Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 8.

Vsechny clanky_button

Sobota - Uzés - zlatý hřeb našeho výletu - úžasný sobotní trh, kdy se celé město změní v jednu velkou tržnici se vším možným na co si jen vzpomenete. Není nad to sednout si v zahrádce a u kávy sledovat to hemžení lidiček. Konstatujeme, že trh se každým rokem zvětšuje a i návštěvníků dost přibývá. Kde jsou ty časy, že jsme zaparkovali u kostela a měli to na trh kousek. Pokud bych někdy hledal důvod jet do regionu Languedoc-Roussillon, tak sobotní dopoledne v Uzés je na prvním místě.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0839.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0873-akvadukt_barbegal.jpg

Máme v plánu ještě další památku na naší dovolené - klášter Abbaye de Montmajour. Bohužel máme smůlu, dnes je celý areál pro veřejnost uzavřen, koná se zde soukromá akce. Díky tomu stíháme závěr trhu v Arles, kde ochutnáme pečená rajčata a místní rizoto. Skvělý oběd v parku u antického divadla. Během oběda sledujeme ukončení trhu, balení stánků, nástup úklidových čet a kropících vozů. Než dojíme, není po mumraji ani stopy, jako by se nám to vše jen zdálo. Okoukneme antické divadlo, ale do arény hned vedle nejdeme, protože aréna v Nimes vloni byla již na první pohled hezčí a tu jsme prolezli důkladně. Odpoledne máme v plánu akvadukt s osmi vodními mlýny v Barbegal.

Namlsáni z minulých let návštěvou Pont du Gard jsme dost zklamáni, akvadukt je v žalostném stavu a po mlýnech ani stopy. Jediná výhoda je absolutní klid a opuštěnost. Další a pro dnešek poslední cíl je již z jiného soudku - Baux de Provence - historické městečko plné turistů. Přeplněné parkoviště, přeplněné uličky. Nic pro nás, tak spěcháme do kempu naložit se do bazénu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
17 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY