Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Bořetínský statek - Bořetín

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Bořetínský statek - stylové rodinné ubytování na Vysočině

Nabídka ubytování. Rodiny vítány. K dispozici je herna pro děti a pro rodiče je připraven bar nejen s víny, ale i točeným pivem. Pro děti limonády. Možnost využití snídaně v podobě švédského stolu. Zajišťujeme kompletní služby pro cyklisty. Pořádáme svatby, oslavy, firemní akce. Těšíme se na vás! Najdete nás ve vesnici Bořetín, blízko Jindřichova Hradce, na bývalé poutní cestě ke kapli sv. Anny. Vybrat si můžete z šesti dvou až třílůžkových pokojů s koupelnou a tří prostorných apartmánů.

Pro děti je připravena herna, pro rodiče bar nejen s moravskými víny ale i čepovaným pivem. Pro všechny hosty je kdykoliv k dispozici prostorná vybavená kuchyně. Ráno servírujeme snídani v podobě švédského stolu. Na večer si od nás můžete objednat polopenzi nebo třeba půjčit jeden z našich grilů. Pokud máte radši špekáčky, je pro vás na zahradě připravené ohniště. Cyklisté u nás najdou vše, co potřebují ke své maximální spokojenosti a pohodlí.

 

Pokoje v penzionu

Penzion Bořetínský Statek byl velmi citlivě zrekonstruován pod taktovkou paní architektky Moniky Kirby, a to z původního statku pocházejícího z 18. století. Během rekonstrukce byl kladen důraz na pohodlí, funkčnost a čisté detaily. Celé stavení je propojené s prostorným dvorem a jednoduchou vesnickou zahradou.

V přízemí penzionu jsme pro vás zařídili útulné lobby s kamny a časopisy ke čtení, případně se dřevem na podpal. Z lobby vedou dveře do prostorné kuchyně, která je vám k dispozici po celou dobu pobytu. Je vybavena ledničkou, menším mrazákem, mikrovlnou troubou, toasterem, varnou konvicí a veškerým nádobím. Za poplatek si u nás můžete sami natočit pivo, uvařit kávu nebo si vybrat ze široké nabídky našich bio limonád, džusů a tuzemských i zahraničních vín. Děti můžete odložit v čisté herně s výběrem hraček, pastelek a dětských knih. V případě potřeby můžeme před vchod do herny umístit trampolínu. Pro ostatní je připravena prostorná jídelna s kamny a dveřmi přímo na zápraží a do dvora.

Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, novým nábytkem a dekoracemi v anglickém stylu.

 

Nabídka pokojů

Pokoj č. 1 - Pokoj s klasickou dřevěnou podlahou a krásným výhledem do zahrady se nachází v přízemí našeho penzionu a vedou tak do něj pouze tři schody. V létě patří k nejchladnějším pokojům našeho stavení, na podzim si ho hosté oblíbili díky teplu stylových kamen umístěných v naší lobby, hned vedle vstupu do pokoje. V pokoji je jedna manželská postel a jedno nebo dvě samostatná lůžka.

 

Pokoj č. 2 - Mezonetový apartmán patří k nejoblíbenějším pokojům našeho stavení, oblíbily si ho především rodiny s dětmi. Ty ocení netradiční možnost spaní v útulném podkroví, do kterého vedou mlynářské schody. V přízemí apartmánu je umístěna manželská postel, jídelní stůl a kuchyňský kout. Tento apartmán je ideální pro čtyřčlenné rodiny.

 

Pokoj č. 3 a 9 - Originálně řešený pokoj s původními trámy a výhledem do ovocného sadu je ideální pro pár nebo tříčlennou rodinu. Umístili jsme do něj prostornou růžovou koupelnu se střešním oknem a sprchovým koutem.

 

Pokoj č. 4 a 5 - Dva sousedící pokoje vestavěné do štítu původní stodoly statku jsou nejen útulné, ale také pohodlné pro ubytování páru nebo tříčlenné rodiny. Pokud hledáte romantiku, jsou pro vás tyto pokoje s výhledem do naší zahrady jasnou volbou.

 

Pokoj č. 6 - Největší apartmán jsme navrhovali speciálně pro hosty z velkých měst, kteří ocení francouzské okno s výhledem do polí. V hlavní ložnici je manželská postel a palanda, v obývacím pokoji s kuchyňským koutem pak rozkládací manželská postel, která může sloužit také jako gauč. Poslední jedno lůžko je umístěno v prostorné průchozí místnosti.

 

Pokoj č. 7 - V tomto pokoji si nejlépe odpočinete, nachází se totiž nejdále od hlavní části penzionu. S výhledem do smrků a na kaskádové jezírko je tento dvoulůžkový pokoj ideální volbou pro páry. V pokoji jsou také dvě pohodlná křesílka a stoleček pro posezení s vínem v soukromí.

 

Pokoj č. 8 - Pětilůžkový apartmán s odděleným dvoulůžkovým pokojem, do kterého můžete na libovolnou dobu umístit zlobivé děti, se nachází nad bývalým průjezdem do dvora. Hlavní místnost je rozdělená na dvě části, a to kuchyňský kout s jídelním stolem a lůžkovou část s manželskou postelí a jedním lůžkem. Výhled vede přímo na náves, kde se celý rok skoro nic neděje.

 

Charakter ubytování

 • Penzion
 • Apartmány
 • Pokoje
 • V soukromí
 • Rodinné ubytování
 • Skupinové pobyty
 • Prostor pro pořádání svateb, firemních akcí a různých oslav

 


Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 776 444 477

Adresa: Bořetín 4, 394 70

www: boretinskystatek.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

Aktivity a okolí

Okolí penzionu

Bořetín leží v kraji Vysočina, na hranici s Jihočeským krajem, ve vzdálenosti 12 km od městečka Kamenice nad Lipou. Ve středu obce je návesní rybník, kaplička, hostinec, tenisové hřiště a park s vydlážděnými chodníky. Na okraji vesnice leží rybník ke koupání a statek s koňmi. V okolí je řada cyklistických tras všech obtížností, pestrá nabídka turistických atrakcí, množství kulturních památek, vhodné podmínky pro aktivní a rodinnou dovolenou a především pak čisté ovzduší, zdravá voda a lesy nezasažené emisemi.

 

Aktivity v okolí

Cykloturistika

Okolí Bořetína je ideální pro cykloturistiku, a to jak pro rodiny s dětmi, tak pro náročnější cyklisty, kteří mohou směřovat do České Kanady nebo kopcovitých tras Vysočiny. Každodenní výlety mohou být zakončeny návštěvou některé z turistických atrakcí v okolí. Nejvíce cyklotras vede přes Jindřichův Hradec a Červenou Lhotu.

 

Koupání

Na kraji vesnice Bořetín leží přírodní koupaliště, které po celé léto nabízí vynikající podmínky po koupání. Voda v rybníce je čistá a díky pomalému odtoku také velice teplá. Vhodná je i pro malé děti, protože pláž se pozvolna svažuje a nejvyšší hloubka je kolem 2 - 2,5m.

 

Rybaření

Návesní rybník obce Bořetín slouží už řadu let ke sportovnímu rybolovu. V zimě, kdy rybník pokryje silná vrstva ledu je zde veřejné bruslení a pravidelně se zde hraje lední hokej.

 

Grilování

Bořetínský Statek má pro své návštěvníky na večer nebo odpoledne připraveno několik uhelných a plynových grilů. Zájemci si mohou při snídani objednat čerstvé maso podle vlastního výběru, které jim do večera naložíme a připravíme ke grilování.

 

Jízda na koních

Návštěvníkům Bořetínského Statku nabízíme možnost jízdy na koních po okolí vesnice. Koňský statek se nachází přímo v Bořetíně

 

Místní hospoda

Především návštěvníky z velkých měst potěší tradiční místní hospoda na břehu rybníka se stálými štamgasty a klasickou nabídkou panáků zelené, griotky a rumu za vice než lidové ceny pohybující se kolem 10 Kč. Za méně než 200 korun se na pension vrátíte nejen s pořádnou opicí, ale také novými kamarády z řad místních dobrovolných hasičů.

 

Houbaření

Okolí Bořetína je vyhlášenou houbařskou oblastí. Především lesy kolem čtyři kilometry vzdálené vesnice Chválkov jsou bohaté na výskyt hřibů praváků.

 

Sport

Uprostřed Bořetína, hned na návsi, je oplocený tenisový kurt, volejbalové a fotbalové hřiště. Dále je zde udržovaný park s lavičkami a krásným hřištěm pro menší děti.


Možnosti v okolí

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je okresním městem s rozsáhlou městskou památkovou rezervací. Státní zámek tvoří rozlehlý komplexe budov kolem tří nádvoří na ostrohu mezi Nežárkou a rybníkem Vajgar. V zámku je umístěna obrazová galerie a dobová instalace. Váže se k němu známá pověst o "Bílé paní". Nejen děti potěší místní bazén s aqua parkem a venkovní koupaliště.

 

Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou byla založena asi v polovině 13. stol. Podle pověsti se pojmenování váže k staré lípě v zámeckém parku, jejíž stáří se odhaduje na více než 700 let. Zámek pochází z 15. stol. Dobré klimatické podmínky určují Kamenici za vhodné letovisko, svědčí o tom množství ozdravoven a letních táborů v okolí.

 

Úzkokolejná dráha

Více než století neodmyslitelně patří ke koloritu Jindřichohradecka dvě lokálky s rozchodem kolejí pouhých 760 mm, zato s délkou úctyhodných 79 km. Jsou významnou technickou památkou a jednou z nejnavštěvovanějších turistických zajímavostí regionu. Jízda stoletým historickým parním vlakem do půvabných zákoutí České Kanady je nejen jedinečným výletem do minulosti, ale i zážitkem, který si prostě nelze nechat ujít

 

Červená Lhota

Červená Lhota je státní zámek na skalním ostrůvku obklopeném vodou s pouze jedním přístupem po mostě. O popularitě tohoto renesančního skvostu vypovídá také jeho návštěvnost, která každoročně atakuje 100 tisíc návštěvníku nejen z Čech. Objevuje se ve filmech jako Zlatovláska (1973), Princezna na hrášku a nebo Svatby podle Voka.

 

Hrad Choustník

Hrad Choustník z pol. 13. stol. byl založen Benešem z Choustníka a v letech 1322 - 1597 byl v majetku Rožmberků. Dnes je z něj zřícenina a jedna z jeho věží je upravena na rozhlednu.

 

Chýnovská jeskyně

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu, o pět let později se stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována původní kamenná schodiště a prohlídka jeskyně je malou romantickou exkurzí do historie. Doba prohlídky je čtyřicet minut.

 

Telč

Pohádkové město Telč se pyšní historickým jádrem, které bylo v r. 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dominantou a také nejvýznamnější architektonickou památkou města je zámek, který patří mezi klenoty moravské renesance. V létě je město dějištěm hudebního festivalu. Prázdiny v Telči.

 

Pelhřimov

Pelhřimov je okresní město v jihočeské části kraje Vysočina. Centrem historického města je Masarykovo náměstí s děkanským kostelem Sv. Bartoloměje, sochou Sv. Václava a radnicí s orlojem. Pelhřimov má dvě stále expozice rekordů a kuriozit, dále pak expozice Muzea strašidel, Síně Lipských, vyhlídkové věže a expozice Muzea Vysočiny.

 

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI