TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 8.

 

Sobota - Uzés - zlatý hřeb našeho výletu - úžasný sobotní trh, kdy se celé město změní v jednu velkou tržnici se vším možným na co si jen vzpomenete. Není nad to sednout si v zahrádce a u kávy sledovat to hemžení lidiček. Konstatujeme, že trh se každým rokem zvětšuje a i návštěvníků dost přibývá. Kde jsou ty časy, že jsme zaparkovali u kostela a měli to na trh kousek. Pokud bych někdy hledal důvod jet do regionu Languedoc-Roussillon, tak sobotní dopoledne v Uzés je na prvním místě.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0839.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0873-akvadukt_barbegal.jpg

Máme v plánu ještě další památku na naší dovolené - klášter Abbaye de Montmajour. Bohužel máme smůlu, dnes je celý areál pro veřejnost uzavřen, koná se zde soukromá akce. Díky tomu stíháme závěr trhu v Arles, kde ochutnáme pečená rajčata a místní rizoto. Skvělý oběd v parku u antického divadla. Během oběda sledujeme ukončení trhu, balení stánků, nástup úklidových čet a kropících vozů. Než dojíme, není po mumraji ani stopy, jako by se nám to vše jen zdálo. Okoukneme antické divadlo, ale do arény hned vedle nejdeme, protože aréna v Nimes vloni byla již na první pohled hezčí a tu jsme prolezli důkladně. Odpoledne máme v plánu akvadukt s osmi vodními mlýny v Barbegal.

Namlsáni z minulých let návštěvou Pont du Gard jsme dost zklamáni, akvadukt je v žalostném stavu a po mlýnech ani stopy. Jediná výhoda je absolutní klid a opuštěnost. Další a pro dnešek poslední cíl je již z jiného soudku - Baux de Provence - historické městečko plné turistů. Přeplněné parkoviště, přeplněné uličky. Nic pro nás, tak spěcháme do kempu naložit se do bazénu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY