Rekreačné stredisko Obručná

 

 

Stát: 
Slovenská republika

Informace

Popis

Ubytovanie s kapacitou 70 osôb, možnosť ubytovania aj v chatkách.
 
V hlavnej budove dvojlôžkové izby a apartmán
 
Všetky izby sú vybavené  Tv.
 
Vybavenie dvojlôžkových izieb:
manželská posťel, kúpeľňa-wc, sprchovací kút
 
Apartman:
pre 4 osoby,obývačka, dve spálne, kúpeľňa- wc, masážna vaňa
 
 
Vo vedľajšej budove dvoj, trojlôžkové izby a 2x apartman.
Vybavenie dvoj a trojlôžkových izieb:
manželská posteľ,ktorá sa dá rozdeliť, kúpeľňa- wc, sprchovací kút

Apartmany:
spálňa, obývačka, kúpeľňa- wc, masážna vaňa

 

Ďalšie služby :

● Usporadúvame rodinné a firemné oslavy, svadby, školy v prírode, semináre, tréningy, zimné a letné sústredenia.

● masáže

● liečivé zábaly

● relaxačný kúpeľ

● Catering

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Název Cerová vrchovina je asi mnoha českým, ale nejen českým turistům neznámý. Někteří možná matně tuší, kde by ji bylo potřeba hledat na mapě, ale nějaké podrobnosti k danému regionu si vybaví asi jen skuteční znalci Slovenska. Přitom je Cerová vrchovina překrásným přírodním rájem, oblastí vhodnou k toulkám přírodou, pro turisty, cykloturisty, rodinné výlety.

Cerová vrchovina, přírodní poměry

Hrad Šomoška

Její jedinečnost dokazuje i to, že v roce 1989 byla vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí o rozloze necelých 163 km2. Pohoří musíme hledat jihovýchodně od měst Lučenec resp. Fiľakovo na hranicích s Maďarskem.

Cerová vrchovina je cele vulkanického původu a je nejmladším pohořím na Slovensku starým pouhých 2 - 6 milionů roků. Vznikalo totiž teprve během třetihor.

Stopy po vulkanické činnosti tady nalezneme na četných místech, vzpomeňme jen vrcholy na níž stojí zříceniny hradů Šomoška a Hajnáčka. Tady půdní odkryvy odkryly vulkanické horniny, které jasně dokazují původ celé oblasti. Ovšem nejsou zde jen vulkanické horniny; žhavá magma si prorazila cestu pískovcovým příkrovem, takže je jasné, že tady nalezneme i jiné horniny.

Cerová vrchovina, geomorfologické členění

Cerová vrchovina, jenž je ohraničena Jihoslovenskou kotlinou, patří do Matransko - slanské oblasti, subprovincie Vnitřní Západní Karpaty a provincie Západní Karpaty.

Cerová vrchovina se dělí na pět geomorfologických podcelků. Jde o následující částí: Mučínska vrchovina, Fiľakovská brázda, Hajnáčska vrchovina, Petrovská vrchovina a Bučenská vrchovina. Ty se pak ještě dále dělí na několik dalších okrsků.

Cerová vrchovina, příroda a klima

Ale proč se Cerová vrchovina vlastně jmenuje Cerová? Za svůj název vděčí dubům. Ano skutečně dubům, přesněji dubům plstnatým, které jsou zvány cery. A původ jména celé oblasti je již nasnadě. Cery pokrývají velkou část území Chráněné krajinné oblasti. Vždyť lesy rostou asi na dvou třetinách území. Vedle dubů tady však hojně rostou i habry a některé další listnáče. V bylinném patře se objevují četné xerotermofilní rostlinné druhy. Přirozené skalní stepi a travnaté stepi skýtají útočiště obrovskému množství chráněných panonských živočišných i rostlinných druhů, četné druhy tady mají severní hranici svého rozšíření.

Pohoří je odvodňováno řekami Rimava a Ipeľ, podél jejíhož toku se zachovaly fragmenty lužního lesa. Cerová vrchovina patří do teplé klimatické oblasti s poměrně vysokými průměrnými teplotami. Lednové teploty dosahují v průměru jen -2 °C až -4 °C, v červenci se šplhají k 17 °C až 20 °C. Počet letních dní je poměrně vysoký - 60 až 70, naopak počet zimních dnů je nízký. Sněhová pokrývka se udrží jen 50 - 70 dní v roce. Roční úhrn vodních srážek dosahuje sotva 600 mm.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI