Valašská chalupa

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Objekt je určen pro optimální počet 6 osob, včetně dětí. Všechny ložnice jsou dvoulůžkové, k dispozici je i dětská postýlka. V hlavní letní a zimní sezónu jsou pobyty týdenní, nebo v násobcích týdnů, začínají a končí vždy v sobotu. Mimo sezónu jsou pobyty víkendové, nebo různé délky dle Vašeho přání. Mimochodem nejkrásněji je u nás v květnu, v červnu a v září. Jedním z nezapomenutelných zážitků může být i Vaše účast na pálení svatojánských ohňů v noci z 23. na 24. června, které hoří na okolních kopcích. Chalupa je svým způsobem zemědělskou usedlostí, jak tomu bývalo dříve. Došlo však k podstatné modernizační proměně.

Přední „dřevěná část „ slouží k obývání. Obytné prostory se zrekonstruovaly i z bývalé „hůry“, která dříve sloužila jako skladiště „všeckého možného“. Zadní kamenná část sloužila dříve i nyní k ustájení zvířat. Rozdíl je pouze v tom, že dříve se jednalo o krávy, nyní zde v zimních měsících přebývá stádečko ovcí, které se přes rok pasou na pastvinách v bližším , či vzdálenějším okolí.

Dříve bylo zemědělství na Valašsku jedním z hlavních zdrojů obživy.Dnes už to není pravidlem, drobnou zemědělskou činností se však udržuje krajina v původním stavu a právě to činí Valašsko malebným. To všechno ale vyžaduje hodně práce. Pokud budete našimi hosty, můžete vidět sečení trav, tradiční i moderní způsoby sušení trav, orání, setí, tradiční sušení ovoce … Mnohdy původními stroji, nebo nářadím. To všechno vyžaduje dobrou fyzickou kondici.

 

Další chaty a chalupy v oblasti Zlínského kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI