomi masáž.

Její specialita spočívá v užití předloktí při některých speciálních hmatech. Lávové kameny přenášejí a odevzdávají tepelnou energii, energii svoji vlastní i energii maséra do lidského těla. Masáž lávovými kameny působí velmi blahodárně na zdraví a duševní pohodu člověka, protože uvolňuje zablokované a neprůchodné energetické dráhy (meridiány). Tyto bloky způsobují různá onemocnění a zvýšenou únavu. Teplo sálající z lávových kamenů proniká hluboko do svalů, kde tímto uvolňuje ztuhlé tkáně a léčí bolesti a křeče. Lávové kameny jsou nabité obrovskou energií, kterou klientovi během masáže předávají. K pohodě klienta při masáži přispívá také vůně aromatického oleje a příjemná relaxační hudba. Celkově masáž působí velmi relaxačně, teplo příjemně uvolňuje.

Ušní svíce

“Ušní svíce je to stará léčitelská metoda užívaná v Tibetu, Číně, Indii, Egyptě i Severní Americe jde o terapii, nabízející ovšem i rychlou pomoc při mnoha potížích.”

Při depresích, podrážděnosti, přepracovanosti, nespavosti, únavě, stresu, pocitu tlaku v uších a hlavě, mírných formách zánětu středního ucha, hučení v uších, nedoslýchavosti, migréně, akutní a chronické rýmě, poruchám čichu, zánětu mandlí, zahlenění, poruchách krevního oběhu, celkově podporují organismus a jeho imunitní systém.

Bližší vysvětlení, jak taková svíce vypadá a funguje:

Svíce je uprostřed dutá, nemá knot, vnitřní část je z přírodní tkaniny a navrchu tenká vrstva včelího vosku. Masírovaný si lehne na bok, svíce se určeným koncem vloží do ucha tak, že ční kolmo ven, druhý konec se zapálí. Na principu komínového efektu, vytahuje nepotřebné usazeniny z ucha do svíce. Působení tepla zároveň stimuluje vnitřní mikrosystém ucha a pomáhá uvolnit napětí v hlavě i těle. Během masáže je slyšet uklidňující zvuk připomínající slabé praskání ohně v krbu.

 

Rolletic

“Rolletic® je masážní rekondiční stroj s konstantní rychlostí otáček, umožňující efektivně využívat stimulační účinek masáže.”

Mechanická masáž uvolňuje svalové napětí, zlepšuje prokrvení lokálně i celkově, ovlivňuje příznivě metabolizmus tukové tkáně a látkové přeměny v oblasti kůže, podkoží a svalů.

Pravidelným používáním tohoto stroje je možno očekávat formování postavy, odbourávání tukových polštářů a zpevňování svalů.
Masáž na masážním stroji Rolletic® provádí zdravý člověk. Masáž probíhá stimulací akupresurních drah, ovlivňuje a reguluje fyziologické pochody jako trávení a dýchání, zlepšuje svalový tonus, pohyblivost kloubů a správné držení těla, podporuje proudění krve a lymfy a pomáhá obnovovat rovnováhu hormonální a nervové soustavy. Masáž je nejen prospěšná pro tělo, ale i psychicky člověka povznáší. Bezprostředním působením na příslušnou oblast vzniká účinek místní – tj. zlepšení výživy kožních buněk a zlepšení jejich činnosti. Pokožka se stává vláčnou, pevnější a pružnější. Výrazně se zlepší metabolizmus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, zlepšuje se látková přeměna v oblasti kůže, podkoží a svalů. Během ošetření dochází rovněž k uvolnění bloků svalových skupin, srůstů, změkčení jizev, zpevnění podkoží, redukci objemu masírované partie a vymizení projevů celulitidy. Dalším příznivým efektem masáže přístrojem Rolletic® je uvolňování endorfinů. Tyto látky tiší bolest, způsobují pocit uvolnění, tělesného blaha a spokojenosti. Využití masážního stroje Rolletic® má široké možnosti. ROLLETIC® NAPOMÁHÁ: k vymizení projevů celulitidy zmenšení objemu masírované partie zpevňování svalů a vypnutí kůže odbourávání tukových polštářů podporuje prokrvování uvolňuje napětí svalů povzbuzuje látkovou výměnu tvaruje postavu KONTRAINDIKACE ČÁSTEČNÁ: těhotenství, menstruace zánětlivá onemocnění tlustého střeva vředové choroby (žaludku, dvanáctníku) – vyžaduje posouzení lékaře spastická obstipace( zácpa) astma – kompenzované ano srdeční insuficience – vyžaduje posouzení lékaře štítná žláza – vyžaduje posouzení lékaře vysoký krevní tlak KONTRAINDIKACE CELKOVÁ: infekční a horečnaté stavy hemofilie akutní zánět žil-trombózy hypertenze zhoubné nádory těžké onemocnění ledvin, jater a srdce kostní TBC Masáž na masážním stroji ROLLETIC® provádí zdravý člověk, pod dohledem maséra proškoleného v oblasti rekondice a regenerace. Masáž se nedoporučuje pro děti a fyzicky postižené osoby.

 

Lampa Bionic

Lampa BIONIC vydává polychromatické světlo, které podporuje léčbu. Biostimulační efekt světla má přímý vliv na zeslabené buňky těla a krevního oběhu Působí na výměnu kyslíku a aktivování oxidačního procesu Je univerzální při prevenci, léčení, udržování a zlepšování zdraví a krásy používá se v nemocnicích, ordinacích praktických lékařů

Léčba kůže:

 • akné, záněty, alergie, infekce, pásový opar, bércové vředy, přeleženiny, opruzeniny, lupenka, jizvy, afty, vypadávání vlasů

Bolesti:

 • artrózy, revma, artritidy, migrénu, vředy, záněty šlach, bolesti kloubů, zánět cév hojivé

Procesy:

 • otevřené rány, popáleniny, otoky, nachlazení, rýma, pylové alergie, rány po operacích, transplantace kůže, lepší zajizvování

V kosmetice:

 • vrásky, znaménka, bradavice, jizvy po úrazech, po operacích, po spáleninách

 

 

“Co v této čistě přírodní kosmetice určitě nenajdete....”

 • chemickou parfemaci
 • parabeny (konzervační látky)
 • lanolín, hormony, liposomy
 • chemické detergenty a stabilizátory (u šamponů, kondicionérů)

“Program zahrnuje přípravky....”

 • pro pleť citlivou s rozšířenými žilkami
 • pro intenzivní zpevnění ochablé pleti
 • pro pleť nečistou a nedovyživenou
 • pro pleť aknózní
 • pro pleť podrážděnou až alergickou
 • k odstranění nadměrného ochlupení
 • k odstranění hyperpigmentací
 • povrchové čištění pleti - omlazení a výživa pokožky
 • rozveseluje, uklidňuje, povzbuzuje kreativitu
 • “Výsledky jsou velmi dobré s dlouhodobým efektem harmonie vůně a barev.”

 

“Program garantuje:”

 • originální původ rostlin a plodů - například citrusové plody pěstované v Evropě nemají stejné vlastnosti jako citrusy pěstované ve středních Himalájích
 • proces lisování za studena a destilaci, dle ajurvédských postupů.

Masážní přístroj Vacupress

Masážní přístroj vacupress je originální přístroj, využívající vakuovou terapii, rozšířenou technologii používanou dermatology v profesionálních salónech krásy a klinikách.

Tento jedinečný přístroj je jedinou účinnou bezbolestnou terapií proti celulitidě problémových partií, pokleslé kůži rukou, tuku v oblasti bříška a známkách vytažené kůže.

Před začátkem masáže prováděné vacupresem pokožku naolejujte, pro lehký pohyb s přísavnou baňkou. Poté vakuový přístroj zapněte a pomalými krouživými pohyby začněte masáž problematické partie. Masážní přístroj se přisaje ke kůži a začne stimulovat pokožku do hloubky, přejíždějíc přes místa, kde se vyskytuje celulitida, které se viditelně vyhladí a zpevní.

Účinná masáž by měla trvat přibližně 60 minut a můžete ji zopakovat, jak často jen budete chtít. Účinku masáže, si povšimnete již po prvním použití.

 

Rekondiční masáž

Hlubší masáž, pomocí hmatů lze rozrušit zatvrdliny, srůsty, eventuálně jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech nebo šlachových pochvách.

Blahodárně působí na unavené a namožené svalstvo.

 

Kosmetická masáž

 • Účinky kosmetické masáže:
 • příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu
 • zlepší prokrvení kůže
 • odstraní mazové zátky

 

Relaxační masáž

Působí na nervové zakončení v kůži, zároveň dochází k odstraňování povrchních zrohovatělých buněk, zpevňování pokožky, k promašťování a samočištění pórů. Povzbuzuje látkovou výměnu a prokrvuje, uvolňuje napětí, odstraňuje problémy spojené se stresem, uklidňuje.

 • urychluje regeneraci organismu
 • harmonizuje psychiku a tělesné funkce
 • příznivě ovlivňuje krevní oběh a nervový systém
 • odvádí únavové látky ze svalů, např. kyselinu mléčnou
 • zmírňuje ochablost, ztuhlost a uvolňuje zkrácené a bolestivé svalstvo

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Tipy na výlety v okolí Hrusic

Průhonický park

Průhonický park založil hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca roku 1885 a budoval jej prakticky až do své smrti roku 1936 (přestože celé průhonické panství prodal roku 1927 československému státu). S mimořádným uměleckým a estetickým citem přetvořil monotonní středočeskou zemědělskou krajinu na park představující dnes vrcholné dílo přírodně-krajinářského slohu evropského významu.

 

Skanzen Kouřim

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z celého území Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde zatím devět větších obytných a hospodářských objektů z oblasti středních, východních a severních Čech, které doplňuje několik drobnějších památek. Muzeum je celoročně dějištěm mnoha národopisných a dalších doprovodných programů.

 

Zřícenina hradu Hláska

Hrad Hláska se nalézá nad řekou Sázavou asi 4 km po červené turistické značce ze zastávky Vlaku Hvězdonice. Pod hradem býval malý kemp, se skvělou venkovní hospůdkou. Dnes (léto 1996) se tato stavení nacházejí v troskách a čekají na nového majitele.

 

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště, jedna z nejkrásnějších českých památek.

 

Muzeum Josefa Lady

Památník je vlastně letní vilka rodiny Ladových, postavená Josefem Ladou ve 30. letech 20. století. V 60. letech věnovala paní Alena Ladová – Vránová tento objekt státu, aby tu mohlo být zřízeno muzeum Josefa Lady. Od roku 1986 Památník Josefa Lady spravuje muzeum – dnes Oblastní muzeum Praha - východ se sídlem v Brandýse nad Labem, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj.


Kam v Ladově kraji na běžky

Kopcovitá krajina s vyšší nadmořskou výškou, množství luk a pastvin s travnatým povrchem nabízí řadu zajímavých příležitostí pro víkendové běžkování, pro večerní kondiční vyjížďky s čelovkou i pro backcountry toulky volnou krajinou.

V Ladově kraji najdete několik populárních oblastí navštěvovaných běžkaři již dlouhá léta. Patří mezi ně Voděradské bučiny, Hornopožárské polesí a lesy mezi Říčany, Mukařovem a Struhařovem. Trasy zde vedou po lesních cestách. Je tedy nutná dostatečná sněhová pokrývka. Řada oblíbených cest bývá poslední dobou bohužel poznamenána lesní hospodářskou činností.

Ladův kraj ale nabízí i řadu míst, kam se můžete vydat i jen při několika centimetrech sněhu. Máme vyzkoušeno, že na těchto místech stačí pouhých 5-6 cm. Doporučujeme v tom případě ale spíše starší lyže – kameňáčky místo nových závodních. Budete tak mít příležitost podívat se do krásných zákoutí našeho kraje, která dosud unikala Vaší pozornosti. Při nedostatku sněhu jsou doporučené trasy vhodné i pro zimní pěší vycházky.

 

Cyklotrasy Ladova kraje

Milí přátelé cykloturistiky,
zveme Vás na projížďku po cykloturistických trasách Ladovým krajem. Tento malebný region, který leží na hranici s Prahou, je spjat s osobností a dílem jedné z nejvýznamnějších osobností českého výtvarného umění i literatury, s panem Josefem Ladou. Cyklotrasy, které jsou vedeny převážně po lesních cestách a místních komunikacích, Vás povedou romantickou kopcovitou krajinou. Jsou vytipovány tak, abyste při projížďce krajem Josefa Lady mohli navštívit atraktivní místa regionu. Cyklotrasy tvoří hustou síť, která každému umožňuje vybrat si vlastní okruh. Zároveň navazují na dálkové cyklotrasy Praha - Vídeň, Praha - Brno a na Posázavskou stezku.

 

Přírodní zajímavosti

Voděradské bučiny

BučinyNárodní přírodní rezervace. Rozsáhlý lesní komplex nabízí příznivé prostředí mnoha druhům živočichů. Územím vede naučná stezka, jedna z prvních v Čechách. Hlavním předmětem ochrany jsou bukové porosty v nadmořských výškách 350 - 500 m n.m. Najdeme zde především kyselé bučiny s přimíšeným duby letními, osikami, lípami, břízami. V bylinném patře se vyskytuje např. bika hajní, metlička křivolaká, pstroček dvoulistý, šťavel kyselý, mařinka vonná nebo sasanka hajní. Vedle běžné lesní zvěře zde najdeme řadu ptáků jako např. datla černého, jestřába lesního či čápa černého. Z drobné fauny se zde vyskytuje endemický druh chrostíka a severské druhy hmyzenek, roztočů a chvostoskoků .
Lom Kamenka - malá odbočka od křižovatky turistických cest pod sv. Janem. Z bývalého lomu pochází jeden ze základních kamenů Národního divadla.

 

 

 

Božkovské jezírko

Chráněné Čolekúzemí o rozloze 1,29 ha bylo vyhlášeno v roce 1988. Jedná se rozlohou o nevelký mokřadní biotop v terénní sníženině na  nepropustném podkladě, sycený pouze srážkovou vodou. V centrální části tohoto chráněného území se nacházejí početné tůně s rákosinami; součástí CHÚ Božkovské jezírko jsou též původní olšové porosty. Významný je výskyt vzácných rostlin jako např. kosatce žlutého, bublinatky obecné, okřehku trojbrázdového či kruštíku širolistého. Lokalita je útočištěm velkého množství ptactva a obojživelníků - např. čolka obecného nebo kuňky obecné. Vyskytují se zde i vzácné druhy bezobratlých živočichů. 

 

 

 

 

Přírodní park Velkopopovicko

3_kravyPřírodní park se nachází jižně od Velkých Popovic a byl vyhlášen v roce 1993 pro ochranu čistého životního prostředí a jedinečného krajinného rázu. Na území tohoto parku mají zvláštní význam porosty zdravých vzrostlých stromů, stanoviště řady zvláště chráněných druhů, i celkově dochovaná přirozená skladba jednotlivých segmentů krajiny. Není zde téměř žádný průmysl ani extenzivní zemědělství či těžba a téměř nulová přítomnost rekreačních chat. Oblast je cenným kolektorem podzemních vod. Území je využíváno myslivecky (výskyt daňka evropského, srnce obecného, prasete divokého).

 

.


Pohádkové Hrusice

 

2_hrusiceMáte rádi takové pohádkové postavičky jakými jsou vodníci a různá strašidla? Také se vám líbí obrázky Josefa Lady, na kterých jsou zvířátka, která chodí po dvou a některá dokonce mluví? Pokud ano, určitě se musíte vydat do Hrusic. Na těch nejvýznamnějších pohádkových místech jsou postaveny informační tabule, na kterých jsou úryvky z Ladových knížek.

Tyto ukázky se spolu s krásnými obrázky vždy vážou k místu, kde se právě nacházíte.

Uvidíte místo, kde stál dům, ve kterém se 17. prosince 1887 narodil Josef Lada. Žil tady také černý kocourek Mikeš se svými lidskými i zvířecími přáteli.
Určitě jste zvědaví, jak vypadá místo, kde straší. Na Šmejkalce strašil Mulisák se svým synem Bubáčkem. Oba jsou hrdinové z Ladových Bubáků a hastrmanů.
Pamatujete se na tu příhodu, jak se kozel Bobeš učil chodit po zadních nohou a přitom v těch předních držel hrnek? A když se ho Mikeš ptal, co to tropí, odpověděl, že se učí roznášet pivo. A víte proč, milé děti? Viděl totiž pivní tácek, na kterém byla fotka kozla, jak nese pivo. A tak se Bobeš rozhodl, že se tak nechá také vyfotografovat. Akorát místo nápisu Velkopopovický Kozel, tam bude samozřejmě Hrusický kozel. Nu a tenhle Bobeš bydlel u strýčka Malinovského v Obecní pastoušce.

3_vodnikMezi nejznámější Ladovy postavy patří vodníci. V Hubačovském rybníku jich žilo mnoho. Třeba vodník Brčál, který rád besedoval v bývalém Hubačovském mlýně a v hrnečku pod vodou měl sice duši, ale nemusíte se bát, byla to duše z velocipédu.

Uvidíte také známou Jedličkovu louži, kde se při zimních radovánkách bavily nejen hrusické děti, ale i kocour Mikeš. Neváhejte ani chvilku a navštivte vesničku, kde žili a pravděpodobně ještě žijí vaši oblíbení hrdinové. Třeba budete mít štěstí a některého z nich zahlédnete.

 

 • Doprava: do Hrusic jezdí autobus PID 490. 

Přejeme vám příjemnou cestu plnou pohádkových zážitků.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI