ほん

ポーランドでのスキー

あなたは旅行、キャンプ、キャンプ、または共有する休暇の経験がたくさんあるのが好きですか? だから私たちのために書いて来て、お金を稼ぐ。 最大50%の広告記事のシェア。 一度ではなく繰り返して、お金を集めることもできます。 詳細情報

 

アクティビティカルチャー旅行と休日スポーツその他
イベントとミーティングPamátkyキャラバンと一緒に旅行するどこに水 - Watermen

ビデオ

エクスカーションのヒントKulturaヨーロッパの休日Rybaření

ワイナリー

山のどこに城と城宿泊施設のヒントバイキング

レストランとケータリング

子供のためPříroda

立っている

スポーツ活動

Rozhovory

 

川、湖、ダムキャンプ用品のクチコミ情報マッシュルーム楽しいとジョーク
  宿泊施設の格付け 

Zábava

  野生へのキャンプ キャラバン用機器

 

Také při hledání zímní dovolené na lyžích v Krkonoších narážíte stále na nevyhovující ubytování,  nebo příliš vysoké ceny ?  Případně zjistíte,  že všechna oblíbená ubytovací zařízení jsou v tomto období již beznadějně obsazená ? 

Nabízí se vám ještě jedna zajímavá možnost,  kterou jsme již několikrát také využili.  Uvědomili jsme si , že na druhé straně Krkonoš se nacházejí také lyžařské terény. I my jsme tuto variantu dlouho opomíjeli a když jsme narazili právě na výše zmíněné problémy s ubytováním na české straně,  zkusili jsme štěstí u našich severních sousedů  v Polsku. A světe div se vyplatilo se ! Přes Booking.com jsme si zarezervovali ubytování v polském městě Karpacz,  které se nachází na severním úbočí Krkonoš. Zjenodušeně řečeno  prostě na druhé straně Sněžky.

Už při procházení nabídek polských ubytovacích zařízení budete mile překvapeni jejich množstvím ale hlavně cenami.. V řadě případů jsou ceny za ubytování i dvojnásobně nižší než v Čechách. Navíc  jde většinou o velice kvalitní zmodernizované nebo nově postavené domy. U nás za tuto cenu nenajdete většinou ani ubytování v penzionu který zaspal v čase totality..  

Lázeňské a lyžařské středisko Karpacz se nachází v dolnoslezském vojvodství nedaleko města Jelenia Góra, která je pro tuto oblast také správním centrem. Cesta do něj není dlouhá a je velice jednoduchá Zzpravidla se jezdí přes hraniční přechod Harrachov.  Kolem dalšího lyžařského střediska tentokrát již na Polské straně,  které se nazývá Sklarzska Poreba a pak již pokračujete po hlavních i vedlejších komunikacích několik desítek kilometrů až do svého cíle. 

Samo město je rozeseto v členitém terénu Krkonošského předhůří a z několika míst se z něj otevírá  nádherný a netradiční výhled na Sněžku.

 

Přímo ve městě i jeho bezprostřední blízkosti se nachází několik menších i větších skiareálů.. Tím nejznámějším a nejmodernějším je areál Winterpol Bialy Jar kde se svezete nejmodernější 6 sedačkovou lanovkou. O něco výše -  prakticky přes silnici , najdete další areál kde jsou již svahy prudší a sjezdovky delší. To je lyžařský areál Sniežka - Kopa kde najdete několik  vleků, kotev i sedačkovou lanovku která vás vyveze až do výšky 1350 m odtud pak můžete sjet náročnějším terénem , nebo podniknout výlet na Sněžku nebo procházky do horských chat na české i polské straně.

Samozřejmostí všech středisek v Karpaczi je také vyžití pro rodiny s dětmi.  Ve většině z nich se nacházejí pohyblivé koberce pro přepravu těch nejmenších lyžařů a další atrakce.  Nutno dodat že lyžování v tomto polském horském středisku je vhodné spíše pro rodiny s dětmi než pro náročné lyžaře.  O co jsou sjezdovky kratší a střediska menší než například ve Špindlerově Mlýně o to je Však větší nabídka dalších aktivit při trávení vaší zimní dovolené.  Velmi oblíbený je například velký aquapark v moderním hotelu Golebiewski , nebo visutá sáňkařská dráha Coster přímo ve městě. Dalším oblíbeným místem je také muzeum kostek Lego s mnoha obrovskými a fungujícími exponáty,  které nadchnou nejen děti.  Po celém okolí je také několik bobovacích a sáňkovacíc svahů včetně snowtubingu.

Ano, Karpacz je vlastně takový polský Špindlerův Mlýn,  avšak s tím rozdílem že se zde najíte , ubytujete nebo pobavíte za mnohem nižší ceny a mnohdy i kvalitněji než na druhé straně hor v České republice.

 

 

その他の有名な記事

 

 

Komentáře

新しいコメントの追加

フィルタリングされたHTML

  • Webと電子メールアドレスは自動的にリンクに変換されます。
  • 許可されるHTMLタグ:
  • 行と段落は自動的に折り返されます。

プレーンテキスト

  • HTMLタグは使用できません。
  • Webと電子メールアドレスは自動的にリンクに変換されます。
  • 行と段落は自動的に折り返されます。
キャプチャ
この質問は、あなたが真の訪問者であり自動化されたスパムロボットではないかどうかを確認するためのものです。
3 + 13 =
この単純な数学的な例を解き、結果を挿入する。 例えば、 1 + 3については、4と入力します。


興味深い記事