Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Kemp a chata Doubravka - Chotěboř

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Doubravka v údolí řeky Doubravy

Naše krásné a moderní středisko se nachází na polosamotě na Vysočině v překrásném prostředí  Železných hor, u skalnatého kaňonu řeky Doubravy v přírodní rezervaci. Středisko funguje celoročně. Se svojí kapacitou a variabilitou ubytování je schopno zastřešit od základních 50 -70 lůžek v hlavní budově až přes 100 lůžek včetně chatiček a mobilních domků. Zeměpisná vzdálenost je  4 km od města Chotěboř a 16 km od Havlíčkova Brodu. Z Prahy je to 112 km, z Brna 118km, z obou destinací do 1,5 hod cesty.

Přímo pár kroků pod chatou začínají překrásné naučné stezky, teče řeka Doubrava, potůčky i malé vodopády, připomínající panenskou přírodu, ve které nechybí překrásné kameny všech velikostí. Děti si podél řeky dělají z lesních větviček přístřešky pro lesní  bytosti a staví z kamenů svoje krásné „dětské Stonehenge“.

Rozlehlý pozemek o rozloze 15.000 m2 obklopuje vše zelené. Najdete na něm téměř vše: 

 • 2 hřiště
 • velké ohniště
 • velkou louku
 • posezení  na terase i u řeky
 • horolezeckou stěnu 
 • pro děti velkou trampolínu
 • vlastní les patřící k pozemku

Ubytování v chatovém kempu Doubravka

 

Pokoje

Poschodí má 10 pokojů o kapacitě 50 lůžek. (pozn.: kapacity dalších 20 lůžek  v Podkrovní  společ.místnosti + Teamovně, více na „Pokoje a kapacita“).

8 z 10ti pokojů jsou mezonetové/podkrovní. Znamená to, že v přízemí pokoje jsou 3 lůžka. Z přízemí pak vedou dřevěné schody se zábradlím podél stěny do podkrovní části, kde jsou další 2 lůžka. Tato podkrovní část pokoje, ohrazena zábradlím, je velmi atraktivní nejen pro děti. Poskytuje vizuální soukromí od spodní části a působí romanticky. Pro děti má obvykle velké kouzlo „podkrovního domečku“.   Stěny pokoje jsou z dřevěných 3-barevných palubek čím pokoj působí velice útulně.

 

Mobilní domky

Pro rodiny s dětmi či pro menší skupinky, ale i školy v přírodě menšího počtu jsou k dispozici prosvětlené krásné  a plně zařízené mobilní domky, dá se použít i slovo „luxusní“, s vlastní kuchyní a sociálním zařízením, obývacím prostorem, jídelnou a  2mi či 3mi ložnicemi. Jsou situovány  poněkud stranou od chaty pod lesem s výhledem na západ slunce. Jejich rozloha  je 33 m2 pro každý mobilní domek.

Mobilní domy DoubravkaMobilní dům Doubravka

 

Venkovní chatičky

Venkovní chatičky o 24 lůžkách, které jsou jednoduché a skromné, jsou cenovo dostupnější a jsou k dispozici od dubna do záři. Obsahují 8 malých pokojíčků, z kterých v 4řech jsou 2 palandy a v dalších 4řech po 1 palandě. Tyto chatičky mají od dubna 2013 ve vedlejší chatičce vlastní sociální zařízení. Chatičky jsou po rekonstrukci – nově vymalované zdi, nové dřevěné stropy a nové podlahy.

 


 

Další vybavení a služby nejen pro školy v přírodě

Horolezecká stěna

V průběhu svého pobytu můžete využít certifikovanou cvičnou horolezeckou stěnu, která je součástí Střediska. V případě zájmu pak pro Vás můžeme zabezpečit certifikovaného instruktora.

Trampolína

 • Velká trampolína s průměrem 3 m a ochrannou sítí

Ohniště pro konání táboráků

 • Na rohu našeho pozemku je místo pro konání táboráků

Možnost zapůjčení materiálového vybavení střediska

 •  videorekordér
 •  dataprojektor,zpětný projektor
 •  televizor
 •  promítací plátno
 •  flipcharty
 •  internetové připojení (ADSL linka,Wi-Fi)
 •  matrace pro relaxační programy (25 ks)
 •  vybavení pro pořádání diskoték (zvuková aparatura)
 •  knihovnička s odbornou literaturou
 •  vybavení pro indoor sport (stolní fotbálek,stolní tenis,kulečník,elektronické šipky, rulety atd).
 •  vybavení pro outdoor sport (frisbeé, badminton, softbal, fotbal, volejbal, vybavení na horolezení, pétanque, nohejbal atd.).
 •  a další..

 

Na Vaší návštěvu se těší personál rekreačního střediska Doubravka

 

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Ceny střediska Doubravka

Základní cena zahrnuje ubytování, plnou penzi (u školních skupin strava 5x denně + pitný režim), zapůjčení materiálového vybavení, pronájem školících/společenských místností, DPH.

Celková výše ceny samozřejmě závisí na velikosti skupiny, datu pobytu,věku účastníků a dalších využitých službách. Na základě těchto parametrů Vám uděláme cenu na míru.

Středisko Doubravka je taktéž možno jednorázově pronajmout pro zabezpečení Vašich potřeb (svatby,rauty,setkání s přáteli) za předem stanovenou  cenu.

 

Kontakt

Mobil: + 420 241 930 775, + 420 608 422 310
Adresa: Horní Sokolovec 8, 583 01, Chotěboř
www: www.chatadoubravka.cz
 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 15 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Aktivity a okolí

Výlety do okolí

Okolí nabízí řadu možností pro sportovní vyžití i příjemný odpočinek. V bezprostřední blízkosti Střediska jsou ideální terény pro turistiku, cykloturistiku, orientační běh i horolezení. V zimním období je okolí Doubravky opravdovým rájem běžkařů. Pro lyžařské výcviky je možno využít sjezdové dráhy v nedaleké Chotěboři.

Dále můžete využít tenisové kurty, tělocvičnu a zimní stadion v Chotěboři, plavecký bazén a saunu v Havlíčkově Brodě. Navštívit lze i řadu výletních míst v okolí mezi nimi známý skanzen na Veselém Kopci.

Skanzen na Veselém Kopci, 14 km od Střediska

Ukázka lidového stavitelství z oblasti českomoravského pomezí a Železných hor. Jednotlivé zemědělské usedlosti jsou volně rozptýleny v původním krajinném prostředí a dokládají způsob života a hospodaření drobných rolníků od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Lidové technické památky na vodní pohon tvoří ojedinělý soubor. Soubor lidových staveb Vysočina je jedinou rozsáhlejší expozicí lidového stavitelství v přírodě na území východních Čech. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že jednotlivé expoziční celky se nacházejí v několika osadách obce Vysočina a ve městě Hlinsku. První objekty byly zpřístupněné v roce 1972. Na Veselém Kopci se koná pravidelně velké množství kulturních akcí, přibližujících jak se dřív žilo s expozicí způsobu života, bydlení a práce drobných rolníků.

Vodní nádrž Seč, 24 km od Střediska

Vodní nádrž Seč leží na řece Chrudimce a díky poloze v srdci CHK0 Železné hory nabízí návštěvníkům nádhernou okolní přírodu. Pláže „Pod Semtínem“ patří k nejvíce navštěvovaným místům této rekreační oblasti. Vedle překrásného pohledu na vodní plochu s dominantou zříceniny hradu Oheb a ostrovem, je zde návaznost na vybavení autokempu, půjčovna lodiček a blízkost obce Seč, včetně velkého parkoviště. Pláže mají dostatek zatravněných ploch. Vstup do vody je písčito-kamenitý.

Zámek Chotěboř, 4 km od Střediska

Čtyřkřídlý ranně barokní zámek dal postavit v letech 1701 - 1702 Vilém Leopold hrabě Kinský na místě gotické tvrze ze 14. století. Později byl zámek obklopen rozsáhlým anglickým parkem, zčásti dochovaným dodnes. Panství i se zámkem pak často měnilo majitele a posledním z nich se stali v r. 1847 Dobrzenští z Dobrzenic, jímž byl zámek v roce 1947 zkonfiskován a v nedávné době vrácen. Dnes v zámku sídlí Městské muzeum Chotěboř se sbírkami z historie města a jeho okolí a expozicí výtvarných děl..

Město Havlíčkův Brod, 20 km od Střediska

V Havlíčkově Brodě můžete navštívit například Kulturní dům a kino Ostrov. Koncerty si nejlépe vychutnáte v historickém sále Staré radnice. V té samé budově sídlí Krajská knihovna. Muzeum Vysočiny Vám nabídne stálou expozici havlíčkovských památek v Havlíčkově domě a průběžné výstavy. Za výstavami se také vypravte do nedávno rekonstruované Galerie výtvarného umění a do středověké Štáflovy chalupy. Ke sportovnímu vyžití i odpočinku dobře slouží moderní sportovní areál Kotlina v parku Budoucnost se zimním stadionem, krytým plaveckým bazénem, saunou, squashovou halou a Fit centrem. Možnost koupání v horkých letních dnech poskytne veřejné koupaliště na chotěbořské výpadovce naproti rybníku Cihlář.

Seznam dalších zajímavých míst nacházejících se v blízkém okolí Vzdělávacího a Rekreačního střediska Doubravka je možné získat na vyžádání.

Turistické možnosti v okolí

Chata Doubravka je situována v chráněné krajinné oblasti Železné hory u přírodní rezervace Údolí Doubravy, která představuje jednu z nejhezčích lokalit Vysočiny. V blízkém okolí lze navštívit mnoho zajímavých turistických cílů. 

 • Zřícenina Sokolov (Sokolovec) na skalnatém ostrohu zvaném Sokolohrady v Údolí Doubravy u Chotěboře (cca 1 km). Nabízí se odtud pěkný výhled.
 • Čertův stolek u Sokolovce (cca 1 km) – skalní vyhlídka do Údolí řeky Doubravy. V její blízkosti se nacházejí dvě umělé jeskyně Čertova a Poustevna.
 • Přírodní památka Písník u Sokolovce (cca 350 m) – opuštěná pískovna s výskytem ohrožených a vzácných druhů rostlin.
 • Přírodní rezervace Svatomariánské údolí u Libice nad Doubravou (cca 3,5 km) – romantické údolí řeky Doubravy bez značených turistických tras.
 • Zámek Chotěboř (cca 4,4 km) s několika stálými expozicemi.
 • Naučná stezka Sobíňov (cca 9,9 km) – cca 6,5 km trasa, vedoucí okolo stejnojmenné obce.
 • Soubor lidových staveb Vysočina – přírodní muzeum s dochovanými lidovými stavbami z 18. a 19. století; muzeum je rozděleno do 3. částí: Betlém Hlinsko (cca 19,3 km), Veselý Kopec (cca 15 km), Svobodné Hamry (cca 16 km).

Lyžování na Vysočině

V okolí chaty Doubravka se nacházejí terény vhodné pro sjezdové a běžecké lyžování:

 • Ski areál Svatá Anna v obci Chotěboř (cca 3 km) – lyžařský vlek, upravená sjezdová trať s možností technického zasněžování a osvětlení. Časté výchozí místo pro běžkaře, kteří mohou využít více jak 20 km turistických běžeckých tras vedoucích malebnými zákoutími v okolí Chotěboře.
 • Lyžařský vlek Trhová Kamenice (cca 15 km) – upravovaná sjezdovka o délce 300 m s nočním osvětlením.
 • Ski areál Hlinsko (cca 20 km) – dvě sjezdovky se třemi moderními lyžařskými vleky a dětský cvičný svah s vlekem zdarma.
 • Ski areál Svratka (cca 32 km) – 400 m dlouhý vlek, umělé osvětlení, zasněžování, vlek pro děti.
 • Ski snowpark Harusův kopec v obci Nové Město na Moravě (cca 40 km) – vyhlášené středisko zimních sportů v srdci Českomoravské vrchoviny. Atraktivní sjezdovka se sedačkovou lanovkou.
 • Ski areál Jimramov v obci Nový Jimramov (cca 49 km) se snowparkem a skicrossovou tratí. 
Stravování

Jídelna - Doubravka

Jídelna – je umístěna na přízemí , propojena s terasou a s společenskou místností velkými posuvnými dveřmi. Častokrát je tato propojenost vítaná našimi klienty z různých organizačních důvodů ať už jde o rozšíření prostoru společenské místnosti, či rozšíření prostoru pro cvičení, nebo posezení v jídelně a sledování dění na parketu. V jídelně jsou umístěny také magnetické tabule a slouží častokrát  jako výuková místnost. 

Občerstvení

Doubravčí bar nabízí za příznivé ceny nealkoholické i alkoholické nápoje, slané pochutiny,cukrovinky a mražené výrobky. Na požádání můžeme zajistit ochutnávku různých druhů vín a také čepování (i vlastní čepování Vaší skupinou) piva Bernard, nebo opékání prasete či grilování.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI