Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Valachy Chata - Velké Karlovice

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Valachy Chata - ubytování pro rodiny s dětmi

Nabízíme Vám ubytování v nově postavené valašské roubence na okraji obce Velké Karlovice. Chalupa je postavena na krásném místě s výhledem na les, zároveň je v docházkové vzdálenosti do centra obce a cca 200m od cyklostezky Velké Karlovice - Vsetín. Ubytování je vhodné především pro rodiny s dětmi. Chalupa poskytuje možnost ubytování pro 1 - 10 osob ve 3 ložnicích. Pro lyžaře máme nachystány stojany na lyže a vysoušeče lyžáku, rukavic nebo bot. Dům jsme se snažili přizpůsobit hlavně dětem, najdou zde pec jako z pohádky. Na peci si můžete poležet a krásně nahřát záda po náročném výšlapu  nebo zimních radovánkách. Do budoucna chystáme saunu.

V létě je v objektu díky použitým stavebním materiálům příjemná vnitřní teplota a dále je možnost venkovního posezení s grilováním. Nedaleko (cca 300m) je veřejné koupaliště obce Velké Karlovice a krásná cyklostezka (cca 200 m) Velké Karlovice - Vsetín.

 

Vybavení chalupy

Chalupa poskytuje možnost ubytování pro 1 - 10 osob ve 3 ložnicích. Dispoziční řešení chalupy je 4+kk, plně vybavená kuchyň s jídelním koutem (indukční varná deska, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, lednička s mrazákem, rychlovarná konvice, nádobí, pračka, drobné kuchyňské spotřebiče). Možnost vaření nabízí i pec s plotnou a troubou. Jídlo upečené v troubě dodává pokrmu spolu s aroma ze dřeva jedinečnou chuť. Samozřejmostí je WI-FI a rozvody internetu do každého pokoje.

Obývací místnost s pecí, TV, sedací souprava, pro děti máme nachystané stolní hry, dětský koutek, dětskou krmící židličku, nočník, dětské zachodové prkýnko, cestovní postýlku a pro venkovní zábavu slouží houpačka, pískoviště, skluzavka a trampolína. V přízemí je podlahové vytápění vhodné pro hraní dětí, které si tak nehrají na studené podlaze.

 

Pro lyžaře máme nachystány stojany na lyže a vysoušeče lyžáku, rukavic nebo bot.

Dům je postaven v souladu s přírodou a místními tradicemi. Základem je surové dřevo a jako izolace je použita ovčí vlna. Ovčí vlna působí jako prostorový filtr a přírodní čistička vzduchu, dokáže odbourávat některé škodliviny v interiéru. Udržuje optimální úroveň vlhkosti, nedráždí pokožku ani dýchací cesty a je zcela zdravotně nezávadná. V obývacím pokoji je krásná pec, na které si mohou poležet děti i dospělí.

 • Ložnice a pokoje: 2x samostatný pokoj - 4x pevné lůžko (možnost i kombinace na 2x dvoulůžko), 1x ložnice - manželská postel (možnost dětské cestovní postýlky).
 • Sociální zařízení: 1x koupelna, 2x sprchový kout, 3x samostatné WC (1x dětské prkýnko), relaxační místnost (do budoucna se suchou saunou) .
 • Vytápění: plynové topení s rozvody do podlahového vytápění, možnost zatopit si v peci (plně funkční i na vaření nebo pečení v troubě, v patře na pokojích topné tělesa.
 • Doprava, parkování: 5x parkování u objektu
 • Stravování: obchod i restaurace do 500m.

  

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Kam v okolí

Velké Karlovice

Obec Velké Karlovice se rozkládá v malebné krajině Valašska, na úpatí Javorníků a v údolích vytvořených Vsetínskou Bečvou a jejími přítoky. Obec sdílí hranici se Slovenskou republikou. Velké Karlovice jsou vyhledávány milovníky přírody, spadá totiž do chráněné krajinné oblasti Beskydy a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Naleznete zde typickou valašskou krajinu s roubenými chalupami a dřevěnicemi zasazenými ve stráních. Louky a pastviny, které se na horách střídají s hlubokými lesy. Ráz krajiny skýtá ráj pro lyžaře, cyklisty a pěší turisty.

Je to kraj lidových vypravěčů, řemeslníků, umělců, řezbářů, vyšívaček, tanců, písní, výrobců píšťal, řemenů, vlněných látek, šindelů, štípaných holubiček a mnoho dalších.

K nejvýznamnějším památkám patří dřevěný kostel v barokním stylu z roku 1754, který byl zasvěcen Panně Marii Sněžné. Kostel stojí v centru obce a je postaven ze dřeva bez jediného kovového prvku.

Velké Karlovice jsou destinací s velmi dobrou dopravní dostupností. Návštěvníci mohou využít vlastní dopravu automobilem nebo pravidelnou autobusovou a vlakovou linku.

V zimní sezóně jsou hlavním cílem většiny turistů lyžařské vleky, běžkařské trasy a skialpinismus. Velké Karlovice jsou označovány za ráj lyžařů.

 

Pěšky

V letním období nabízejí Velké Karlovice mnho příležitostí pro aktivní dovolenou. Turisté mohou využít turistické trasy a cyklotrasy, jenž je dovedou k atraktivním turistickým cílům. Seznam tras naleznete u nás.

 

Za vodou

V obci se také nachází venkovní koupaliště, které je od nás vzádelné asi 500 metrů. Nachází se mezi fotbalovým hřištěm a základní školou, za níž jsou tenisové kurty. Koupaliště prošlo v roce 2009 celkovou rekonstrukcí. Tato rekonstrukce byla jedním z projektů Evropské Unie (EU).

 

Další možnosti koupání:

přírodní štěrková nádrž Karolinka (místní název "Balaton") 6 km, aquapark v Rožnově pod Radhoštěm, nové wellness centrum a golfové hřiště u hotelu Horal (9 km).

přehrada Horní Bečva, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Valašská Senice, koupaliště Zubří, koupaliště Zděchov.

 

Na kole

Cyklostezka Velké Karlovice - Vsetín (nenáročná trasa), je od nás vzálená 200 metrů. Povrch cyklostezky je po téměř celé délce pokryt asfaltem a je tedy vhodný jak pro cyklisty, tak i pro bruslaře. Délka úseku, která vede přes obec je bez mála deset kilometrů.

Nově byla na české i slovenské straně vyznačena přeshraniční cyklotrasa spojující Velké Karlovice a obec Súľov-Hradná v délce 43 km.

Pro náročnější cyklisty, kteří dávají přednost cyklotrasám se v okolí nachází nespočet lesních tras (nutné horské kolo), hřebenových přejezdů, biketraily - Kyčerka (1km), Zděchov (20km), Vsetín (35km).

V období od začátku května do konce září jsou na linkách ze Vsetína nebo Rožnova zajišťovány přepravy kol. Cyklobusy jezdí především o víkendech a státních svátcích v obou směrech.

 

Na lyže

Ski Areál Synot - Kyčerka (od chalupy vzdálen 1 km), je středisko, které nabízí 9 vleků o celkové délce sjezdovek 2 480 metrů. Vhodý pro děti.

Čtyři lyžařská střediska se nacházejí v údolí Leskové, spadají pod Skiareál Razula. Tento areál obsahuje jednu "červenou" sjezdovku Razula. Sjezdovka měří jeden kilometr a je certifikovaná Mezinárodní lyžařskou federací FIS, označena jako ideální závodní sjezdovka.

Nejdelší sjezdovku ve Velkých Karlovicích má Skiareál Machůzky, sjezdovka má 1050 metrů.

 

Seznam dalších sjezdovek:

 • U Bambuchů - 1,2 km
 • Karolinka - 3 km
 • lyžařské areály Soláň - 4,8 km
 • Kasárna - 12 km
 • Kohútka - 14 km
 • Čertov - 17 km
 • Pustevny - 18 km
 • Bílá - 19 km

 

Kulturní atraktivitou je zdejší muzeum, které se nachází ve dvou památkově chráněných budovách bývalého kupeckého domu z počátku 19. století. Muzeum nabízí pohled do časů dávných a podává obraz života lidí v této rázovité krajině. Muzeum je dostupné veřejnosti celoročně, v letním provozu denně od 9 do 17 hod, v zimním provozu dle otevírací doby přilehlého informačního centra

V muzeu v Rožnově pod Radhoštěm návštěvník získá představu o životě našich předků, které se snaží být živoucím organismem s paletou oslav a udržovaných tradic v kulisách dřevěných památek.

Rozhledna Miloňová, byla vybudována v roce 2012. Rozhledna je celoročně volně přístupná. Je 24 metrů vysoká. K rozhledně vede několik tras z údolí Leskové a z údolí Miloňov. Pod rozhlednu se lze dostat pěšky i s kočárkem, a také na kole. Další jsou rozhledna Sůkenická a Stratenec.

 

Běžky

Ideální podmínky nabízí obec pro vyznavače běžeckého lyžování. Trasy jsou vhodné pro všechny běžkaře od začátečníků, až po profesionály. Obec je protkána strojově upravenými značenými trasami různých délek. Velké Karlovice patří k největším obcím České republiky s velkým počtem údolí. Délka obce " od cedule k ceduli" je téměř deset kilometrů. Stejně jako cyklostezka, tak i v zimním období po téměř celé délce vede běžecká trasa. Obecní úřad obce upravuje a značí běžecké trasy v údolí o dvanácti okruzích a celkové délce 50 kilometrů. Na tyto trasy navazuje dalších padesát kilometrů hřebenových tras upravovány sdružením obcí Horní Vsacko. Všechny tyto strojově upravované trasy jsou často využívány k různým závodům. Nejvýznamnějším závodem je Zimní Karlovská padesátka, která je součástí Ski Tour.

Nedaleko naší chaloupky můžete využít upravovaný běžecký okruh o délce cca 15km, začíná cca 300m za kruhovým objezdem, upravená stopa vede až k Hotelu Horal nebo cvičný okruh v délce 1,5 km, který najdete přímo ve ski areálu Soláň sedlo. Soláň také leží uprostřed jedné z nejkrásnějších hřebenových běžeckých tras v Beskydech. Tato trať je v celé své délce 32 km strojově upravována. Na tuto trasu navazují v oblast Bumbálky další krásné hřebenové trasy, a to trasa přes hřeben Javorníků a dále asi nejznámější trasa vedoucí přes Martiňák a Pustevny na Radhošť.

 

Skialpining

 

Ve Velkých Karlovicích najdete spousty terénů vhodných pro skialpinistické tůry. Některé vhodné trasy jsou vyznačeny na mapce oranžovou čárkovanou značkou.

 

Celoroční akce

Obec má velmi bohatý kulturní program. Mezi největší a tradiční akce můžeme zařadit především:

- Karlovskou pouť doprovázenou setkáním řezbářů.

- Karlovský gastrofestival, který se během uplynulých let zařadil mezi největší gastro akce svého druhu v ČR. Najdete zde farmářský trh, ochutnávky pravých krajových specialit (valašské frgály, kyselici, zvěřinové, jehněčí a zabijačkové speciality, rybí speciality...). Na své si přijdou i milovníci piva. Nechybí ani zábava pro děti, řemeslný jarmark nebo různé hudební večery a posezení s muzikou. Festival také nabízí galavečeře pro náročné gurmány, kde každoročně hostují kuchařské osobnosti s michelinskou hvězdou. Proběhne ve dnech 5- 6. 10.2018.

- Valachy tour je unikátní seriál atraktivních závodů v různých disciplínách pro sportovce každého věku a kondice (Noční stopa valachy, Valachy duatlon, Bike valachy, Valachy man, Běhej valachy).

- Karlovská 50 je běžkařský závod na 50 nebo 25 kilometrů.

- Mini Karlovská je běžkařský závod pro děti na 300 m, 500 m, 1 km, 2 km, 3 km klasicky.

 

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI