TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - Lanquedoc a Provence

 

Miluji 3 věci: probouzet se vedle své Janinky, probouzet se v letních Alpách a toulat se jihofrancouzským venkovem. Přesně v tomto pořadí a naprosto ideální je spojit vše dohromady. Takže zabalit a jedeme na dva týdny na jih. Pro jistotu jsme vyměnili v autě olej a zkontrolovali brzdy, pak jen do auta nastěhovali místo sedadel gauč, pár věcí na cesty a vyrazili.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sbaleno_a_vyrazime.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/vyhled_od_snidane-kemp_prutz.jpg

S tím gaučem to nebylo tak jednoduché, nejdřív jsem do Ferdika (což je náš Ford Transit) přestěhoval upravené letiště z ložnice, ale po dvouhodinové práci jsme usoudili (vlastně Janinka usoudila), že to není ono a tak postel ven a dovnitř se stěhoval rozkládací gauč. Musel jsem uznat, že ten gauč je lepší a praktičtější, v případě deště, jen složíte a můžete sedět pod střechou. Měli jsme ale na počasí štěstí, a tak nám celou dovču přes den ani nekáplo.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/prutz.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zugspitze.jpg

 

DEN 1. V sobotu ráno, tak jako snad všichni dovolenkáři, vyrážíme po nám známé trase Jičín-Praha-Plzeň, tankujeme na Přimdě poslední "levnou" naftu (mimochodem o 4,-Kč na litru levnější než na dálnici) a čeká nás nejnudnější úsek cesty po bavorské placce na Mnichov. Po dálnici cesta utíká, takže pokračujeme kolem Mnichova na Garmisch a odtud přes kopec do Rakouska na Landeck. Samozřejmě tak, abychom kvůli 20 kilometrům nemuseli platit rakouskou dálniční známku. Už je navečer, za sebou máme více než 650 km a tak pro dnešek končíme v Rakouském kempu Aktiv v Prutzu Kemp je perfektní a díky tomu skoro obsazený, měli jsme kliku na dvě poslední místa. Další přijíždějící po nás už mají smůlu, už se nevejdou. Tady máme typ, jak ušetřit 24 euro - v okolí kempu není problém parkovat na divoko a v kempu není žádná kontrola ubytovaných. Po večeři zvládáme prohlídku městečka Prutz a již za tmy nás uspává hukot řeky, valící se kolem kempu z hor... :)

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
19 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY