TOPlist

Dodávkou po Východních Čechách - kam do Zoo

 

Ne každá cesta musí bezpodmínečně vést za hranice Československa. Naše země jsou krásné a určitě je tu co obdivovat. Náš malý Leonard měl devět měsíců a o měsíc jsme se s ním chystali na jeho první delší cestu v naší Mici. Chtěli jsme si nejprve otestovat jak to bude on snášet a my zvládat, takže jsme se vybrali na víkend po severních Čechách.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mapa_ruzomberok_severni_cechy.png

 

Z Ružomberka jsme vyrazili pátek po práci a večer jsme dorazili do Zlína k ZOO, která je podle nás jednou z nejkrásnějších, jaké jsme zatím viděli. Přespali jsme na parkovišti před ZOO Lesná - Zlín a ráno se s kočárkem vybrali na prohlídku. ZOO je velmi velká a je rozdělena podle kontinentů, takže postupně procházíte celým světem. Součástí ZOO je i pěkný zámek, který jsme si, ale podívali jen zvenčí.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zoo_lesna_zlin_1.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zoo_lesna_zlin_2.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zoo_lesna_zlin_3.jpg

V ZOO jsme strávili půl dne a pak se přesunuli do nedalekého Kroměříže. Podívali jsme si tu květní zahradu, ale zapomněli jsme vzít foťák, takže nemám žádné fotky. Pomůžu si internetem. Zahrada byla pěkná, koupili jsme si tu preclíky na cestu a vydali se směr jeskyně Macocha. Večer jsme k ní dorazili a na spánek jsme se uložili na parkovišti u jeskyni, kde již byly zaparkované dva Polské VW California. Mé srdce zapišťalo, otřel jsem si slinu a šel spát.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kvetna_zahrada_kromeriz.jpg

 

Ráno jsme se po snídani co uvařila Veronika vybrali do jeskyně, ale na naše zklamání nám paní u okénka oznámila, že pokud nemáme rezervaci tak se do jeskyně nedostaneme. Zdvyhli jsme tedy kotvy a vyrazili směrem k pohádkovému vesničce. Toto místo jsem našel na internetu náhodou a chtěli jsme ho vidět neboť domky tu vypadaly kouzelně. Po cestě jsme se zastavili na hradě Pernštejn. Kočárek zde dostal na kostkách do hradu pěkně zabrat, ale hrad byl docela pěkný takže to stálo zato. Oběd jsme si dali v reštiky pod hradem a pokračovali ke chaloupkám.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/snidane_v_aute.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hrad_pernstejn.jpg

 

Pohádkově vesnička - Podlesíčko je součástí hotelového resortu Podlesí při Svratce. Domky jsou k pronájmu a za poplatek se zde můžete mezi nimi jen tak projít. Vypadá to tu kouzelně a určitě sem ještě přijdeme. Podrobněji si o resortu můžete přečíst (zde) Naše cesta dále vedla kolem několika pěkných rybníků a Kočičího hrádku, který jsme, ale vynechali protože jsme chtěli stihnout safari v Dvůr Králové nad Labem. Kvůli nedostatku času jsme vynechali i velké akvárium v Hradci Králové, které jsme původně chtěli navštívit.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pohadkova_vesnicka_podlesicko.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pohadkova_vesnicka_podlesicko1.jpg

 

Dorazili jsme hodinku před zavíráním safari. ZOO safari dvůr Králové je otevřena déle. Celé safari jsme si proběhly velmi rychle. Byl jsem z něj zklamaný. Jako dítě jsem byl na safari při Vídni, kde nám velbloud obžula koberec, který jsme měli na střeše Škodovky a slon chobotem obslintal interier auta poté co jsme nestihli zavřít okno. Lev ležel přes cestu a nechtěl nás pustit dál. Prostě si to pamatuji jako super zážitek, který jsem chtěl dopřát Leonardovi. Zde jsme viděli jen srnky a srnky a antilopy. Zebra mi přišla jako ty exotické zvíře když si odmyslíme geparda, který ležel za plotem otočený zády ke nám. Abychom si trochu opravili znechucení tak jsme se vybrali do ZOO, která musím říct je docela pěkná. Přespat jsme se chystali v kempu, který je součástí ZOO a žirafu vám tu dávají dobrou noc. Alespoň tu máte pocit, že jste na safari v Africe.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/safari_dvur_kralove.jpg

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/safari_dvur_kralove1.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/safari_dvur_kralove2.jpg

 

V noci se spustil brutální liják, pořádně se ochladilo a protože jsme neměli nijak vyřešeny topení v autě tak jsem ráno o čtvrté nastartoval auto z čehož museli mít ostatní campeři velkou radost. Naštěstí jich tu hodně nebylo. Ráno jsme se probudili do zimy a když jsem podíval zpoza orosení oken a viděl chlapa, který seděl promočený vedle svého stanu tak jsem děkoval za Mici i bez topení. Dali jsme si snídani a vybrali se směrem domů. Ten den odpoledne mě čekala doma ještě oslava narozenin s kamarády. Testovací cesta vyšla docela dobře, malý Leonard to snášel v pohodě a odhalila pro nás pár nedostatků, které bude třeba před cestou do Řecka odstranit.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_safari_dvuk_kralove.jpg

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY