Chaloupka Holčáková - Vigantice

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chaloupka Holčáková - rodinné ubytování v Beskydech

Chaloupka se nachází v lokalitě s jedním z nejčistějších ovzduší v ČR. Tato oblast leží v podhorském údolí Beskyd.

 

Ubytování v penzionu

Chaloupka je pro max. 6 osob (možnost 7-8 po domluvě) s kuchyní, koupelnou se sprchou i vanou, WC. Varná konvice, Rádio, TV, gril, houpačka a další vybavení. K dispozici je také dětská postýlka. Pohodlné vytápění krbovými kamny. Kouření v objektu není dovoleno. Po domluvě možnost masáží na místě. Možnost víkendových pobytů, cena dohodou. Individuální cenová nabídka pro dlouhodobé pobyty je možná.

V létě si návštěvníci našeho regionu mohou vybrat mezi turistikou, cykloturistikou nebo výlety na legendární horu Radhošť, odkud jsou krásné vyhlídky na kraj Valašska. Koupání je možné v řece Bečvě, dále na koupališti. Přibližně 4 km od ubytovacího objektu se nachází také malá přehrada.

V zimě jsou zde výborné podmínky pro lyžování - ať už sjezdové nebo běžecké. V okolí 10 km od ubytovacího objektu je cca 25 sjezdovek různé náročnosti a desítky kilometrů dobře připravených běžeckých tratí.

Ve vzdálenosti 7 km leží město Rožnov pod Radhoštěm, ve kterém mají návštěvníci možnost nejen nákupů a zábavy, ale kde mohou také navštívit velmi známé Valašské muzeum v přírodě.

  

Galerie
Ceník

Možnost víkendových pobytů, cena dohodou

Kontakt

Mobil: +420 736 181 100

Adresa: 756 62, Hutisko - Solanec, Poskla č. 289

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

CHKO BESKYDY

Chráněná krajinná oblast Beskydy, naše největší chráněné území, byla vyhlášena v roce 1973 na ploše 1160 km2 na části bývalých okresů Vsetín, Nový Jičín a Frýdek- Místek. Význam území podtrhuje vyhlášení 50 zvlášť chráněných území. Správa CHKO Beskydy sídlí v Rožnově pod Radhoštěm.

CHKO Beskydy byla vyhlášena z důvodu výjimečných přírodních hodnot, jimiž jsou zejména původní pralesovité lesní porosty s výskytem vzácných karpatských živočišných i rostlinných druhů, druhově pestrá luční společenstva, unikátní povrchové i podzemní pseudokrasové jevy a rovněž mimořádná estetická hodnota a pestrost ojedinělého typu krajiny vzniklého historickým soužitím člověka s tímto územím.

Posláním oblasti je ochrana všech hodnot krajiny, přírodních zdrojů a jejich typických znaků, kterými jsou zejména povrchové utváření krajiny včetně vodních toků a ploch, její vegetační kryt a volně žijící živočišstvo, rozvržení a využití lesního a zemědělského půdního fondu a ve vztahu k ní také rozmístění a urbanistická skladba sídlišť a architektura staveb.

 

Nejkrásnější místo Beskyd - Pustevny

Horské sídlo Pustevny (1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.
V zimě se Pustevny stávají vyhledávaným lyžařským střediskem s 11 lyžařskými vleky a 9 sjezdovkami.

Východním směrem kolem jediného plesa v Beskydech lze dosáhnout Čertův mlýn (1207 m) s ojedinělými skalními útvary. Hřebenovkou směrem k západu, kolem sochy pohanského boha Radegasta z roku 1931, lze pohodlně dosáhnout vrcholu Radhoště (1129 m), odkud jsou neopakovatelné výhledy do dalekého okolí.

 

Lačnovské horní a dolní skály

Dolní lačnovské skály (též zvané Trčkovy), tvoří mohutný mrazový srub vyvinutý na čelech pískovcových a slepencových vrstev, v délce asi 70 m. Příčně orientované pukliny člení stěnu mrazového srubu do několika bloků, nejvyšší dosahuje výšky až 14 m. Svislé stěny jsou pokryty velkým množstvím voštin, dutin typu tafoni kulovitých dutin, které mají průměr až 70 cm a hloubku 65 cm. O 800 m dále po turistické značce se nachází obdobné, ale rozlohou menší Horní lačnovské skály. jejich okolí v letním období kvete velké množství nápadného náprstníku červeného. Jedná se o nepůvodní, zavlečený druh.
Na skály v letech 1923-28 chodíval také Josef Valčík, spoluaktér atentátu n R. Heyndricha, který v té době sloužil u sedláka v Lačnově a navštěvoval zdejší školu. Lačnovské skály jsou od čtyřicátých let minulého století nerozlučně spojeny vývojem trampského hnutí na Valašsku. Jejich odloučenost od okolního světa (turistická značka zde vede teprve několik let) vyhovovala té části trampů, jejichž názorové smýšlení a jednání bylo v rozporu se zaměřením tehdejšího režimu, ať s jednalo o fašistické okupanty nebo komunisty. Je málo známo, že značná část předválečných trampů bojovala za občanské války ve Španělsku, za 2. světové války pak v zahraničních armádách nebo v partyzánských oddílech.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI