Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Turistická chata Čáslava - Stav

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Turistická chata Čáslava - rekreace na Vysočině

Pokud chcete strávit klidnou nebo aktivní dovolenou v nádherné chráněné krajinné oblasti Vysočiny. Projet zajímavé cykloturistické trasy, nebo upřednostňujete pěší turistiku přitom dýchat čistý horský vzduch A nechcete utrácet za zbytečný luxus. Staňte se našimi hosty! Chata Čáslava se nachází 5 km od Nového Města na Moravě v klidné, chráněné oblasti Zahradníkův kout, nedaleko přírodního koupaliště, v nadmořské výšce 700m. Chata je po rozsáhlé rekonstrukci, její součástí je komfortně zařízená krbovna, moderní kuchyně, jídelna, veranda, 6 vkusně vybavených, čtyřlůžkových pokojů, wc a sprchy dále prostory pro uložení kol i s příslušenstvím a moderní beachvolleyballový a tenisový kurt s umělou trávou s výraznou slevou pro klienty.

K základnímu vybavení chaty patří sportovní příslušenství: tenisové rakety, míče na plážový volejbal, míč na nohejbal, badmintonová sada. Dále připravujeme herní prvky pro děti.

Novinka: pronájem chladícího zařízení - Vyslyšeli jsme žádosti Vás – našich hostů a pro Vaše větší pohodlí jsme pořídili na chatu chladící zařízení.

Kapacita chaty je 24 lůžek.

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

Sport a vyžití v okolí

Najdete tu ideální podmínky pro cyklo i pěší turistiku, jsou zde výborné možnosti také pro čím dál populárnější běžecké lyžování. Můžete si vybrat z řady vyhlášených tratí, na kterých se v zimně prohání biatlonoví závodníci (MS Nové Město 2013) a v létě pak na kolech naši nejlepší cyklokrosaři. Mnohé z tratí se nachází přímo u naší chaty.

V létě si můžete zaplavat v nedalekém (1km vzdáleném) přírodním koupališti s písečnou pláží. Tenis, nohejbal a beachvolleyball si zahrajete přímo na sportovištích naší chaty. Blízkost lesa vybízí k houbaření, a kouzlo přírody si znásobíte večerními táboráky. V posledních letech se rozrůstá sportovní rybaření na okolních rybnících.

O něco dál se nachází zmodernizovaný Ski-snowpark Harusův kopec, který nabízí své služby vyznavačům sjezdového lyžování.

V roce 2015 byly v centru města otevřeny moderně zařízené Městské lázně, se širokou škálou vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Najít zde můžete mimo plaveckých bazénů (vnitřní bazén, vířivka, dětský bazén, venkovní bazén…) i wellness lázně (sauny, solária, masáže atd.) a kondiční lázně. Vše pár minut cesty od chaty.

 

Naše okolí - zajímavosti:

Při procházkách nebo projížďkách krajem můžete narazit na řadu přírodních zajímavostí a útvarů např.: Pasecká skála, Vávrova skála, Devět skal, rybníky Medlov, Sykovec. Můžete navštívit zajímavé památkové zóny např. Jimramov, Krátká, Křižánky i Nové Město na Moravě. Také architektonické a kulturní památky jako jsou Santiniho stavby ve Ždáře na Sázavou, Podmedlovský mlýn, Vodní mlýn Petrovice. Za shlédnutí určitě stojí také nedaleké zámky Zubštejn, Rabštej či vzdálenější hrad Pernštejn. Přímo v Novém Městě se nachází Horácké muzeum.

Za zábavou můžete vyrazit do Nového Města nebo nedalekého Žďáru nad Sázavou například na bowling, na Ski hotelu či Medlově si můžete zahrát minigolf. Navštívit můžete okolní letní kina, muzea, galerie, wellness centra a jiné.

Asi 20 minut pěší chůze je od nás vzdálen moderní víceúčelový sportovní areál, kde se v roce 2013 konalo mistrovství světa v biatlonu. Krom tohoto úspěšného podniku se tu pravidelně pořádají světové poháry běžeckém lyžování, v létě pak cyklokrosové závody. V letních měsících zde pořadatelé plánují organizovat koncerty známých kapel a jiné kulturní akce. Tento areál se nachází v těsné blízkosti známého hotelu SKI který je vyhlášen svými wellness službami.

Turistické mapy si můžete zakoupit přímo u nás.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI