Lëtzebuergesch

Iwwert Bor u Tachova Schlass - Reesen an Ënnerkunft an der Géigend

 

Můžete si taky udělat pěkný výlet na zámek Bor, který stojí přibližně 7 km severovýchodně od Přimdy. U osady Muckov vás dozajista zaujme Muckovská alej. Cestu lemuje více než 130 starých jírovců maďalů neboli kaštanů a více než 20 dubů letních. V Boru stál středověký vodní hrad již v polovině 13. století. Zdejší panství bylo ve vlastnictví starobylého českého šlechtického rodu Švamberků od poloviny 13. století až do poloviny 17. století. Počátkem 16. století byl hrad přestavěn v pozdně gotickém slohu a z této doby se zachovala typická válcová věž s vysokou cihelnou helmicí. V 19. století byl hrad přestavěn na novogotický zámek.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_bor_mapa_1024x575.jpg

 

Staré budovy byly ozdobeny množstvím cimbuří, věžiček a střílen. V zámecké kapli sv. Vavřince je pěkná renesanční výmalba. Ve Švamberském sále se nachází zbrojnošská síň s replikami dobových zbraní a zbroje, dobovým nábytkem, keramikou, sklem a cínovým nádobím. Na zámku si můžete taky prohlédnout galerii posledních majitelů šlechtického rodu Löwenstein – Werheim s ukázkou dobového mobiliáře. Ze zámecké věže je pěkný pohled na Český les.Na zámek navazuje zámecký park s barokní loretou a Labutím rybníkem, kterému místní obyvatelé neřeknou jinak než Labuťák. V zámeckém parku rostou cenné dřeviny.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_bor.png
 

V městečku na náměstí Republiky stojí barokní kostel sv. Mikuláše s barokními nástěnnými malbami. Na tomto náměstí stojí taky hodnotné měšťanské domy a barokní radnice se sochou Panny Marie. Pokud se vám zalíbila Muckovská alej, můžete ještě navštívit neméně krásnou Borskou alej. Při silnici do městečka Stráž stojí Borská alej, kterou tvoří více než stovka starých dubů letních.

 


Tipps ON: Reesen, Ënnerkunft, Waasser a Flëss

Ubytování v okolí - Tachov

Fräizäit- Beräich - Tschechesch Forest

Fräizäitaktivitéiten Beräich - Pilsen Regioun

Řeka Úhlavka - 5,2 Km


 

ANEREN FAMOUS ARTIKELEN

 

 

kommentéiert

Foto nei Commentaire

Captcha
Dës Fro ass fir ze kontrolléieren ob Dir e richtegt Besuch ass an net e automatiséierte Spam-Roboter.
5 + 14 =
Solvéieren dësen einfache mathematesche Beispill a fëllt d'Resultat of. Zum Beispill, Fir 1 + 3 gitt 4.

Ebook - Bongen fir Caravans an Zelter

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 INTERESSÉIERT ARTIKELEN