Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Autocamping Jelenec

 

 

Stát: 
Slovenská republika

Informace

Popis

AUTOCAMPING JELENEC sa nachádza 2 km od Jelenca pod pohorím Tribeč medzi okresnými mestami Nitra (15 km) a Zlaté Moravce (15 km).

     Chatová oblasť - ATC Jelenec má 20 chát, 4 až 7-lôžkových. Ubytovacia kapacita chát je 112 lôžok. Chaty sú vybavené pitnou vodou a WC. Hosťom je k dispozícii sociálna budova, kde sa nachádzajú WC a sprchy. V areáli je spoločenská miestnosť , kde je možné pozrieť si TV programy a satelit.

     Okrem ubytovania v chatkách ponúka kemp možnosť stanovania a kempovania. Kapacita je 57 miest pre karavany a stany. Hostia majú možnosť napojenia karavanu na el. energiu. Plocha na kempovanie je trávnatá s asfaltovou cestou.

     Pri autocampingu sa nachádzajú dve jazerá, kde majú návštevníci vhodné podmienky na vodné športy s možnosťou požičania vodných bicyklov. Na svoje si prídu aj milovníci rybolovu.

     Camping má ideálnu polohu aj pre tých, ktorí sa zaujímajú o turistiku. Môžu podnikať nenáročné pešie túry napr. k hradu Gýmeš, pod ktorým sa nachádza gaštanica, najstaršia v Strednej Európe. Srdečne vítame všetkých, ktorí chcú spoznať našu prekrásnu prírodu, kultúru a históriu.

Camp je otvorený od 15.5 do 30.9.

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Jelenecká dolina
 prírodné prostredie poskytuje obrovské možnosti re-
kreácie a oddychu:
• pekná vychádzka k zrúcanine hradu Gýmeš
 • turistika, zber húb, poznávanie prírody
• 2 rybníky s možnosťou rybolovu
• vynikajúce podmienky na horskú cykloturistiku
• návšteva Jelenských viníc so 700 ročnou tradíciou
• pekná vychádzka k zrúcanine hradu Gýmeš
 • kultúrne pamiatky obce Jelenec - kaštieľ grófa
 Forgáča, rímskokatolícky kostol Povýšenia Sv. Krí-
ža, socha Sv. Jána Nepomuckého z 18. storočia,
 socha Sv. Urbana vo vinohrade
• tenisové kurty
 Okolie:
• arborétum Tesárske Mlyňany
• žrebčinec Topoľčianky
• kultúrne a historické pamiatky v meste Nitra
• bronzový Lev Vozokany
 

 Turistické atrakcie:
 Zrúcanina hradu Gýmeš - 4 km
 Rybníky - 300 m
 Nitra - 12 km
Žrebčinec Topoľčianky - 17 km
 Vzdialenosti:
 Autobus - 2500 m, Nákupné centrum - 2500 m
 
Vodné strediská:
 Letné kúpalisko Nitra
 Mestský kúpeľ - Nitra
 Termálne kúpalisko Poľný Kesov, Galanta, Podhájska
 
Hrady a zámky
 Nitriansky Hrad , Gýmeš Jelenec

Jelenec

Obec leží v severní části Žitavské pahorkatiny a na úpatí Tribečských vrchů v dolině Jelenského potoka. Její centrum se rozkládá v nadmořské výšce kolem 192 metrů, katastr mezi 170 a 500 metry. Podkladem jsou žulové horniny, křemence, vápence, třetihorní jíly a písky. Jižní část katastru je odlesněná a zemědělsky využívaná, severní je porostlá převážně listnatými lesy (duby, buky, habry, jilmy). V katastru také leží jeden z nejstarších porostů jedlého kaštanu ve střední Evropě, dnes chráněné území.
První písemná zmínka pochází z roku 1113 ze soupisu zoborského benediktinského opatství, kde je uváděn jako Gimes, později se objevuje pod názvy Gumes (1226), Guymes(1232), Gymus (1253), Inferior, Superior Ghymes (1295), Noggymus (1350), Gyemes (1356), Gymes a Maior et Minor, Kysgymes, Felgymes (1386), Gymeš (1920), Jelenec (1948).
V roce 1226 ji daroval Ondřej II. Uherský Ivankovi z rodu Hunt-Poznanových. Jeho syn Ondrej se stal zakladatelem rodu Forgáchů, kteří zde žili až do roku 1919. Ondrej dal také postavit na kopci nad vesnicí hrad, poprvé uváděný v roce 1262. Ten se na dlouhá staletí stal sídlem rodu a střediskem panství Jelenec. V letech 1576 a 1663 obec i hrad poničili Turci, v roce 1618 zase Betlenovy vojska během protihabsburského povstání.
Obec získala v roce 1350 trhové právo. V roce 1610 došlo ke vzpouře poddaných. V roce 1715 měla obec vinice, v polovině 18. století je doložených pět vápenek. V roce 1833 zde postavil Karol Forgách cukrovar. Za Československé republiky si obec uchovala převážně zemědělský charakter. Obyvatelé trpěli nezaměstnaností spojenou s emigrací. Koncem třicátých let 20. století se budovala železniční trať Zlaté Moravce - Lužianky, což představovalo pro místní významnou pracovní možnost. V letech 1939 až 1958 byla v provozu pila a výrobna parket. Dne 1. října 1948 byla obec oficiálně přejmenovaná z Gýmeš na Jelenec. K podpoře cestovního ruchu byl v roce 1966 vybudován autokemp Remitáž.
Pamětihodnosti
zřícenina hradu Gýmeš
kaštel - barokní z roku 1722, přestavěný ve 20. století, při něm pozdně gotická kaplička s Madonnou z 16. století. Po Druhé světové válce nevhodným využíváním zdevastovaný, původní park byl rozparcelován na rodinné domy.
římskokatolický kostel Povýšení svatého Kříže - barokní z roku 1720
kaplička svatého Jana Nepomuckého z roku 1728 v severní části obce

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI