Penzion Danuše - Telč

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Penzion s celoročním provozem se nachází v ústí přístupu k náměstí v samém centru města Telče. Jedná se o jednopatrový nárožní objekt s výrazným nárožním motivem arkýře, podporovaného konzolou s původní profilací. Tento mohutný dům byl postaven v pozdní gotice začátkem 16. století, s mnoha stavebními detaily portálů a kleneb. Požár města roku 1530 sice dům poškodil, ale již roku 1555 byl nově přestavěn. Roku 1655 dům opět vyhořel a “k velké zkáze přišel”. Tehdy byly některé gotické části rozebrány a použity jako stavební materiál, ale základní organizace domu zůstala. Další přestavba byla provedena až koncem 18. století. Při pozdně barokní přestavbě byl střed domu opět překlenut, stropy v patře byly zdobeny barokními štukovými rámy. Od roku 1991 do roku 2003 tento dům prošel náročnou rekonstrukcí a je jako památka zapsaná v Seznamu světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO.

 

Více než 250 penzionů v oblasti kraje Vysočina naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI