Autokemp Pod Císařem

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Pokoje

V kempu jsou v současnosti k dispozici dva druhy pokojů.

Levnější jsou v turistické ubytovně. Celkem 44 lůžek v 11 pokojích. V budově jsou pouze toalety. Sprchy jsou v areálu kempu.

Nové pokoje nabízíme v budově restaurace. Tam je 8 pokojů pro 2 - 12 osob. Sociální zařízení je na patře, společné pro všechny pokoje.

 

 

Kudy k nám

Autokemp leží v osadě Ostrov v katastru obce Tisá.

15km od D8 - exit 80, takže cesta k nám je snadná.

Kemp se nalézá v CHKO Labské Pískovce 300m od hranice SRN a v blízkosti národního parku Českosaské Švýcarsko.

 

 

Chatky

V kempu je 10 chatek pro 4 osoby a 10 chatek pro 5 osob.
Chatky jsou vybaveny dvoulůžkem, palandou, jednolůžkem (pouze v pětimístné chatce), skříňkami a stolem s židlemi.
Každá chatka má vlastní krytou terásku.
Lůžkoviny jsou pouze za poplatek.
 

 

 Místa pro stany a karavany

Celková plocha pro stany a karavany je cca 9000m2.

Nové sociální zařízení v centrální části kempu.

Součástí sociálek je i kuchyňka s prádelnou.

Tři přípojky el. energie pro karavany, každá s vlastním měřením, takže platíte pouze za skutečně spotřebovaný proud.

 
 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

České Švýcarsko

Území Českého Švýcarska, malého pískovcového ostrůvku uprostřed Evropy, bylo 1. ledna 2000 vyhlášeno národním parkem.

Množství značených turistických stezek, které propojují jedinečné přírodní lokality s historicky cennými místy, spolu s množstvím útulných a cenově dostupných hotelů a pensionů láká do této oblasti stále větší počet návštěvníků snažících se uniknout ruchu měst. Ti sem přicházejí hledat klid a odpočinek.

Kaňon řeky Labe, největší pískovcový kaňon v Evropě, a především samy pískovcové skály mají své až fanatické přívržence. Pískovec, jenž dominuje zdejší krajině a utváří skály vysoké desítky až stovky metrů, byl díky své poddajnosti hojně využíván v architektuře baroka (slovo přišlo z portugalštiny, kde pojmenovávalo klenotnické ozdoby bizarních tvarů). Díky drsnému, pórovitému povrchu a díky puklinám vzniklým působením deště a větru se v těchto skalách již v devatenáctém století zrodil zvláštní druh horolezectví, v němž není třeba horolezeckých pomůcek.

Malebnost skal je umocňována zelení okolních lesů. Když se člověk podívá na skály z údolí, protkaných toky divokých říček, uvidí ohromné pláty pískovce, nahrnuté jeden na druhý jakoby rukou obra, a diví se, jak je možné, že to celé drží již tisíce let pohromadě. Místy se pláty zakulacují a vypadají jak vysoustružené, jinde jsou zas ozubené a připomínají pevnosti se stážními věžemi a nejednou jsou zase tvary skal podobné pohádkovým postavám, lidským tvářím nebo zvířatům.

Pokud se rozhodnete vydat k nám do Českého Švýcarska, věřte, že nebudete litovat a že se sem ještě nejednou vrátíte. Zaměstnanci našich informačních center Vám vždy rádi pomohou při plánování Vaší cesty. A tak se neostýchejte zadat jim své dotazy, čekají na ně.

 

Příroda Českého Švýcarska

Příběh tohoto území se počíná před mnoha miliony lety, kdy se v oblasti dnešního Českého Švýcarska rozprostíralo mělké moře. Právě z jeho písečného dna se po ústupu moře zrodil podivuhodný svět pískovce. Svět skalních věží, mostů a bran, svět roztodivných kamenných forem, které připomínají včelí plástve anebo přesýpací hodiny.

Říše skal přitom není říší mrtvého kamene, ale hostí ty nejvzácnější živočichy i pozoruhodné rostliny.
 

 

Geologie

Nejvýznamnější kapitola geologické historie území začíná před více než 90 milióny let, kdy se na dně křídového moře začala tvořit vrstva písčitých usazenin. Po ústupu moře začaly vzniklou pískovcovou desku přetvářet dodnes pokračující procesy. Zrodila se tak krajina skalních měst, věží, stěn, roklí a soutěsek... 

 
 
 

Fauna

Sousloví "národní park" označuje nesmírně cenné přírodní území, které chráníme proto, že v něm žijí vzácní živočichové a nacházejí se v něm téměř nedotčené přírodní oblasti. Nedostupná skalní a lesní zákoutí skýtají domov mnoha ohroženým druhům živočichů... 

 
 
 

Flóra

České Švýcarsko je tvořeno převážně pískovci, na kterých je půda velmi chudá pro růst rostlin. I přesto v této oblasti najdeme celou řadu zajímavých druhů...

 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI