Apartmánové domy ELBA

 

Stát: 
Slovenská republika
Kraj: 

Informace

Popis

Apartmánové domy ELBA

Ponúkame ubytovanie v apartmánových domoch ELBA v Patinciach - kúpeloch a vo Veľkom Mederi. Apartmánový dom v Patinciach sa nachádza priamo v areáli Termálneho kúpaliska. Apartmánový dom vo Veľkom Mederi je vzdialený asi 100 m od hlavného vchodu k termálnemu kúpalisku.
 
Rekreačný areál a termálne kúpele v Patinciach sa nachádzajú 17 km od Komárna. Patince sú najjužnejšou obcou Slovenska a na 27 hektároch zastavanej plochy ponúkajú rôznorodé služby pre rekreantov. Areál sa rozprestiera v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území Slovenskej republiky. Rekreačný areál bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa. Apartmány ELBA v Patinciach kúpeloch majú kapacitu 65 osôb. K spoločnému vybaveniu apartmánov v Patinciach patrí aj sauna a vírivka.

Apartmány v Patinciach

 
Najjužnejšie položená obec Slovenska so svojim termálnym kúpaliskom, rekreačnými, turistickými i cyklistickými možnosťami v okolitej prírode už desaťročia priťahuje širokú vrstvu obyvateľstva zo Slovenska i zo zahraničia. Areál termálneho kúpaliska je vzdialený len 500 metrov od brehu Dunaja a necelých 300 metrov od Virtského jazera a rieky Žitava.

Tri bazény (športový, rekreačný a detský bazén) s termálnou vodou 27,5 °C, tobogány, volejbalové ihriská, tenisový kurt, minigolfové ihrisko, vodný futbal, požičovňa bicyklov a miniáut, fitness centrum, sauna, masáž, prírodný amfiteáter s každodenným premietaním najnovších filmov, umelé jazero s možnosťou vypožičiavania člnkov a vodných bicyklov poskytujú širokú škálu aktívneho oddychu. V areáli sa nachádza rad bufetov a reštaurácií s možnosťou rôzneho typu stravovania a občerstvenia. Pre rodiny s malými deťmi sú k dispozícií rôzne ihriská.

Ubytovanie

Areál kúpaliska Patince:
Apartmány ELBA ležia v srdci areálu termálneho kúpaliska, len 80 m od plaveckého bazéna a 200 m od Wellnesscentra.

Celková kapacita: 40 - 50 Osôb

Vybavenie a príslušenstvo apartmánov:
Predsieň, 1x izba 2+1, 1x izba 2, s TV, rádiom, komplet zariadená kuchyňa s elektrickou dvojplatničkou, varičom, drezom s T+S vodou, chladničkou, stolom a stoličkami, kúpeľňa s WC, sprchou s T+S vodou. Pred každým apartmánom je terasa so stolom a stoličkami. Parkovanie áut na vlastnom parkovisku v obmedzenom počte. Areál chatovej osady je večer a cez noc osvetlený. Celkom 12 samostatných apartmánov. Maximálny počet ubytovaných osôb v jednom apartmáne je päť. Možnosť pridania detskej postieľky.

Ubytovanie v turistickej ubytovni:
Okrem ubytovania v apartmánoch ELBA ponúkame aj dlhodobé ubytovanie pre robotníkov v turistickej ubytovni nižšej kategórie. Izby sú dvojposteľové + TV, chladnička, umývadlo, spoločné sociálne zariadenie, kuchyňa.

Apartmány vo Veľkom Mederi

 
Termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi sa nachádza na okraji mesta. Počas zimných mesiacou je využívaný nový krytý rekreačný bazén, ktorý má rozlohu 300 m2 a hĺbku 1,3 m. Dva menšie bazény (perličkový a sedací) sú tiež súčasťou tohoto bazénu.

Okrem toho tu nájdete ešte 9 bazénov, z toho 3 vonkajšie bazény (detský, plavecký, taliansky), 4 vnútorné a 2 polokryté s teplotou termálnej vody 26 – 37 °C, celkovo 5 tobogánov, vrátane 2 celoročných (Red ring 66,7 m a Black led 67,5 m) v krytej časti komplexu, ako aj volejbalové (nohejbalové) a futbalové ihrisko.

Ubytovanie

 
Kúpalisko Veľký Meder:
Apartmány ELBA ležia pri vstupe do areálu termálneho kúpaliska, len 100 m od vstupu do areálu termálneho kúpaliska.
 
Celková kapacita: 30 Osôb
 
Vybavenie a príslušenstvo apartmánov:
Predsieň, 1x izba 2+1, 1x izba 2, s TV, rádiom, komplet zariadená kuchyňa s elektrickou dvojplatničkou, varičom, drezom s T+S vodou, chladničkou, stolom a stoličkami, kúpeľňa s WC, sprchou s T+S vodou. Parkovanie áut na vlastnom parkovisku v obmedzenom počte.  Celkom 6 samostatných apartmánov z toho 4 prízemné a 2 podkrovné s klimatizáciou. Maximálny počet ubytovaných osôb v jednom apartmáne je päť. Možnosť pridania detskej postieľky.
 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Patince - termální lázně

patince

Rekreační areál termálního koupaliště Patince se nachází 17 kilometrů od Komárna směrem na Štúrovo a je nejjižnějším místem Slovenska. Tato obec má vše, co je pro turistický ruch potřeba - teplé příjemné počasí s nejvíce prosluněnými dny za rok, krásnou přírodu, v nedalekém okolí památky a hlavním magnetem jsou termální prameny, které vedly k vytvoření koupaliště a před nedávnem i wellness centra.

Rekreační areál byl vybudován v okolí termálních pramenů. Místní termální voda pochází ze tří zdrojů. Všechny jsou charakteristické svým vysokým obsahem hydrogenuhličitanů, vápníku, hořčíku a síranů. Přímo v areálu wellness centra vyvěrá pramen Hejvíz z vrtu hlubokého dvě stě metrů, avšak voda je pojímána z hloubky pouze sto čtyřiceti šesti metrů, má teplotu 27 stupňů. Tento pramen spolu s jeho okolím je od roku 1953 chráněnou přírodní památkou.

Wellness areál se nalézá asi tři kilometry od obce Patince a rozkládá se asi na dvaceti sedmi hektarech. Je to ohromný rekreační komplex, který poskytuje jak koupání, tak klasické lázeňské služby. V nabídce má i služby poněkud netradiční a zajímavé. Dobré umístění a výskyt termálních pramenů umožňuje celoroční provoz, byť místní sezóna probíhá od prvního června do desátého září.

Termály Thermal Corvinus Veľký Meder

Voda z Velkého Mederu příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a celkově příznivě působí na regeneraci organismu.

Termální koupaliště bylo otevřeno v roce 1974, poskytuje celoroční služby ve svém areálu s vnitřními i vnějšími bazény s teplotou vody 36 - 38 °C.

Termály Thermal Corvinus Veľký Meder

Voda z Velkého Mederu příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a celkově příznivě působí na regeneraci organismu.

Termální koupaliště bylo otevřeno v roce 1974, poskytuje celoroční služby ve svém areálu s vnitřními i vnějšími bazény s teplotou vody 36 - 38 °C.

 

Kromě bazénu jsou v létě k dispozici dva tobogány, minigolf, plážový volejbal, velká pláž, hřiště pro děti, maxišachy, restaurace, stánky rychlého občerstvení a další služby.

Celý areál je obklopen lesoparkem s možností procházek na udržovaných a značených lesních cestičkách.

Wellness zařízení

Saunacentrum: V krytém komplexu jsou nabízeny 4 druhy saun (infra, parní bylinková, finská).

Vířivý bazén-jakuzzi: Hydroterapia posiluje krevní oběh, snižuje krevní tlak, zlepšuje krevní tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitní systém. Působí také na psychiku člověka – odbourává úzkost, napětí i depresi.

Magnetoterapie: S pulzujícími elektromagnetickými poli doplňkové terapie dosáhli dobrých výsledků v nejrůznějších oblastech použití např. degenerativní potíže, astma, migrény, léčení kostí a ran …V průběhu ošetřování se za několik minut aktivizují vlastní procesy těla, a to nakonec vede ke zlepšení a harmonizaci všech funkcí.

Akupresurní masážní lůžko CERAGEM: Termo – akupresurní masážní lůžko vyvinuté v Jižní Koreji, je léčebná pomůcka, která zlepšuje krevní oběh, napravuje vady, uvolňuje a zmírňuje záněty v organismu. 
CERAGEM Master masážní lůžko v sobě spojuje: 
• světelnou terapii 
• termo terapii 
• akupresuru 
• masáž

Služby:

Masážní salón: poskytuje několik druhů masáží – klasická, relaxační, sportovní, reflexní, aromaterapeutická, Jade kámen, akupresura.

Salón krásy: V příjemném prostředí salónu krásy na Vás čekají následující služby: pedikúra zdravotní, lakování, kosmetika kompletní, korekce obočí, barvení obočí, barvení řas, mikromasáž obličeje, depilace obličejové části, depilace nohou, bahenní zábaly, manikúra základní, manikúra Francouzská, líčení.

Kurz masáže kojence: kurz masáže kojenců probíhá v malých skupinách pod vedením novorozeneckých sester – s mezinárodním certifikátem instruktorů CIMI.

Solná jeskyně: na podlaze je rozsypaná mořská sůl z Mrtvého a Jaderského moře. Ovzduší je nasycené vysokou koncentrací soli s obsahem jódu, bromu, draslíku, vápníku, hořčíku, železa a dalších prvků. Pomáhá léčit astma, infekce dýchacích cest, alergie různého původu, záněty, chronickou rýmu, dermatologické onemocnění, onemocnění trávicího traktu, neurózy, stavy přepracovanosti, odbourává tukové zásoby a celulitidu.

Restaurační služby: rychloobslužná restaurace, kavárna, bar, bufety, restaurace venku.

Aquaerobic: od 31. července do 31. srpna denně.

Termální koupaliště

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0