Horská chata Karolinka

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Karolinka se nachází pod vrcholem Soláně v blízkosti lyžařského areálu Soláň-Bzové. Horská chata Karolínka je vhodná pro rodinnou dovolenou, pobyty kolektivů, školy a školky v přírodě, lyžařské kurzy, tábory, školení, semináře, pobyty s cvičením, outdoorové aktivity apod. Horská chata Karolínka má ubytovací kapacitu 90 míst. Ubytování nabízíme v jednoduše zařízených 2-7 lůžkových pokojích se sociálním zařízením na chodbě. Parkování před horskou chatou Karolínka. Chata je vhodná pro lyžařské kurzy, školy v přírodě, školky v přírodě, tábory, soustředění a kolektivy. V interiéru budovy se nachází jídelna, bar, selská jizba, 2 klubovny, televize s videem a satelitem, sauna, ošetřovna, sušárna, botárna a lyžárna. K dispozici je antukové hřiště, slunečná terasa, gril, stolní tenis, prolézačky, venkovní soukromý bazén 9,5 m x 4,5 m, úschovna kol, v zimě sauna a skibufet na svahu. Součástí horské chaty Karolínka je 4-8 lůžkový apartmán s vybavenou kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením.

 

Ubytování v chatě Favorit

V bezprostřední blízkosti horské chaty Karolínka se nachází 4-6lůžková chata Favorit. Chata Favorit disponuje obývacím pokojem s kuchyňkou, ložnicí, koupelnou a WC. Kuchyňka je vybavena lednicí, varnou konvicí, dvouplotýnkovým vařičem a nádobím. Obývací pokoj s balkónem a satelitní TV.

 

Další chaty a chalupy v oblasti Zlínského kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Turistika

- Nedaleko horské chaty se nachází  vrchol Soláň, kde je možnost občerstvení ve stejnojmenné restauraci. Nemladší stavbou na Soláni je Informační a výtvarné centrum Zvonice. Poblíž se nachází restaurace Čarták, horský hotel Biocel a Valašská koliba. Znalci umění mohou navštívit Valašský ateliér u Hoffmanů.

- V roce 1997 byla postavena rozhledna Čarták, která měří 30 m. Rozhledna Čarták je pro turisty spíše známá jako Rozhledna u Třeštíku nebo Rozhledna Súkenická.

- Ve městě Karolinka naleznete Sklárnu Crystalex, založenou roku 1861 a soukromou sklářskou huť Charlotta.

- Ve Velkých Karlovicích najdete Karlovské muzeum, kde lze shlédnout expozici prezentující zejména historii obce, salašnictví a lidové řemeslné výroby. V části Velkých Karlovic, v údolí Jezerném, najdete Čertovo jezero, o kterém napsal pohádku K. J. Erben a řezbářství p. Boráka.

- V údolí Malá Hanzlůvka se nachází prales Razula, který byl již v roce 1933 vyhlášen Národní přírodní rezervací – jedlobukový porost pralesovitého charakteru s příměsí smrku a javoru klenu s výskytem vzácných a ohrožených rostlinných a živočišných druhů.

- V Rožnově pod Radhoštěm se nachází unikátní Valašské muzeum v přírodě. Dřevěné městečko je prvním a také nejstarším areálem valašského muzea v přírodě.

- Turisté ocení velký výběr turistických značených tras s krásnými výhledy na Beskydy a Javorníky přes Soláň, Kotlovou, Benešky, Třeštík. V oblasti se nachází mnoho cyklistických tras.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI