Rijo Camping - Stará Lesná

 

Stát: 
Slovenská republika
Oblast: 

Informace

Popis

Autocamp RIJOCAMPING / bývalý kemping jupela/ sa nachádza vo vzdialenosti 1 km od obce Stará Lesná, 5 km od Tatranskej Lomnice, a 7 km od Starého Smokovca. Autocamp je situovaný v nádhernom prostredí Vysokých Tatier. Svojou polohou a vybavením je vhodný tak pre mototuristov ako aj všetky kategórie milovníkov prírody a turistiky. Je výborným východiskovým miestom pre kratšie i dlhšie výlety po Vysokých Tatrách. Trasy túr pre pešiu turistiku sú vyznačené farebnými značkami.
RIJOCAMPING PONÚKA:

-Ubytovanie v stanoch a karavanoch.

HOSTIA MAJÚ K DISPOZÍCII:

- NOVINKA 2011 FREE WIFI INTERNET
- Ubytovanie bez REZERVÁCIÍ
- Nové detské ihrisko
-Potraviny, vždy čerstve pečivo, ostatné potraviny a drogistický tovar
-Občerstvenie v bufete s veľkou záhradnou terasou
-Plocha pre karavany a stany
-Samoobslužná kuchynka,vybavenie
-Umyvárka riadu
-Sprchy
-Toalety
-Elektrické prípojky 220V
-Predaj dreveného uhlia na prevádzku ohnísk v campingu
-Pre náročnejších turistov je možnosť zabezpečenia horského vodcu 1-Dňovej a viacdňovej túry vo Vysokých Tatrách
-Predaj pohľadníc, máp a upomienkových predmetov
-Vstup zo psom do campingu je povolený
 

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Vysoké Tatry a Belianské Tatry

Vysoké Tatry a Belianské Tatry

Vysoké Tatry, Belianské Tatry

Pohoří Vysokých Tater najdete na severní části Slovenska hraničící s Polskem. Roku 1949 byly Vysoké Tatry prohlášeny prvním slovenským národním parkem, který byl roku 1993 vyhlášen organizací UNESCO i s částí Tater nacházející se v Polsku tzv. ,,Biosferickou rezervací Tatry". 

Pokud jste se vydali do Vysokých Tater na dovolenou a milujete vysokohorskou letní turistiku Tater, pak pro vás máme tip na výlet po Vysokých Tatrách na oblíbené horské skalní vrcholy Tater (Gerlachovský a Lomnický štít, Rysy, Kriváň), morénám a plesům Štrbského a Skalnatého plesa, či k  hlubokým ledovcovým dolinám (Veľká a Malá Studená dolina, Mengulovská dolina).

Pokud jste přijeli do Vysokých Tater, abyste obdivovali zdejší historické a kulturní památky, pak se určitě vydejte do tradičních obcí Spišská Sobota, Kežmarok či Poprad. Dalšími turisticky vyhledávanými středisky, ktreré vám zpříjemní vaši dovolenou ve Vysokých Tatrách jsou Tatranská Lomnice, Štrbské Pleso, Starý Smokovec či Ždiar s možností levného ubytování ve Vysokých Tatrách. Z ubytovacích středisek v Tatrách je možné podnikat celodenní rodinné výlety do Tater do vzdálenějšího okolí Nízké Tatry, Slovenský ráj, Pieniny, Spišský hrad, a řada dalších zajímavých míst. 

Letní výlet Vysokými Tatrami na vás čeká při výstupu na Gerlachovský štít. Se svou výškou 2655 m se stal nejvyšším štítem Vysokých Tater i celé Slovenské republiky, který se snaží každoročně zdolat mnoho turistů. Najdete ho ve Vysokých Tatrách, v jihovýchodní rázsoše Zadního Gerlachovského štítu, od něhož ho odděluje Gerlachovské sedlo. Z vrcholu uvidíte pokračující hřeben na Kotlový štít, který se dále rozvětvuje a vytváří známý Gerlachovský kotel. Gerlachovský štít je pro svou výšku, dostupnost a krásnou horskou scenérii jedním z nejnavštěvovanějších vrcholů Vysokých Tater. Výstup na Gerlachovský štít můžete podniknout pouze s horským vůdcem, který výstup dobře zná. Další horská túra tatranskou přírodou vás zavede na další vysokotatranský vrchol Kriváň (2494 m). Tento vrchol na západě Vysokých Tater ční na konci  hřebenu kriváňské rázsochy  vybíhající z hlavního hřebene Vysokých Tater, tzv. z Čubriny. Díky své nelehké historii se stal Kriváň symbolickým vrchem Slovanů a svobody Slováků. Lomnický štít (2632 m), původně nazávaný Děd, je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších štítů a túr na dovolené ve Vysokých Tatrách.  Spišští obyvatelé jej v dávných dobách považovali za nejvyšší vrchol Tater.

Nejznámější a nejstarší kulturní památky Vysokých Tater najdete v turistické obci Kežmarok. Město se 17 500 obyvateli najdete v severní části Slovenské republiky, konkrétně pod Vysokými Tatrami, v nadmořské výšce 626 metrů v pohodrské Spiši. Kežmarok je co se týče významnosti na kulturní památky jednou z nejvýznamějších městských památkových rezervací Slovenska s množstvím historických památek, z nichž nejvýznamnější jsou dvě národní kulturní památky - dřevěný evangelický artikulární kostel z roku 1717 a evangelické lyceum z roku 1775.

Levné ubytování ve Vysokých Tatrách, jakožto turistické zázemí a množství horských apartmánů na Slovensku najdete v nejstarší tatranské turisticko-rekreační osadě na úbočí Slavkovského štítu, důležité východisko do centrální části Vysokých Tater, s názvem Smokovec. Zájem o Smokovec je hlavně díky blahodárné a zdaví prospěšné smokovecké minerálce. Nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadu ve Vysokých Tatrách najdete ve Štrbském plese. V roce 1872 vyrostla na jižním břehu Štrbského plesa lovecká chatka s ubytováním ve Vysokých Tatrách, patřící zeměpánovi Jozefu Szentiványovi, která dala za vznik dnešnímu turistickému středisku Štrbského Plesa, kterému byl v roce 1885 udělen titul  léčivých lázní. Najdete zde lyžařský areál Mlynická dolina, léčebný dům Helios a množství levného ubytování ve Vysokých Tatrách. Další významná tatranská turisticko-rekreační obec nese název Tatranská Lomnice, oblíbené východisko do centrální a východní části Vysokých Tater. Dnes se jedná o významné středisko Vysokých Tater s mezinárodním cestovním ruchem a rekreací v Tatranské Lomnici s rodinou. Najdete zde, v centru Vysokých Tater, levné hotely, ubytovací zařízení formou tatranských horských chat.

Belianské pohoří leží kolmo na hlavní hřeben Vysokých Tater táhnoucí se od východu na západ 14 km dlouhým hřebenem. Belianské pohoří a Vysoké Tatry se spojují v tzv. Kopském sedle, který je turisticky přístupný. Belianské pohoří je od Vysokých Tater ochuzeno o morény, skalní prahy,či terasy. Vynahradí vám to však pohled na vápencové a dolomitové stěny s bohatou vzácnou vegetací a strmými svahy a také krasovými útvary. Právej je Belianské pohoří považováno ze nejhezčí a přírodně nejbohatší část Vysokých Tater. K významným dominantám západního Belianského pohoří patří Ždiarská vidla. Na nejvyšší vrchol Havran (2151,5 m) si můžete nechat zajít chuť, podobně jako ostatní vrcholy je ke smůle turistů nepřístupný. Hlavu můžete složit v jediné horské chatě s ubytováním v Belianských Tatrách, chatě Plesnivec (1290 m) pod Bujačím vrchem. Kvůli ochraně vzácných druhů flóry a fauny byla velká část Belianského pohoří vyhlášena roku 1978 Správou TANAPu národním parkem, na který je vstup přísně zakázán. Turistický výlet Belianskými Tatrami si můžete naplánovat do tradičních Belianských dolin, jako jsou Zadní Měďodoly, Přední Měďodoly a Dolina Sedmi pramenů. Od roku 1993 je turistivky zpřístupněná jednosměrná naučná stezka Monkovou dolinou, díky které se podíváte do obce Ždiar i Kopského sedla.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0