Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Penzion Dvůr U kříža - Velké Karlovice

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Dvůr U Kříža - rekreace Beskydy

Vítejte v typicky valašské obci Velké Karlovice. Najdete zde stavení v horách, pastviny s menšími stády ovcí, klasická zemědělská stavení, ale také nové zděné i dřevěné domky, které dokreslují ráz valašské krajiny. Právě tady můžete prožít nádhernou dovolenou. "Dvůr u kříža" je svým charakterem zemědělskou usedlostí. Proto jeho nedílnou součástí jsou hospodářské budovy. Ve dvoře chováme koně - tažné pro práci v lese a také jezdecké. Ve „Dvoře u kříža“ nabízíme ubytování pro 18 - 20 osob ve dvou budovách. Ve dvoře je možnost svézt děti i dospělé na koni v ohradě. Máme tři kobylky, které jsou moc hodné – Žluťanda, Gita a Jessica. Ti zkušenější mohou jezdit sami, začátečníky povozíme.

 

Ubytování v penzionu

´Ve „Dvoře u kříža“ nabízíme ubytování pro 18 - 20 osob ve dvou budovách. V první budově jde o tři samostatné pokoje. Dva podkrovní a jeden přízemní, každý pro 4 osoby. Podkrovní pokoje jsou oba vybaveny vlastním sociálním zařízením – toaleta, umyvadlo a sprchový kout.

V pokojích jsou kuchyňské kouty se skříňkou, policí, dřezem, el.vařičem,ledničkou. K dispozici je i rychlovarná konvice a mikrovlnka. Minikuchyňka je vybavena základním nádobím i sklem. V pokoji nechybí stůl se židlemi, skříňky na osobní věci. Lůžka tvoří praktické rozkládací postele s úložným prostorem. Ve všech pokojích jsou barevné televizory.

 

Přízemní pokoj je trochu odlišný. Dominují mu krbová kamna s pecí, která může posloužit i jako 5-té lůžko v pokoji. Zbylá lůžka tvoří praktická rozkládací postel a rozkládací sedací válenda. Nechybí stůl se židlemi a skříňka na osobní věci. Pokoj má vybavenou rohovou kuchyňskou linku s dřezem, el.vařičem, ledničkou, varnou konvicí i mikrovlnkou. Samozřejmostí je samostatná velká koupelna s toaletou, umyvadlem a sprchovým koutem.

Všechny tři pokoje mají k dispozici samostatné šatní skříně. Povlečené lůžkoviny, ručníky i utěrka určitě příjemně naladí všechny hosty.

 

V druhé budově jistě všichni hosté ocení „valašskou izbu“ s velkou plně vybavenou kuchyní (včetně el. sporáku, lednice i mikrovlnky). Valašsky laděný nábytek i dekorace zpříjemní posezení až 30-ti osob. Krbová kamna jsou zdrojem tepla a velká televize se satelitním příjmem přispěje některým k zábavě.

V podkroví je vybudován nový dvoupokojový apartmán s kuchyní a vlastním sociálním zařízením.Ve větším pokoji je dvoulůžko a pohodlná rozkládací sedačka, stůl se židlemi a komoda na osobní věci. Menší pokoj je vybaven dvěmi postelemi(jedna z nich je ještě rozkládací), nechybí stůl se židlemi a skříňka. Kuchyňka je vybavena el. vařičem, lednicí a samozřejmostí je plné vybavení.

V apartmánu může bydlet 4-7 osob. K dispozici je prostor pro uložení větších věcí – kola, kočárky, lyže, sáňky... K úplné spokojenosti nabízíme i elektrickou saunu pro 4 – 5 osob. Parkování pro ubytované je přímo ve dvoře.

K příjemnému pobytu ve dvoře určitě přispěje kryté krbové posezení a klasické venkovní ohniště. Děti se mohou zabavit na prolézačce se skluzavkou a houpačkou nebo na pískovišti.

K dispozici je také nová trampolína, ping-pongový stůl, elektronické šipky nebo volejbalová síť, kde je možno hrát i badminton.


Ve Dvoře U Kříža

"Dvůr u kříža" je svým charakterem zemědělskou usedlostí. Proto jeho nedílnou součástí jsou hospodářské budovy. Ve dvoře chováme koně - tažné pro práci v lese a také jezdecké. Pokud nepracují, pasou se v ohradách u dvora. K Valašsku patří ovce - proto ani u nás nechybí stádo oveček, které od jara do podzimu spásají okolní louky a pastviny. Po dvoře pobíhají dva hodní psíci.

Zemědělství bylo na Valašsku pro většinu obyvatel zdrojem příjmů. Dnes to už není pravidlo, ale pro zachování rázovitosti krajiny se mnozí snaží udržovat vše v původním stylu. Vyžaduje to mnoho práce. Hlavně v létě. Proto návštěvníci dvora mohou vidět sečení trav, sušení sena na kůlech, modernější balíkování sena, orání, setí... Mnohé práce se dělají i dnes s původními stroji nebo nářadím. Údržba stájí pro koně i ovce vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Je to mnohdy i dobrý způsob odreagování. že byste to zkusili?

Ve dvoře je možnost svézt děti i dospělé na koni v ohradě. Máme tři kobylky, které jsou moc hodné – Žluťanda, Gita a Jessica. Ti zkušenější mohou jezdit sami, začátečníky povozíme.

 

Náš nový obchůdek - valašské a slovenské speciality

Vítejte v našem novém obchůdku ve "Dvoře u kříža."  Nabízíme to nejlepší z Valašska a Slovenska. Sýry, domácí sirupy, domácí chléb, marmelády, frgály, čaje a spoustu originálních ručně vyráběných dárků.

Podívejte se do galerie níže. Sortiment budeme neustále obměňovat a dáme i na vaše podněty a připomínky.

Těšíme se na vaši návštěvu. :-)

Valašské a slovenské speciality Velké KarloviceFarmářský obchod Dvůr U Kříža, Zlínský kraj

  

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

V okolí

Velké Karlovice jsou rozlohově největší obcí v ČR, ležící v nadmořské výšce 600-1000 m a díky své poloze mezi Moravskoslezskými Beskydy a Javorníky a členitému terénu, který tvoří 7-8 hlavních údolí a mnoho údolíček anespočet malých kopců a horských hřebenů , přímo vybízí k procházkám, výletům a turistickým pochodům. Za prohlídku určitě stojí karlovský kostel, který je zvláštní svým půdorysem a technikou stavby.

O historii Velkých Karlovic se dozvíte nejvíce v Karlovském muzeu. Při turistické vycházce na nejvyšší místo - Vysoká - 1024m - uvidíte krásné scenérie přírody Velkých Karlovic. V údolí Malá Hanzlůvka se rozkládá prales Razula se svým jedlobukovým porostem, Karlovksé jezero v Jezerném v sobě ukrývá vzácné raky.

 

Místa v okolí

 • Rožnov pod Radhoštěm
 • Valašské muzeum v přírodě
 • Kopřivnice
 • Muzeum aut - Kopřivnice
 • Štramberk
 • Valašské Meziříčí
 • Zvonice - Soláň

 

Možnost relaxace v hotelích - hotel Tatra, Lanterna, Soláň, hotel Horal

Možnost stravování - restaurace Potocký, U muzea, Raťkovský šenka Karolinka, Restaurace u vleku Karolinka, hotel Čarták

Možnost lyžování - Machůzky, Kyčerka, Razula, Soláň, Karolinka

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI