Chalupa Františka - Rožnov pod Radhoštěm

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis

Chalupa Františka Horní Bečva, Beskydy

Chalupa Františka poskytuje ubytování v Beskydech na polosamotě, 1 km od centra obce Horní Bečva v nádhérné přírodní scenerii kraje Valašsko - Beskydy na úpatí horského masivu Vsetínské vrchy. Chalupa Františka zaujme rodiny s dětmi, houbaře, vyznavače aktivní dovolené, zábavy či kultury. V blízkém okolí se nachází přehrada, množství turistických stezek, cyklotras, páteřní cyklosteska Rožnovská Bečva, upravované běžecké tratě a známé lyžařské areály (Bílá, Pustevny, Soláň, Horní Bečva). V blízkosti je i mnoho zajímavých výletních míst a památek (Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny,...).

Chalupa Františka je ideální i pro ubytování v Beskydech mimo sezonu. Podzimní a jarní Beskydy lákají návštěvníky na okouzlující přírodu, čistý vzduch, houby, borůvky a nezapomenutelnou atmosféru. Její pozice přímo u turistických a cyklostezek vybízí k nádherným výletům. Nadstandartní vybavení chalupy Vám poskytne příjemný pocit domova.

Chalupa prošla v roce 2014 kompletní rekonstrukcí interiéru a byla přidána další koupelna. Dále bylo nainstalováno dětské domeček se skluzavkou a vybudováno nové parkoviště Na Chalupě Františka Vás rádi uvítáme i s Vašimi domácími mazlíčky!

Chalupa Františka BeskydyChalupa Františka - bazén, koupání

 

Chalupa Františka Horní Bečva nabízí:

 • 2x dvojlůžkový pokoj
 • 1x čtyřlůžkový pokoj
 • 1x obývací pokoj
 • 1x podkrovní pokoj se dvěmi přistýlkami
 • plně vybavena kuchyň
 • 2x koupelna se sprochovými kouty a toaletami
 • 3x TV + Sat v češtině
 • gril
 • lyžárna, kolárna
 • venkovní posezení
 • venkovní vyhříváný bazén
 • ruské kuželky
 • zastřešená pergola
 • dětský domeček se skluzavkou

Chalupa Františka se pronajímá jako celek!

  

Galerie
Ceník

Chalupa Františka Horní Bečva - ceník ubytování

 • Nezaléží na počtu ubytovaných osob, cena je vždy za celou chalupu na noc. Cena je včetně elekřiny, topení, vody plynu a lůžkovin.
 • K ceně se připočítává rekreační poplatek podle vyhl. 1/95 Obecního úřadu v Horní Bečvě 12 kč za osobu od 18 do 70 let věku a noc.

Ceník ubytování platný od 1. ledna 2015

Ceny ubytování na Chalupě Františka
Hlavní sezona 3. leden až 14. březen, 1. červenec až 31. srpen 
4 a více nocí nezáleží na počtu osob1 600 Kč/noc
2 a 3 noci nezáleží na počtu osob2 000 Kč/noc
Mimo hlavní sezonu - 1. září až 25. prosinec, 15. březen až 30. červen 
2 a více noci - do 4 osob1 100 Kč/noc
každá další osoba nad 4 osoby do 10 osob, nad 10 osob další osoby zdarma150 Kč/noc
Pouze jedna noc hlavní sezóna i momo sezónu, nezáleží na počtu osob 
pouze 1 noc2 400 Kč/noc
Vánoce, Silvestr - 26. prosince až 2. ledna 
4 a více nocí méně nelze, nezáleží na počtu osob2 600 Kč/noc
Pes 
1 a více nocí50 Kč/noc

 

Kontakt

Mobil: +420 603 963 156

Adresa: Františka Vráželová, Hluboká 222,756 57 Horní Bečva

www: www.chalupafrantiska.cz

 

Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Okolí

Chalupa Františka Horní Bečva - tipy na zimu

Sjezdové lyžování

V okolí se nachází menších i větších zimních středisek. Přímo v katastru obce Horní Bečva se nachází 7 lyžařských středisek s kvalitními podmínkami pro začínající i pokročilé lyžaře. Novinkou je nová sedačková lanovka v ski areálu Rališka.

S dalších středisek v okolí doporučujeme například ski areál Pustevny (10 km) s množstvím sjezdových tratí, půjčovnou lyží a rozsáhlými službami. Na pustevny se lze dostat i autobusem.
Dále doporučujeme ski areál Vítkovice - Bílá (10 km) s nově postavenou čtyřsedačkovou lanovou dráhou.

Ski areál Makov (SK) (16 km)

nabízí sjezdovky 1550 a 1600 metrů dlouhé a moderní zázemí. Ideální pro rodiny s dětmi.
Opravdu kvalitní lyžování nabízí středisko Velká Rača (SK) (54 km) s dvěma čtyřsedačkovýma a jednou šestisedačkovou lanovkou, 14 km sjezdovek a rozsáhlými službami.

Pokud nechcete jezdit daleko, v okolí je spousta menších areálu přímo v Horní Bečvě, nebo v okolních obcích. Např. střediska Soláň, Hutisko Solanec, Bumbálka, atd.

Běžecké lyžování

Doporučujeme jednu z nejkrásnějších hřebenovek Beskyd: přejezd Vsetínských vrchů: Bumbálka - Třeštík - Soláň. Vyjeďte autobusem na chatu Bumbálku (směr Makov) a odtud po hřebenovce směr Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky. Z Benešek dále pokračovat na Soláň, tur. chata a odtud zpět na Benešky a dolů do Hluboké, nebo autobusem zpět na Horní Bečvu. Na Beneškách lze také uhnout dolů do údolí Hluboké a cesta Vás přivede až před dům.

Pěší a cykloturistika

Horní Bečva je ideální místo na pěší i cykloturistiku. V okolí je množství značených turistických i cycklotras. Chalupa Františka se nachází kousek od hlavního hřebene Vsetínských vrchů. Jedna z nejkrásnějších hřebenovek v Beskydech Bumbálka - Súkenická, rozhledna - Třeštík, tur. chata - Benešky - Soláň, tur. chata - Tanečnica - Vsacký Cáb, tur. chata - Dušná je ideální jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nástup na hřebenovku je možný přímo od chaty (2 km na hřeben), nebo z Bumbálky, či Soláně (lze vyjet autobusem).

Krásné trasy a stesky pro pěší i cykloturistiku nabízí nedaleko obce se nacházející známé horské sídlo Pustevny (1018 m.n.m) a dominanta pro Valašsko a Beskydy a vrchol Radhošť (1129 m.n.m) s neopakovatelnými výhledy do dalekého okolí. Z Pusteven lze snadno dojet po naučné stesce přes Martiňák až na Horní Bečvu. Pěší můžou sejít například do Rožnova pod Radhoštěm a odtud autobusem zpět na Horní Bečvy.

Vodní rekreace - Přehrada Horní Bečva

nabízí možosti koupání, vodních sportů a rybaření v prostředí nádherné beskydské přírody. V okolí se nachází spousta otevřených i krytých bazénů (Rožnov pod Radhoštěm) a auquapark ve Frenštátu pod Radhoštěm (10 km). Štěrkoviště Balaton Nový Hrozenkov nabízí čistou vodu, příjemné koupání a rybaření. V areálu je k dispozici bufet. V 37 km vzdáleném Frýdku-Místku je k dispozici Aquapark s množstvím skluzavek a tobogánu a překrásným výhledem na Beskydy a Lysou Horu.
Kultura a zajímavá místa

CHKO Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy, naše největší chráněné území, byla vyhlášena v roce 1973 na ploše 1160 km2 na části bývalých okresů Vsetín, Nový Jičín a Frýdek- Místek. Význam území podtrhuje vyhlášení 50 zvlášť chráněných území. Správa CHKO Beskydy sídlí v Rožnově pod Radhoštěm.

CHKO Beskydy byla vyhlášena z důvodu výjimečných přírodních hodnot, jimiž jsou zejména původní pralesovité lesní porosty s výskytem vzácných karpatských živočišných i rostlinných druhů, druhově pestrá luční společenstva, unikátní povrchové i podzemní pseudokrasové jevy a rovněž mimořádná estetická hodnota a pestrost ojedinělého typu krajiny vzniklého historickým soužitím člověka s tímto územím.

Posláním oblasti je ochrana všech hodnot krajiny, přírodních zdrojů a jejich typických znaků, kterými jsou zejména povrchové utváření krajiny včetně vodních toků a ploch, její vegetační kryt a volně žijící živočišstvo, rozvržení a využití lesního a zemědělského půdního fondu a ve vztahu k ní také rozmístění a urbanistická skladba sídlišť a architektura staveb.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI