Autokemp Kamencové jezero

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Kamencové jezero patří plošně k největším jezerům v ČR. Jako přírodní útvar v České republice jedinečné a ve světovém měřítku ojedinělé. Vzdáleně podobný přírodní útvar je zatopený lom v Hromnici u Plzně. Z geologického hlediska je předmětné území součástí terciérní severočeské chomutovsko-mostecko-teplické pánve.

 
Historie jezera

Všeobecně se tvrdí, že jezero vzniklo zatopením dolu na kamenec a síru. I když tato fáma není zcela pravdivá, přece jen ji nelze zamítnout. Nesporné je, že „mrtvý“ rybník či jezero vzniklo mnohem dříve, než se počalo s těžbou kamence. První historické zmínky o jezeru jsou již z r. 1466, ač první záznamy o výskytu kamence jsou až z r. 1556, tedy o 90 let později.

 

Autokemp: chatky + stany

Dá se říci, že mezi standardní možnosti ubytování můžeme zařadit naše chatky a možnosti stanování. Romantické ubytování v chatkách nebo karavanech, je situováno v krásném prostředí areálu Kamencového jezera. Možnosti stravování pak nabízíme v některé z našich restaurací. Každý návštěvník kempu obdrží ubytovací kartu na volný pohyb po areálu Kamencového jezera

27 × 4lůžková se sociálním zařízením
vybavení: kuchyňka s dřezem, lednice, dvouplotýnkový vařič, mikrovlnná trouba, varná konvice, kuchyňské nádobí, venkovní plastový stůl + židle, povlečené lůžkoviny, ručníky

17 × 4lůžková bez sociálního zařízení
vybavení: varná konvice, venkovní plastový stůl + židle, povlečené lůžkoviny

4 × 2lůžková bez sociálního zařízení
vybavení: varná konvice, venkovní plastový stůl + židle, povlečené lůžkoviny

Karavany a stanování:

K dispozici 250 míst, v areálu je 8 veřejných ohnišť.

Na recepci je možnost zakoupení turistických známek, sběratelských pohledů a chomutovských turistických průvodců.

Stravování je možno v Golf Club Restaurantu nebo v areálu Kamencového jezera. V Golf clubu se nachází vnitřní restaurace a venkovní pizzerie „The 19th Hole“. Na Kamencovém jezeře najdete plno rychlého občerstvení a restauraci „Skleník“. Nově zda bude otevřen Grill-bar a Loděnice s venkovním posezením „Marina“.

Od května roku 2010 bude nově otevřena loděnice s posezením a venkovní terasou „Marina“, která se bude nacházet u vodních lyží.

Pro větší počet hostů (ŠvP, firemní akce apod.) nabízíme možnost jednotného stravování v Golf Club Restaurantu. Vše po předchozí domluvě.

Dostupnost:

Areál se nachází cca 15 min. od centra Chomutova. Autobusová linka č. 3, č. 14 a vlaková zastávka „Chomutov-město“.

 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 9 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Lucie Pazderová
Lucie Pazderová (nepřihlášený) 24. Srpen 2013 - 10:39
Počet hlasů: 1057
Dobrý den, chci se zeptat na pár informací. Máte volnou chatu pro 2 osoby + cenu za chatu pro 2 osoby. A popřípadě kladné odpovědi hned zarezervovat. Budeme mít pejska do 5kg. Děkuji Pazderová
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele lidmila hrdinová
lidmila hrdinová (nepřihlášený) 26. Červenec 2013 - 15:42
Počet hlasů: 1094
bez auta
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

Okolí

Historie jezera

 

Všeobecně se tvrdí, že jezero vzniklo zatopením dolu na kamenec a síru. I když tato fáma není zcela pravdivá, přece jen ji nelze zamítnout. Nesporné je, že „mrtvý“ rybník či jezero vzniklo mnohem dříve, než se počalo s těžbou kamence. První historické zmínky o jezeru jsou již z r. 1466, ač první záznamy o výskytu kamence jsou až z r. 1556, tedy o 90 let později.

 

Práva k dolování byla vydána dokonce až v r. 1558. Že již tehdy voda obsahovala kamenec je vidět z toho, že všechny zprávy mluví o “mrtvém” jezeru, v němž život mohl potlačit jedině roztok kamence.Tehdejší jezero však bylo velmi malé a bylo přibližně uprostřed dnešního jezera.

Teprve mnohem později vystoupila vodní hladina nad původní úroveň a rozlila se do okolních zahrad, vinic a obory.

Že vodní plocha je skutečně jezerem a nikoliv rybníkem, je prokázáno i tím, že nevzniklo uměle, ale lidská ruka proti němu vždy bojovala a snažila se je likvidovat. Není také důkazů o tom, že by jezero vzniklo jako následek dolování a obnažení spodních vod, i když dnes voda zatápí celý bývalý kamencový lom. Protože se kamenec doloval povrchovým způsobem, není ani jisté, zda jeho získávání mohlo způsobit zatopení díla. Dodnes není také zjištěno, zda voda zatopila lom i okolní zahrady postupně, či zda se tak stalo naráz; traduje se však, že vodní nádrž vznikla provalením spodních vod při otvírce štoly.

První neklamné známky velkého jezera jsou až z r. 1841, kdy celé území bylo prodáno chomutovským právovarečným měšťanům. Vodní plocha podle tohoto měření měla 12 ha. Již po dvou létech však katastrální zápis uvádí velikost jezera 28 jiter a 183 čtverečných sáhů, tj. 16,178 hektarů. Zápis v pozemkových knihách v roce 1925 vyčísluje vodní plochu jezera na 16,227 hektarů. V r. 1894 založil Spolek pro přírodní léčbu v blízkosti jezera lázně a v r. 1902 léčebný ústav, který využíval pramene, obsahujícího kamenec a jiné nerosty. Lázně Kamencová huť, vystavěné v těsné blízkosti jezera, léčily katary horních cest dýchacích, ženské nemoci, dnu, aenemii, revmatismus a nemoci ledvin. Protože železo zůstává v roztoku vody i při jejím zahřátí, při koupeli se resorbuje a může ovlivnit i tvorbu krve. Kyselina sírová, sírany železa a hliníku působily stahujícím účinkem a byly proto hodnoceny neméně než minerální rašelinné lázně, kterými se léčí ve Františkových lázních. V původní lázeňské budově se v současné době nachází ředitelství Podkrušnohorského zooparku.

Chatová osada a kempink postupně vznikaly od roku 1960. V roce 1996 byla zpracována poslední architektonická studie na rozvoj územního celku areálu Kamencového jezera podle níž je v současné době areál postupně modernizován tak, aby ve všech směrech odpovídal požadavkům na rekreačně-sportovní areál.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI