Pension Danuše - Telč

 

 

 

Riik: 
Česká republika
Piirkond: 
Pindala: 

info

Kirjeldus

Penzion s celoročním provozem se nachází v ústí přístupu k náměstí v samém centru města Telče. Jedná se o jednopatrový nárožní objekt s výrazným nárožním motivem arkýře, podporovaného konzolou s původní profilací. Tento mohutný dům byl postaven v pozdní gotice začátkem 16. století, s mnoha stavebními detaily portálů a kleneb. Požár města roku 1530 sice dům poškodil, ale již roku 1555 byl nově přestavěn. Roku 1655 dům opět vyhořel a “k velké zkáze přišel”. Tehdy byly některé gotické části rozebrány a použity jako stavební materiál, ale základní organizace domu zůstala. Další přestavba byla provedena až koncem 18. století. Při pozdně barokní přestavbě byl střed domu opět překlenut, stropy v patře byly zdobeny barokními štukovými rámy. Od roku 1991 do roku 2003 tento dům prošel náročnou rekonstrukcí a je jako památka zapsaná v Seznamu světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO.

 

Rohkem kui 250 pensionid piirkonnas Vysočina leiad siit.


Kinnitamata andmed
Siin lisati majutusinfot, lähtudes avalikult kättesaadavatest allikatest (operaatori veebisaidilt) või külastaja soovitustest saadud teabe põhjal. Liikluse, hindade jms ajakohase teabe leidmiseks kasutage kontaktvormi.

Kinnisvaraomanike jaoks

Kui olete meie portaalis leidnud oma keskuse, suvila, laagri, külalistemaja või korteri, võtke meiega ühendust, et teavet uuendada e-posti teel: info@kempy-chaty.cz. Sisestage sõnumi teema seadme nimi.


 

Odavad laagriplatsid kogu Tšehhi Vabariigist. telkimine, telkimine, telkimine

galerii
Võta

 

Kontaktide vaatamine Logi sisse või registreeruge

Recenze

Komentáře

Lisa uus kommentaar

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Häälte arv: 0

 

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----
MUUD HUVITAVAD ASJAD