Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Fryšava pod Žákovou horou

 

 

 

Informace

Popis

Chata Fryšava - UBYTOVÁNÍ V CENTRU ČESKOMORAVSKÉ VRCHOVINY

Obec Fryšava pod Žákovou horou má 339 obyvatel, 710 m n.m.,  a leží 11 km severozápadně od Nového Města na Moravě a 13km od Žďáru nad Sázavou. V obci je prodejna smíšeného zboží, dvě restaurace a pošta. Fryšava leží na žluté turistické značce v CHKO Žďárské vrchy. Chata je plně vybavená, v přízemí se nachází obývací pokoj s rozkládací pohovkou, kuchyňský kout, WC se sprchovým koutem, veranda sloužící k úschově kol, v zimě lyží. V patře jsou dvě ložnice, jedna pro tři osoby a druhá pro dvě. Do objektu je zavedena teplá i studená voda, vytápěn je prostřednictvím elektrických přímotopů.

 

Vybavení chaty: lednice, sporák, varná konvice, toustovač, hrnce, veškeré nádobí a kuchyňské potřeby, TV, radio.

Objekt je na oploceném pozemku, v létě možnost posezení pod dřevěnou pergolou, ohniště, gril, zahradní nábytek. Parkování přímo u objektu.

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Fryšava

Obec Fryšava pod Žákovou horou má 339 obyvatel, 710 m n.m.,  a leží 11 km severozápadně od Nového Města na Moravě a 13km od Žďáru nad Sázavou. V obci je prodejna smíšeného zboží, dvě restaurace a pošta.
Fryšava leží na žluté turistické značce v CHKO Žďárské vrchy.

Historie
Obec vznikla v polovině 16. století na území pernštejnského panství mezi dvěma předtím zaniklými osadami Vlčkovicemi a Medlovem. Založení obce souvisí se vznikem sklárny, o které je první zpráva z roku 1560.

Zajímavosti z historie
Fryšavská sklárna stála v místě dnešní restaurace po levé straně silnice směrem do Kadova. Sklárna měla zřejmě dvě sklářské hutě a od poloviny 17. století vyráběla benátské sklo. Provoz sklárny byl ukončen okolo roku 1729 a ke konci své činnosti vyráběla upomínkové džbánky s barevnými emailovými motivy. Tyto džbánky jsou vystaveny v Horáckém muzeu v Nové Městě na Moravě. Od 17. do 19. století se v okolí obce těžila železná ruda pro kadovské železárny.

V letech 1944-1945 byla obec opěrným bodem odbojových skupin. Sídlo brigády Mistra Jana Husa na Fryšavském kopci nám připomíná památník s replikou partyzánského obydlí. Na hřbitově je pomník padlým za II. světové od Vincence Makovského.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI