Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Drevenica U Mateja

 

Stát: 
Slovenská republika
Oblast: 

Informace

Popis

Drevenica u Mateja

je kompletne zrekonštruovaná drevenica zo začiatku minulého storočia.

Vlastný bazén počas letnej sezóny, pin-pongový stôl, stolný futbal, šípky, detská šmýkalka s hojdačkami.

Na dvore su 2kryté štýlové posedenia s krbmi /každá časť má svoje/.

UBYTOVANIE je rozčlenené na 2 samostatné apartmány /ubytovacie časti/ so svojimi vchodmi:
1.apartmán /časť: na prízemí je spoločenská miestnosť s krbom a sedením, kuchynským kútom a jedálenským sedením. Kuchyňa je kompletne vybavená elektrospotrebičmi. V spoločenskej miestnosti je LCD TV s DVD a CD prehrávačom. Na prízemí sa nachádza izba 1x2 s prístelkou a WC so sprchou. Na hornom poschodí sú izby 1x3 s prístelkou a 1x5. Každá izba má vlastné WC so sprchou. Na izbách sú TV a DVD prehrávače. Celková kapacita 12osôb.
2.apartmán/časť: na prízemí je veľká spoločenská miestnosť s krbom a sedením, kuchynským kútom a jedálenským sedením. Kuchyňa je kompletne vybavená elektrospotrebičmi. V spoločenskej miestnosti sa nachádza LCD TV a CD prehrávač. Na prízemí sa nachádza WC so sprchou. Na hornom poschodí su izby /x4 a 1x5 s prístelkou, WC so sprchou, ďalší spoločenský kut so sedením s TV a DVD prehrávačom. Celková kapacita 10osôb.

Hosťom je k dispozícii vonkajší kupací sud /voda zohriata počas zimy až na 38-40stupnov celzia /4m trampolína, lyžiaren so sušičmi lyžiarok....

Vzdialenosť od lyžiarskeho Športcentra Oščadnica so zasnežovaním, večernýn lyžovaním a priaznivými cena cca 5% /zľava na skipasy/.

Skibus do lyžiarskeho strediska Oščadnica - Veľká Rača cca 70m od drevenice /zľava na skipasy/

 

  • Celková kapacita celej drevenice 22osôb.
  • Obe časti sa prenajímajú samostatne.

Obsazenost / fotky / další informace

 

 

Galerie
Ceník
Kontakt

Adresa: Oščadnica 212 – Veľká Rača


Kontakty  / další informace

 

 

 

Kontaktní formulář
Okolí

Kysucké Beskydy. Rozsáhlé pohoří táhnoucí se podél slovensko - polské hranice. V západní části má hlavní hřeben severojižní orientaci, ve východní části pohoří pak přibližně západovýchodní orientaci. Kysucké Beskydy byly v minulosti chápány jako Slovenské Beskydy, společně se sousedními Oravskými Beskydami. Toto geomorfologické členění však dnes již neplatí a Kysucké Beskydy jsou samostatným celkem, jenž se dělí na dva podcelky - Rača a Javorský Beskyd.

Kysucké Beskydy, přírodní poměry

Velká část Kysuckých Beskyd je zahrnuta do Chráněné krajinné oblasti Kysuce, která byla vyhlášena v roce 1984 na ploše 654 km2. CHKO Kysuce však zahrnuje i další sousední horské celky, kterými jsou Javorníky s Turzovskou vrchovinou a Kysucká vrchovina.

Kysucké Beskydy jsou součástí flyšového pásma Vnějších Západních Karpat. Flyš vznikal usazováním zvětralin na dně třetihorního moře (prach, písky, jíly), které byly následně vyzdviženy během vrásnění na konci třetihor. Pro Kysucké Beskydy jsou charakteristické široké horské hřbety s příkrými a málo členitými svahy a poměrně hlubokými a úzkými dolinami. Nejvyšší partie pohoří jsou holé a travnaté, místy se objevují souvislé porosty borůvky nebo jalovce.

Zdroj: treking.cz

Kysucké Beskydy a turistika

Nejvýznamnějšími turistickými středisky této oblasti je Čadca a Kysucké Nové Mesto. Největším a nejvýznamnějším lyžařským střediskem je Veľká Rača, jehož sjezdovky se nacházejí na svazích nejvyšších vrcholu Kysuckých Beskyd - Velké Rače (1 236 m). V minulosti vedl v podhůří Kysuckých Beskyd hlavní tah na Oravu, ale po dobudování vodní nádrže Nová Bystrica byla tato cesta zrušena a dlouhá léta se z Moravy i přilehlé části Slovenska jezdilo na Oravu oklikou.

 

Určitá nouzová cesta vedla z Vychylovky do Oravské lesné, ale ta je v poměrně špatném stavu. Naštěstí byla otevřena nová a mnohem pohodlnější silnice, která tak po letech odloučení spojila Kysuce s Oravou. Nová Bystrica byla dokončena v roce 1989, její objem činí skoro 33 milionů krychlových metrů. Konečně byla napravena situace "jako u blbých na dvorku", kdy se postaví přehrada, zaplaví se cesty a nové se nevybudují …

Podzim v Kysuckých Beskydech

Krajina Kysuckých Beskyd, na obzoru Babia hora

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI