Rapport de situation

Ce formulaire est fermé.

Pension Kristian - Cesky Krumlov

 

Etat: 
République tchèque

Informations

Description

Pension Kristian - ubytování v Českém Krumlově

Pension Kristian je v překrásné budově z 15. století, typické pro město Český Krumlov. Celý objekt jsme zrekonstruovali v moderním stylu, který nám je nejbližší. Každé ráno pro naše hosty připravujeme vydatnou snídani, kterou si můžete vychutnat v hale pensionu, nebo na krásné terase s výhledem do historických ulic města. Pension Kristian je ideální výchozí bod pro poznávání centra Českého Krumlova. Máme pro Vás připraveno 8 moderně vybavených pokojů. Každý s vlastní koupelnou a toaletou, smart TV a Wi-Fi připojením k internetu.

 

Embarquement dans la guesthouse

Snídani připravujeme formou švédského stolu. Samozřejmostí jsou uzeniny, sýry, čerstvé pečivo, ovoce a zelenina, müsli, jogurty a další dobroty. Aby Vaše ráno bylo opravdu kouzelné, můžete si snídani objednat přímo na pokoj. V okolí pensionu je mnoho restaurací, kaváren, obchodů, i zábavy. Doslova na každém kroku si užijete atmosféru krásného města a památek, které stojí za to navštívit.

 

Types de logement

  • Appartements
  • Chambres
  • Chambres d'hôtes
  • Hébergement de luxe

 

Galerie
tarif

Contact

Formulaire de contact
Alentours

Où dans le quartier

Zámecká zahrada

Barokní zahrada s fontánou je součástí zámeckého areálu. Založená byla už ve 2. polovině 17. století a nejkrásnější je na jaře. Je rozdělena na čtyři části: terasa Štěpnice, terasa Letní jízdárny, terasa Dolního parteru s nádhernou kaskádovou fontánou a terasa Horní zahrady s krásně upravenou zelení, hudebním pavilonem, letohrádkem Bellarie a zámeckým rybníkem.

 

Vnitřní město

Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací. Od roku 1992 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jméno města Krumlov pochází z německého Krumme Aue (křivý luh). Ve Vnitřním městě stojí za návštěvu například kašna s morovým sloupem, gotický Valašský dvůr, Široká ulice, Krčínův dům s renesanční fasádou ze 16. století, nebo Radnice na náměstí Svornosti, která byla postavena v 2. polovině 16. století v Renesančním slohu.

 

Kláštery Český Krumlov

Roku 1350 klášter založila Kateřina z Rožmberku se svými syny. Výstavba trvala dlouho a klášter byl původně minoritský. První mniši přišli do kláštera roku 1357. V květnu 2014 byla zahájena revitalizace celého areálu a znovu otevřený byl v roce 2015. Celkové náklady na revitalizaci se vyšplhaly na 327 milionů korun. Za návštěvu stojí i rozsáhlé klášterní zahrady.

 

Église Saint-Guy

První kostel na tomto místě byl už v roce 1309. Ten později prošel přestavbou, ale v době kdy z Českého Krumlova rody Rožmberků a Schwarzenberků udělaly své sídelní město, velikost kostela přestala stačit. Proto v letech 1407 – 1438 vznikla současná podoba kostela. Některé části základů byly použité z původní stavby.

 

Château et château de Český Krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov je po Pražském hradě druhý největší hradní a zámecký komplex v České Republice. Od roku 1989 je vyhlášen národní kulturní památkou a v roce 1992 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Hrad byl nejspíš založený Vítkem II. z Prčice a první písemná zmínka je z roku 1240. Doporučujeme navštívit tento krásný kus historie.

 

 

Recenze

Commentaires

Ajouter un commentaire

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nombre de votes: 0

 

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----
AUTRES CHOSES INTÉRESSANTES