Lëtzebuergesch

Iwwer d'Fielsformatioun Obrí hlava a Frog zu Kokořínsk - Reesen an Ënnerkunft

 

Při svých toulkách po Kokořínsku a Mšensku budete míjet v lese řadu zajímavých skalních útvarů, které vypadají jako sochařská díla, které zde ponechala sama příroda. Většinu skalních věží mají místní obyvatelé a horolezci pojmenované, jako například Faraon,Tutanchamon, Kleopatra a jiné, jelikož většinu skal využívají horolezci pro svůj sport. My se zaměříme na jednu nerozlučnou dvojici Obří hlavu a Žábu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/obri_hlava_a_zaba_mapa_trasa_800x421.jpg

 

Toto přírodní sousoší se nachází na známé okružní Cinibulkové stezce, která se zde kříží s modrou turistickou značkou směřující na ještě známější Pokličky. Dostaneme se sem po uvedené modré značce která nás povede z náměstí ve Mšeně přes vycházkové údolí “Lesoparku Debř “ který byl založen roku 1915. Nalezneme zde pomníček mistra Jana Husa který byl vystavěn k 500 výročí upálení tohoto kazatele. Součásti parku je miniatura zříceniny hradu Kokořín. Naleznete zde i skalní byt a zbytky přírodního divadla, několik laviček a krásné chaloupky (krmítka pro ptáky a lesní zvěř). Známé je i odpočívadlo u obří Muchomůrky kde si děti mohou zalézt po kořenech vzrostlého smrku. 

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/i.cinibulkova_stezka_-_obri_hlava_a_zaba_008_800x600.jpg

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/h_mseno_lesopark_debr_mochomurka_002_800x600.jpg

 

Přes Švédský Val, Průsečnou skálu se dostáváme k cíli. Obří Hlava a Žába stojí na menší skalní vyvýšenině. Tvary obou skal jsou velmi dobře patrné pouze při cestě ze Mšena. Žába sedí z tohoto pohledu zprava a dívá se přímo na velkou obří hlavu, která je z profilu čelem k žábě a u které je rozeznatelné oko, nos a ústa. Pěkný pohled je i na samostatný pískovec ze kterého sousoší vzhledem k přírodním vlivům vzniklo. Ve spodní části zde byli vytesány stupínky po kterých je možné k útvaru vystoupat. Jsou zde pro vás připraveny lavičky a odpočívadla, aby jste po odpočinku mohli pokračovat po modré na Mšenské pokličky a nebo po místní stezce (psaníčku) přes Faraona a skalní město zpět do Mšena.

 


Tipps ON: Reesen, Ënnerkunft, Waasser a Flëss

Ënnerkonft an der Géigend - Mělník

Ënnerkonft an der Géigend - Kokořínsko

Ënnerkonft an der Géigend - Central Béimen

Elbe River - 18,1 Km


<< Eis Tipp fir Ënnerkunft an der Géigend - Autocamp Mšeno <<
 

ANEREN FAMOUS ARTIKELEN

 

 

kommentéiert

Foto nei Commentaire

Captcha
Dës Fro ass fir ze kontrolléieren ob Dir e richtegt Besuch ass an net e automatiséierte Spam-Roboter.
8 + 4 =
Solvéieren dësen einfache mathematesche Beispill a fëllt d'Resultat of. Zum Beispill, Fir 1 + 3 gitt 4.

 

 


Ebook - Bongen fir Caravans an Zelter

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 INTERESSÉIERT ARTIKELEN