Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Hájovna Svahová - Boleboř

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Hájovna Svahová - letní i zimní rekreace v Krušných horách
Hájovna Svahová se nachází v obci Svahová, asi 3 km od Boleboře. Hájovnu najdete asi 300 m za cedulí "Svahová", ve směru od Jirkova na levé straně. V Hájovně disponujeme malou domácí hospůdkou. Možností je posezení ve venkovní předzahrádce pod slunečníkem. Dle přání poskytujeme hospůdku pro uzavřenou společnost, občerstvení včetně druhu piva připravíme dle přání hosta. Jste-li příznivci Raw food, vegani nebo vegetariáni, po předchozí včasné domluvě i pro Vás rádi připravíme něco k snědku. Využití koupací vyhřívané kádě a sauny, ubytování, cvičení jógy pod širým nebem, reflexní terapii,..
 

Pronájem prázdninového bytu
V 1. patře jsme pro Vás zařídili  možnost pronájmu prázdninovových bytů. Byty pronájímáme od 5 nocí. V případě, že máte individální požadavky, neváhejte nám zavolat nebo napsat e-mail.

Severní byt se skládá ze  předsíně s kuchyní, koupelny a ložnice. Jižní byt je složen z ložnice a místnosti s kuchyňským koutem, WC a koupelnou.
 

Severní byt

 • Kuchyňka je vybavena kuchyňskou linkou s dřezem s tekoucí studenou a teplou vodou, sadou nádobí pro 4 osoby, mikrovlnkou, lednicí, elektrickou troubou, kávovarem, vařičem.
 • Koupelna  je společná s WC. Je vybavená sprchovým koutem, umývadlem a splachovacím WC.
 • Ložnice je vybavena manželským lůžkem, samostatnou postelí s vysouvací přistýlkou (která se dá použít jako samostatná postel), velkou skříní, komodou.

Samozřejmostí je připojení k internetu pomocí Wi-Fi. Heslo k připojení si vyžádejte.
 

Jižní byt
Kuchyň

 • Jako kuchyň slouží kuchyňský kout, který je vybaven dřezem s teplou a studenou vodou. Kuchyňka je vybavena základním nádobím (talíře, hrnečky, příbory). Samozřejmostí je rychlovarná konvice, mikrovlnka, trouba, lednicí.
 • Kuchyňka je spojená s místem pro posezení.

Ložnice

 • Ložnice je vybavena manželským lůžkem a samostatnou postelí s plnohodnotnou přistýlkou. V ložnici je trojdílná skříň pro odložení šatstva.

Koupelna

 • Koupelna je součástí apartmánu, je vybavena malou vanou.

 

Finská sauna a koupací káď
Vážení, nově Vám nabízíme  k využití dřevěnou koupací káď, ve které Vám dřevem ohřejeme vodu ke kopání na 38-41°C. Káď má rozměry u dna 160 cm, nahoře 180 cm, objem je cca 2,5 m3 vody. Voda se ohřívá nerezovými kamny, která jsou ponořená ve vodě, zatopíme Vám dřevem. Ohřev vody nějakou dobu trvá (cca 5-10 hodin, závisí na venkovní teplotě), proto je nutné objednat minimálně 1-2 dny předem.

Káď je max . pro 4 dospělé osoby, aby to bylo pohodlné. Avšak čtyři narostlí čeští chlapi se budou trochu tulit...  Káď je vybavena grilem na buřtíky, držákem na nápoje. My Vás vybavíme vysílačkou, abyste se mohli spojit s výčepem, aniž byste opustili teplou koupel.

Cena: 750,-Kč/použití (doba koupele by neměla přesáhnout 1-2 hodiny v závislosti k Vašemi zdravotnímu stavu). Koupel má podobné účinky jako finská sauna.

K dispozici je také finská sauna. Sauny vytápíme elektrickými sanovými kamny Harvia. Sauna je pro 4-6 osob, k ideální relaxaci doporučujeme max. 4 osoby. Sauna je venkovní, sudová. Na fotografii je za koupacím sudem. Sauna je vybavena přesíňkou, která může sloužit jako odpočinková místnost nebo místnost pro převlečení.

Cena : 350,-/hod/4 osoby
 

Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Výlety do okolí

Nacházíme se přibližně 800 m nadmořské výšky v přírodě Krušných hor. Místo vyzývá k procházkám po lesích, k místním malým vodopádům, k rašelinovému rybníku, na louku, kde se pasou naše kravičky a ovce, nebo můžete jen tak bloumat po cestách, kochat se ostatními domácími zvířaty, které jsou k vidění u okolních chat. V místních lesích také často zahlédnete jeleny, laně, srny, daňky, lišky i různé dravé ptáky a na podzim pak najdete spousty hub.

Místo je také ideální pro provozování horské pěší turistiky, pro výlety na kolech, v zimě pak na běžky a pokud bude zrovna v provozu místní sjezdovka, tak i pro lyžování.

 

Sportovní vyžití

JARO:

Od jara se zde dají podnikat příjemné výlety do okolí a to ať po turistických stezkách, nebo jen tak po lesích a loukách. Ještě není vše zarostlé vysokou trávou a tak se dostanete i do míst, kam se v létě nedostanete.

LÉTO:

V létě se zde krásně lenoší s opalováním na horském sluníčku za poslechu ptačího zpěvu. Příjemné je osvěžení v blízkém potoce s několika menšími vodopády, nebo plavání v okolních rybnících. Vhodná je v tuto dobu také pěší turistika či cyklistika.

V letním období pak také pořádáme akce jako různé hudební festivaly, sportovní akce, cvičení jógy pod širým nebem, letní kino apod.

PODZIM:

Na podzim pak kromě výše zmíněných sportů a aktivit můžete vyrazit do lesů hledat houby, kterých zde roste mnoho druhů.

ZIMA:

V zimě přijeďte na běžky či na lyže. Místní sjezdovka, vzdálená asi tři sta metrů od hájovny, sice momentálně není v provozu, ale již se na tom pilně pracuje.
 

Co můžete využít během celého roku:

SAUNA A VYHŘÍVANÁ KOUPACÍ KÁĎ. V kádi je možné pobývat za deště i za chladného počasí, kdy se vám bude sypat na hlavu sníh. Při relaxu v teplé vodě si můžete grilovat klobásu na zabudovaném grilu a přitom třeba popíjet, v rozumné míře, pivo či víno ze džbánku.

Koupací káď je třeba objednat s vícedenním předstihem, protože k jejímu roztopení, zvláště v zimě, je třeba hodně času a hodně dříví. Když si tedy budete chtít zpestřit výlet, nebo nějakou sportovní akci, můžete si u nás káď objednat. Do kádě se vejdou v pohodě čtyři dospělé osoby.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI