TOPlist

Hodnocení sportovní obuvi Merrell s Gore-Tex

 

V této recenzi bych chtěl navázat na předchozí recenzi o nepromokavých ponožkách, protože obě turistické věci spolu úzce souvisejí. Dnes vás seznámím se sportovní obuví Merrel Kaibab GTX, která se muže pochlubit velmi kvalitní membránou Gore-Tex, takže vaše nohy v kombinací s nepromokavými ponožkami mohou být i během silného deště v suchu a pohodlí.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/boty_merrel_1.jpg

 

 

Firma Merrel je u nás osvědčenou firmou


Značka Merrel je v České republice zavedenou a populární firmou. Jde o přední mezinárodní značku s kvalitní turistikou a sportovní obuví. Merrell pochází z Ameriky a funguje na trhu již od roku 1981. Zajímavostí této firmy je, že k výrobě prvních bot do přírody, které vyrobil zakladatel firmy Randy Merrell, bylo překvapivě použito kopyto na kovbojskou obuv. Možná proto jsou turistické boty Merrell vyráběny tak, aby se do nich vešly i širší chodidla. Tato zajímavá specialita se až dodnes u všech outdoorových bot firmy Merrell stále používá. yes

 

Sportovní obuv Merrel Kaibab GTX


Sportovní obuv Merrel Kaibab GTX jsem si vybral, neboť rád testuji a zkouším nové věci a boty této značky jsem ještě nikdy neměl. Vybral jsem si šedo limetkovou variantu. Hlavní barva boty je světle šedá, žlutě limetkové jsou pouze drobné proužky na obuvi, vložka v botách je pro změnu oranžová. Vybíral jsem si univerzální obuv, abych ji měl k různým volnočasovým aktivitám ve volné přírodě a do tohle značky jsem se dobře trefil.

 

 

Hodně univerzální bota


Boty jsou využil nejen pro jízdu na jízdním kole, ale také pro pěší turistiku v horách i ve městě. Velmi si pochvaluji především kvalitní membránu Gore-Tex, která opravdu funguje, takže ve středně silném dešti obstála. Když je horko, tak vám zase dobře odvede pot. Díky této kvalitní membráně je bota nepromokavá a současně prodyšná. Bota není překvapivě tuhá ani moc robustní, je spíše více ohebná a pružná. Boty stály  kolem 3 899 kč, já je však koupil ve slevě za 2 399 korun. angel

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/boty_merrel_4.jpg

 

Dobré odpružení


V popisu pánské obuvi Merrel Kaibab GTX bych se chtěl ještě zmínit o tom, že bota má mezipodešev, který je vybaven odpružením Air Cushion®, které podporuje, aby boty byly dostatečně pružné, což jsem ocenil při dlouhém chození, ale šlapání do pedálů. Polstrovaný lem a jazyk navíc zabezpečují velmi dobrý komfort a pohodlí při nošení.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/boty_merrel_5.jpg

 

Hodnocení bot  Merrell


Výhody

  • Velkou výhodou obuvi MERRELL Kaibab GTX je kvalitní membrána Gore-Tex, která vskutku plní svou funkcí.
  • Při středně silném dešti máte své nohy v suchu a pohodlí, což je pro cykloturistiku velmi důležité.
  • Musí se však zhruba jednou za měsíc stříkat speciálním sprejem na Gore-Tex, pokud na to zapomenete, tak membrána neplní svou funkci.
  • Boty nejsou tuhé a moc tvrdé, takže noha není tolik sevřena a upnuta v botě.
  • Asi největší výhodou turistických bot firmy Merrell oproti ostatním značkám na trhu je, že má větší místo pro nárt.
  • V tomto směru jsou opravdu velmi pohodlné outdoorové boty, ve kterých se mi dobře chodí.


Nevýhody

  • Příliš okatých nevýhod na sportovní obuvi Merrel Kaibab GTX nevidím. Možná barevné kombinace nejsou do přírody příliš adekvátní, ale mít na sobě svěžejší barvy někdy neuškodí.
  • K tak kvalitním botám by si však tento výrobek zasloužil kvalitnější tkaničky.
  • Tkaničky sice nejsou úplně nekvalitní, ale v současnosti jsou už kupříkladu v obchodě nebo na internetu tkaničky, které brání snadnému rozvazování a takové bych na kvalitních turistických botách firmy Merrell chtěl mít.
  • Na fotkách už jsou tkaničky, které jsem si kupoval sám.


 

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 7 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY