Fairytale vakantiekolonie

Staat:
Tsjechische Republiek
Regio:

Informatie

Beschrijving

Chatová osada Pohádka je umístěna v lesoparku, na okraji malebného městečka obklopeného lesy v Bělé pod Bezdězem. Jnormal_chatova_osada_country_25.jpgejí příjemná poloha umožňuje hostům prožít zde dny plné klidu a pohody, ale i návštěvníkům vyhledávajícím aktivní odpočinek poskytuje sportovní vyžití. V celé oblasti se budují stále nové a nové cyklistické trasy. Přes Bělou vede přeshraniční cyklotrasa č. 241 Mělník - Žitava, na kterou navazuje cyklotrasa č. 3040 - 3045 Bělá p.B.-Hrádek-Žitava.

Bělá pod Bezdězem (300 m.n.v.) patří k rekreační oblasti Máchova kraje. Leží v mikroregionu Nisa na rozhraní tří regionů - CHKO Český ráj, CHKO Kokořínska a Podralska. Dominantu města tvoří 5 km vzdálený hrad Bezděz, který vznikl na podnět krále Přemysla Otakara II. kolem roku 1264. Z jeho nově zrekonstruované věže je velmi pěkný rozhled do širokého okolí. Hrad byl v roce 1978 Bezdězvyhlášen národní kulturní památkou.

Městečko Bělá pod Bezdězem je vzdáleno 12 km od Mladé Boleslavi, ve směru na Českou Lípu. Z městského opevnění ze 14. století se zachovala Česká brána a na náměstí renesanční radnice. Renesanční zámek je z let 1586-1615. Městečko se stalo vzorem k hlavnímu dějství opery B. Smetany "Tajemství".

Chatová osada má velmi výhodnou polohu pro uskutečnění mnoha zajímavých výletů do okolí. chopchat300px.5.JPGJsou zde výborné podmínky pro turistiku, cykloturistiku a procházky po okolních lesích s možností sběru lesních plodů a hub. 15 km je pěkný zámek v Mnichově Hradišti a Drábské světničky, 20 km královský zámek Sychrov, nejhezčí ze všech zámků Českého ráje. Dále hrad Kost a Humprecht či pohádkové město Jičín a Prachovské skály. Možnost turistických cílů je opravdu velká. Jen 12 km je Máchovo jezero, kde výlet parníkem jistě stojí za to.

Dále je možno dostat se překrásným Kokořínským údolím, kolem Vrátenské rozhledny, na hrad Kokořín, vzdálen asi 25 km od Bělé. Za nepříznivého počasí mohou rekreanti využít vodní park Babylon v Liberci nebo krytý bazén v Mladé Boleslavi. Zde je možná návštěva muzea závodu Škoda a.s., kde jsou k vidění všechny typy vozů, které zde byly vyrobeny.

Možnost ubytování s domácími zvířaty.

Dětské ozdravné letní tábory

thumb_PICT0145.JPGVíly, skřítci, kamarádi, kamarádky
pojďte s námi do Pohádky.

Zveme všechny děti, které mají rády přírodu, kolektivní hry, ale i výtvarné práce, klid a pohodu, na dětský letní tábor, který se koná v chatové osadě Pohádka v Bělé pod Bezdězem. V programu budou zahrnuty míčové hry, různé sportovní aktivity, toulky okolní přírodou, výtvarné činnosti, celotáborová hra i závěrečný maškarní rej.

Chatová osada Pohádka leží v lesoparku, u lesa, asi 200 m od pěkného přírodního koupaliště. Čistý vzduch a dostatek přírody. Nejsme v zátopové oblasti.

Výlety po okolí.

Ubytováni budete ve čtyřlůžkových chatkách.thumb_PICT0149.JPG

Zdravotnice, zkušená zdravotní sestra, je přítomna po celou dobu tábora. Bydlí v chatce, společně s dětmi v jejich blízkosti.

Stravování: 5x denně + pitný režim.

Dětské letní tábory jsou určeny pro děti od 6 - 15 let.

Galerij
Contact

Om contacten te bekijken met aanmelden of Registreren

Recenze

Reacties

Reactie toevoegen

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aantal stemmen: 0

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----
ANDERE INTERESSANTE DINGEN