Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata U Vleku - Telnice

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Chata a Restaurace U Vleku - Telnice, Krušné hory

Chata je umístěna přímo v centru lyžařského areálu uprostřed krásné přírody, 50m od centrální lanovky. Nabízíme ubytování se sociálním zařízením na patře s celkovou kapacitou 28 lůžek. V případě potřeby je možné další kapacitu navýšit o dalších 32 míst. V chatě je půjčovna kol, elektrokol a lyží. Provozujeme nekuřáckou restauraci. Celková kapacita je 30 míst. K dispozici je venkovní terasa a salónek s 22 místy sloužící jako taneční parket. Nabízíme teplá jídla a alkoholické i nealkoholické nápoje. Zajišťujeme svatby, promoce, rauty, firemní oslavy, školení, třídní srazy a soustředění.

V zimním období je možno využívat i běžecké trasy na hřebenu Krušných hor, které jsou dostupné vlekem přímo od chaty. Lyžařské středisko disponuje sněžnými děly po celé délce tratí a ve večerních hodinách je možno dosáhnout nevšedních zážitků, které vám přináší noční lyžování.

V jarních a letních měsících je možno Chatu u vleku využívat jako rekreační objekt, ke svatebním hostinám, pořádání párty, seminářům, školám v přírodě, školících akcí, táborů apod.

V letním období lze využít turistické trasy k pěší turistice a nebo jízdě na kolech. Ve středisku a jeho okolí je množství širokých lesních cest a s běžeckými trasami je to poměrně hustá síť pro jízdu na horských i trekingových kolech. A pokud by Vám to bylo málo, tak na hranice s Německem jsou to pouhé 4 km a tam je mnoho lyžařských a v létě cyklistických cest.  5 km od chaty je hezký rybník vhodný ke koupání, ke kterému dojedete jak autem, tak příjemnou lesní cestou na kolech.

 

Popis chaty

V Chatě u vleku naleznete příjemné prostředí k ubytování ve 2 - 4 lůžkových pokojích, domácí kuchyni ve stylově zařízené restauraci a ochotný personál, který se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu. Restaurace je nekuřácká.Vynikající umístění "Chaty u vleku" přímo uprostřed lyžařského areálu pouhých 50 m od nové sedačkové lanovky s 6 vleky, 10 sjezdovkami u bezplatného centrálního parkoviště.

 

Půjčovna kol a elektrokol

Máme pro Vás připravena horská elektrokola špičkové úrovně. Jedná se o kola od firmy CUBE MODEL 2017. Jejich dojezdová vzdálenost je až 100 Km, v podmínkách našeho terénu je možné počítat s dojezdem kolem 70 Km. Půjčujeme i klasická trekingová kola.

 


 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Lyžařské středisko Zadní Telnice

Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130 km, tvořící přirozenou hranici mezi Čechami a Německem, na jehož straně hory pozvolna klesají do nížiny. Na české straně je tento pokles mnohem strmější. Výškový rozdíl mezi vrcholovými plošinami a úpatím pohoří je až 700 m. Vlastní Krušné hory se skládají z několika celků, z nichž jmenujme alespoň Klínoveckou hornatinu nebo Cínoveckou planinu. Původní pohoří vzniklo v prvohorách. Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout mnoha lázeňským střediskům. Krušné hory je také jedna z mnoha oblíbených turistických oblastí v ČR.

Zadní Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pyšnit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Sedačková lanovka a 4 vleky, mající délku od 150 do 900 metrů, nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti. Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí n.L., hlavního města celého severozápadního regionu vzdáleného pouze 18 km. Po otevření dálnice D8 přes Krušné hory je středisko snadno dostupné jak pro návštěvníky ze směru od Prahy tak i od Drážďan (sjezd Knínice - Telnice 8km, Petrovice - Adolfov 6km). Samotné středisko disponuje vysokokapacitním parkovištěm, které je vzdálené od lyžařských vleků pár metrů. Zadní Telnice nabízí lyžování na severních svazích ve výšce od 600 do 800 metrů nad mořem. Milovníci běžek mohou využít běžeckých tratí směrem na Komáří hůrku a dále potom na Cínovec a nebo běžeckých okruhů na Adolfově (2, 3, 4, 5 a 7 km okruhy). V posledních letech je dost oblíbená i trasa na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé. Směrem na Nakléřov je taky krásný okruh kolem Jeleního vrchu. Díky méně příznivému klimatu lyžařská sezona začíná v polovině prosince a obvykle trvá do března. Na pláních v Adolfově, což je ze zadní Telnice jen cca 2 km se velice rozšířil kiteboarding.

 

Stravování

Restaurace U Vleku

Restaurace, dřevěná jizba s krbovými kamny,  Vám nabízí posezení v příjemném domácím prostředí s výhledem do lesa a na sjezdovku. V letních měsících příjemné posezení na venkovní terase, která umožňuje svou velikostí pořádání i poměrně velké párty. V novém salónku je 22 míst a slouží dle potřeby jako taneční parket, jídelna pro ubytované, školící místnost a pod.

Provozujeme klasickou českou kuchyni, která si získává své stálé zákazníky jak z okolí, tak ze sousedního Německa.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI