Penzion Merunice

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Penzion Měrunice nabízí ubytování v krásném prostředí Českého středohoří. Je to ideální místo pro pěší turistiku, houbaření i cyklistiku. Poskytujeme zde ubytování v nově zrekonstruovaném domě na okraji obce Měrunice. V blízkosti stojí zrenovovaný kostel a malý rybník. První písemné zmínky o Měrunicích pocházejí již z 12. století, kdy obec patřila k teplickému klášteru, zasvěcenému Janu Křtiteli, jehož zakladatelkou byla královna Judita, manželka krále Vladislava I. Nejstarší osídlení je známo o mnoho dříve. Již v 8. století zde žil lid knovízké kultury.

První doklad prokazující existenci obce pochází z roku 1295 a zmiňuje se o vladykovi Janovi, který vlastnil zdejší tvrz, nejstarší budovu v obci, která je dodnes součástí statku a vlastnil patrně i ves. Podle Přemysla Peera v knize "Dějiny Teplicka do roku 1848" byly Měrunice zemanskou vesnicí.
 

 

Více než 300 penzionů v oblasti Ústeckého kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI