Chatová osada a chaty Pohoda - Škrdlovice

 

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Chaty Pohoda, rekreační areál Škrdlovice u Velkého Dářka

Poloha a charakteristika

Rekreační areál Chaty Pohoda se nachází v zahradním objektu na okraji obce Škrdlovice cca 1km od rekr.rybníku Velké Dářko 10km severně od Žďáru n.Sázavou. Je předurčen především milovníkům klidu, rodinám s dětmi, turistům, cykloturistům, houbařům a v zimním období (apartmány) milovníkům bílých stop. Toto rekreační zařízení je také zajímavé svoji dostupností autobusovou dopravou a především poměrem vybavení/cena. K dispozici je chaloupka se dvěma šestilůžkovými jednotkami (apartmány), tři čtyřlůžková studia, jedno sedmilůžkové studio a čtyřlůžková přistýlková chatka.

Objekt je zcela oplocen, parkování uvnitř a k dispozici je též zahradní bazén a dětský koutek s pískovištěm a houpačkou.
Ke každému apartmánu i studiu náleží lůžkoviny s povlečením, zahr.nábytek, slunečník a malý přenosný gril. Pokud je to v našich možnostech, rádi zapůjčíme i další drobné potřeby jako např. plachty na přikrytí kol, petanque, mapu, dětskou postýlku, síta na sušení hub, teplomet apod.


 

Apartmány Pohoda na Vysočině

 

Objek sestává ze dvou kapacitou stejných částí které je možno při plném obsazení propojit v jeden celek. V každé časti je 6 lůžek (vždy dvě ložnice 4+2), vybavená kuchyň vč.MV trouby, varné konvice, sporáku, resp.vařiče, lednicí, nádobím apod., vlastní soc.zařízení s WC,umyvadlem, sprch.koutem (apartmán č.1), resp.vanou (apartmán č.2),sedacím nábytkem a televizorem(10zákl.programů). Apartmány jsou v provozu celoročně (ústřední popení na zemní plyn).


 

Chatový objekt Pohoda

 

Součástí tohoto objektu jsou tři čtyřlůžková studia, jedno sedmilůžkové studio a pro tyto společná umyvárna se sprchami,umyvadly a dvoudřezem na mytí nádobí. Studia mají totožně vybavené kuchyňky (dvouvařič, lednice,MV trouba, var.konvice, nádobí a další drobné potřeby na přípravu pokrmů), sedací nábytek, skříň, lůžkoviny, povlečení, TV,vlastní WC. Studia se liší pouze počtem lůžek a přístupem do WC.

 • Studio č.3 – sedmilůžkové (krom kuchyňky dvě místnosti 3+4lůžka), Vchod do vlastního WC zvenku (cca 20kroků).
 • Studia č.4 a 5 – čtyřlůžková (krom kuchyňky jedna místnost,4lůžka), Vchod do vlastního WC přímo ze studia.
 • Studio č.6 – čtyřlůžkové (krom kuchyňky jedna místnost, 4lůžka), vchod do vlastního WC zvenku (cca 20kroků)

 

Standardní výbava a příslušenství

 • Ke každé chatě a apartmánu náleží zahradní nábytek, slunečník a možnost parkování.
 • Dále je možno si zapůjčit gril a TV přijímač.
 • V areálu je také k dispozici bazén a dětský koutek s pískovištěm.
 • Přímo v obci je několik restaurací s možností stravování a prodeje potravin.

 


 

Staročeská chalupa v Srní u Hlinska

 

Poloha

Rekreační chalupa se nachází v obci Srní 2km od Hlinska v Čechách.Byla postavena před cca 110. lety jako hájovna.V posledních letech a hlavně v roce 2006 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, při které bylo dbáno na zachování rázu staročeské chalupy při zakomponování prvků souvisejících se současným způsobem života.

Kapacita a vybavení

Vybavením a počtem místností je určena pro rekreační pobyt jedné až čtyř rodin (12 lůžek + 2 přistýlky + 1x dětská postýlka). Tomu odpovídají i sociální zařízení, možnosti vaření, společenská místnost, sezení na terase, parkování ap.(více foto). Celý objekt je vybaven ústředním elektrickým topením, teplou vodou i je možno topit dřevem v kamnech. Celý objekt je bezprostředně obklopen zelení, což jistě ocení milovníci soukromí. Venkovní prostor je taktéž vybaven pro zpříjemnění rekreace: např. terasa se zahradním grilem, bazén, dětský koutek, ruské kuželky apod.

 

Chaty Pohoda se těší na Vaší návštěvu

 

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Mobil: +420 732 735 636

Adresa: Škrdlovice 241, 5910, Žďár nad Sázavou

www: www.chatypohoda.cz

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 17 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

 

Charakteristika okolí

V okolí je množství lesů a krajina (rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů) je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, běžky i pro výlety autem po okolí. Na okraji obce se nachází krásný zatopený lom pro milovníky přírodního koupání.
Z možností výletů je možno zmínit např. skanzen na Veselém kopci, betlém Hlinsko, zámek a hřebčín Slatiňany, památky Žďáru nad Sázavou, rybník Velké Dářko, Pilská nádrž. Milovníci mírně náročného sjezdového lyžování jistě ocení sjezdovku v Hlinsku v Č. vzdálenou pouhé 4km, která bude v sezóně 2006-2007 výrazně prodloužena.

Obec Škrdlovice a blízké okolí

V obci jsou 4 restaurace vzdálené v rozmezí 150-500m, autobusová zastávka (100m),pošta (250m), autoservis (350m), opravdu pěkný obchod otevřený denně a samozřejmě krásná příroda v okolí. Přibližně 1-1,5km je známý rekreační rybník Velké Dářko, kde je možno využít nejen koupání ale i surfování, několik občerstvení, zábavy pro děti, půjčovny šlapadel, nudistické pláže apod.

 

 

 

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Václav Neufus
Václav Neufus (nepřihlášený) 4. Květen 2019 - 17:08
Počet hlasů: 724
Byly jsme na dovolené loni v srpnu a bylo zde moc hezky. Blízko nádherné koupání na Dářku.Mohu doporučit.
Hodnocení: 
4
Average: 4 (1 vote)

Přidat recenzi

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI