Chalupa Ida

 

 

Stát: 
Slovenská republika

Informace

Popis

Chalupa Ida - rekreace Slovenský kras

Stručný popis :
Chalupa sa nachádza v obci SLAVEC v prekrásnej prírode Slovenský Kras_-Horný Gemer v údolí rieky Slaná medzi Silickou a Plešiveckou planinou 2 km od svetoznámej jaskyne Gombasek.

Popis:
Chalupa ponúka 1x4,postelovú izbu s prístelkom/možnosť pridania detskej postielky/,1x3 postelovú izbu s FTV a chladnička,plne vybavenú kuchyňu s posedním/mikrovlnka,kávovar,chladnička,plyn.sporák s rúrou,rychlovarná konvica,/kúpelňa s vaňou a WC,spoločenskú miestnosť s FTV,/rozť.gauč/,vonkajšie posedenie, uzavreté parkovanie vo dvore.Na letnú sezonu je ešte k dispozícii podkrovná 4. postelová izba so samostatným vchodom z dvora,so sprchovacím kútom a WC,a kuchynským kútom,vybavenou -chladnička,mikrovlnka,elektrická dvojplatnička,rychlovarná konvica a riady pre počet ubytovaných hostí. V chalupe internet WIFI

Ubytovanie:

 • V 1x4,postelovej izbe s prístelkom /rozťahovací gauč / a možnosť pridania detskej postielky,
 •  V 1x3,postelovej izbe s FTV a chladničkou,
 • Spoločenská miestnosť s posedením a rozťahovacím gaučom,
 • kúpelňa s WC,/teplá a studená voda/ Uzavreté parkovanie vo dvore,Pre opekanie a grilovanie je k dispozícii priestranný dvor a obrovská záhrada.

Letná sezona:

 • Podkrovná izba  4 lôžka
 • kuchynský kút
 • elektr.varič s 2 platňami
 • chladnička,mikrovlnka
 • riady,pre 4 osoby
 • sprchovací kút,WC

 

Stravovanie:

 • Vlastná príprava stravy v zariadenej kuchyni s vybavením,/plynový sporák s rúrou,chladnička s mraziacim boxom,mikrovlnka,kávovar,rychlovarná konvica,riady pre plný počet ubytovaných.
 • v kvalitnej reštaurácii v Brzotine u Bieleho koňa - 6 km od objektu,alebo v reštaurácach v Rožňave.
 • Potraviny a pohostinstvo - 30 m od objektu
 • Autovusová zastávka Slavec - 200 m
 • Železničná stanica Slavec - 200 m

 

Tipy na další objekty - Košický kraj

 

Galerie
Ceník

Otváracia doba : Celoročne
                                             

LETNÁ SEZONA:

Cena za osobu a deň                                           10,-€
 
Deti do 10 rokov                                                       8,-€
 
Deti do 3 rokov                                                         0,-€

Celý objekt /deň                                                   120,-€

Pes/deň                                                                    2,-€

Objekt na celý týždeň                                           550,-€

Krátky pobyt                                                            11,-€
 
Rekreačný poplatok                                             0,40,-€

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

ZIMNÁ SEZONA

Minimálne 2 dni

Cena za osobu a deň                        12,-€

Deti do 10 rokov                                   9,-€

Silvestrovský pobyt min. 4 dni
 
Silvestrovský pobyt  -                     135,-€
 

Rekreačný poplatok                    - 0,40,-€ /osoba/deň

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Pohoří Slovenský kras na Slovensko-maďarském pohraničí, obklopené Juhoslovenská, Rožňavská a Košickou kotlinou a Volovských vrchů, je největším krasovým územím Slovenské republiky. Na ploše 36 100 ha je chráněnou krajinnou oblastí s ochranným pásmem 34 900 ha. Okolí je bohaté na kulturní památky, hrad a mauzoleum Krásná Hôrka, kaštiel Betliar, Hornické muzeum strážní věž v Rožňavě, jeskyně Gombasek, Silická ľadnica, Domica, Aggtelekský NP / maďarsko hranice 20 km /, Krásnohorská jeskyně, Jasovská jeskyně, Ochtinská aragonitová jeskyně. přes obec vede značková turistická a cykloturistická trasa, turistika a sběr lesních plodů po planninách Silické a Plešiveckou, najdete zde propast Brázda hluboká 180,5 m, zvonivá jáma, kuni propast a jiné zajímavosti v okolí.Domácí zvířata vítány / poplatek-1, 35 € / den /

Mauzoleum Krásna Hôrka

Mauzoleum Františky a Dionýsa Andrássyovců v Krásnohorskom Podhradí

          "Nevíme se nabažit pohledu na mramorové stěny; kdyby tyto mramorové zrcadla zasévali paprsky slunce snad bychom se cítili jako v paláci víl ..." (Rozsnyói hiradó, 30. říjen 1904)

          Tím "pohádkovým palácem" je mauzoleum Františky a Dionýsa Andrássyovců v Krásnohorskom Podhradí - unikátní secesní památka dokončena na podzim roku 1904. Stavbu obklopenou rozsáhlým parkem, s hodnotnou exteriérovou i interiérovou výzdobou, my Gemerčania vnímáme jako běžnou každodenní skutečnost. Málokdo z nás si uvědomuje, že toto mauzoleum je ojedinělým objektem, na kterém byly použity, do secesního tvarosloví přetavené prvky raně křesťanského a částečně i staroorientálneho umění. Zároveň je jednou z mála realizací na Slovensku ze začátku 20. století, která je výsledkem práce představitelů mnichovského jugendstilu a ne vídeňském-budapešťského proudu secese, který přímo působil na naše území.

MauzóleumMauzóleum

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hrad Krásná Hôrka

Středověké sídlo rodu Andrássy

Malebná Gemerská krajina v srdci Slovenska byla odedávna považována za malou Evropu, zda za uherské království v malém. Její vrchy, doliny a městečka stali se dějištěm našich - evropských dějin. Během druhé světové války, ale především po ní sáhla na naše slovenském kulturně-historické dědictví těžká ruka osudu i nastávající doby. Ani "věčné" základy socialistického režimu budované již na stávajících zdech bohaté kultury nepohltily a nezničili vše co nám zanechali naši předkové. No přece se dnes můžeme těšit jen z několika téměř úplně zachovalých hradů, jedním z nich je Krásna Hôrka. Unikátní sbírky hradního muzea a proměny architektury lákají návštěvníky téměř z celého světa. Vyberte se s námi na cestu poznání naší historie a umělecko-historického dědictví prostřednictvím středověkého rodového hradu Andrássyovců.
Hrad Krásná Hôrka Hrad Krásna Hôrka

Hrad Krásna HôrkaHrad Krásna Hôrka

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gombasecká jaskyňa

Katastrální území: Slavec

Okres: Rožňava
Kraj: Košický
Délka prohlídkové trasy: 530 m
Trvání prohlídky: 30 min.
Adresa: 049 11 Plešivec
 
Podzemním chrámem Slovenského krasu nedaleko Rožňavy je jeskyně Gombasek. Známá je zejména unikátními tenkými snitrovými brčka, které dosahují délky až 3 metry.
 
Jeskyni objevili v roce 1951 dobrovolní jeskyňáři z Rožňavy, o čtyři roky byla zpřístupněna veřejnosti. Prohlídka jeskyně vede jednotlivými síněmi, z nichž každá má svou zvláštní kouzlo. Mramorová síň připoutá pozornost svou prostorností a pestrou krápníkovou výzdobou. Na jejím dně se vytvořily kuželovité stalagmity podobné tropickým mraveniště. Na stropě a převisech se třpytí tenké sklovité brčka. Tato síň byla od roku 1968 využívána 10 let na speleoterapii.
 
Jeskynní klima s relativní vlhkostí téměř 100% a teplotou vzduchu 9,0 - 9,4 ° C působí blahodárně na nemoci dýchacích cest. V síni Ladislava Herényiho, pojmenované podle jednoho z objevitelů jeskyně a prvního správce, jsou kromě bohaté krápníkové výzdoby tenké brčka tak hustě, až vytvářejí představu kamenného deště.

Atomový hřib připomíná stalagmit v síni Hirošima. Východní kulturu představují objemné krápníkové útvary podobny čínským pagody. V prostorově velké síni Viléma Rozložníka se na převislých částech stěn vytvořili záclonové závěsy hnědočervené barvy zakončené lesklými Brčko.

V roce 1995 byla Gombasecká jeskyně spolu s Ochtinská aragonitová jeskyně, Jasovská jeskyně, jeskyní Domica a na maďarské straně s některými jeskyněmi Aggtelegského národního parku zařazeny do fondu světového přírodního dědictví UNESCO.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Silická ľadnica je jeskynní propast na Silické planině ve Slovenském krasu v blízkosti obce Silica. Propast má tvar šikmého, nahoře otevřeného pytle, jehož ústí je široké 32 ma vysoké 12 m. Propast se vytvořila preborením stropu, čímž se odkryla strmá, až převislá skalní stěna, jejíž hloubka je 91 m.
     Hlavní, šikmá část propasti je v hloubce 45 m ohraničená 15 m vysokým ledopádů, který dělí průběh dna na dvě části. Na dně ledové propasti je otvor, který vede přes 20 m dlouhou plazivku do mohutného Archeologického dómu (dlouhého 80 m, širokého 25 až 40 ma vysokého 2 až 10 m). V dómu je aktivní horní tok Černého potoka, který se dostává na povrch Černou vyvěračky. V dómu bylo zjištěno neolitické osídlení bukovohorské kultury.
Silická ľadnica je vyhlášena za národní přírodní památku za účelem ochrany jejích hodnot. Turistům je přístupná po zabezpečené galerii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Národní park Aggtelek ( maďarsky : Nemzeti Park Aggteleki) je národní park v severním Maďarsku , v Aggtelek Karst regionu. To bylo založeno v roce 1985. Obsahuje 198.92 km ² (z toho 39.22 km ² jsou pod zvýšenou ochranou). To bylo součástí světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1995. Největší krápníkové jeskyně v Evropě se nachází v této oblasti: na Baradla jeskyně (26 km dlouhá, z toho 8 km je na Slovensku , známý pod jménem Domica ).

První písemná dokumentace z jeskyní se datuje k roku 1549. Od roku 1920 byl používán jako turistická atrakce. Několik jeskyní mají různé speciality. Například, mír jeskyně má sanatorium, které pomáhají léčení lidem trpícím astmatem.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI