Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Karlovy Vary - levné ubytování na filmovém festivalu

Vsechny clanky_button

Přemýšlíte, že letos navštívíte mezinárodní filmový festival v Karlových Varech ? A víte již , kde budete byldet ? Tuhle otázku si každý rok kladou tisíce návštěvníků. Hotely a penziony ve městě jsou často beznadějně vyprodané na dlouhou dobu dopředu. Nakonec možná vezmete zavděk předraženým hotelem nebo budete spát jako další batůžkáři v některém stanovém městečku. Žiji na Karlovarsku celý život a tak Vám mohu poradit i daleko levnější ubytování ve stanu i apartmánu na místech o kterých se v průvodci nedočtete. A ušetřené peníze pak na festivalu můžete využít k další zábavě.

Mrkneme se, tedy jaké jsou Vaše možnosti. Pokud cestujete jako klasický batůžkář, natěžko, se stanem a spacákem , jako první vás napadne stanové městečko. To se pravidelně otevírá v areálu koupaliště Rolava. Je z centra snadno dostupné MHD i speciálními festivalovými autobusy. To je ale asi tak vše pozitivní. Je přeplněné, kulisu mu dělá panelové sídliště a koupaliště kolem kterého stany stojí není právě nejčistější. Daleko více pohody si užijete v kempech, tábořištích i penzionech v okolí, které jsou od centra Karlových Varů vzdálené 20 minut jízdy vlakem, či autobusem. Jedním z takových byl autocam Sasanka v Sadově, který ale bohužel letos ukončil činnost. Dalším oblíbeným místem je Kemp Březový Háj v Březové. Ten je přímo dosažitelný linkou MHD, je v klidné okrajové části ale kromě přespání nenabízí nic zajímavého. O něco lépe je na tom Camp Varry - Vítkova Hora . Ten je skvěle dostupný linkou MHD a v chatkách se za 1000 kč mohou ubytovat 4 osoby. Výhled na město je nádherný a zajímavá je i blizkost letiště. Nejbližší koupání je možné v několik km vdáleném rybníku ve vsi Kolová.

Další možností je Beach Camp v Nové Roli . Nachází se pár metrů od břehu rybníka u poklidného čtyřtisícového městečka. Můžete se ubytovat v nově rekonstruovaných chatkách ale i ve vlastním stanu nebo karavanu. Míst pro stany tam není moc, ale kemp leží mimo hlavní tah, takže tu nebývá přeplněno. Navíc koupání na upravené pláži novorolského rybníka je skvělou tečkou po náročném festivalovém dni. Do Nové Role se dostanete vlakem z Karlových Varů za nějakých 15-20 minut, případně taxíkem. Výrazně ušetříte pokud dojedete MHD na konečnou linku č. 3 do Staré Role a taxíkem dojedete jen cca. 6 km do Nové Role. Pokud preferujete bydlení v penzionu nebo apartmánu najdete ve směru na Novou Roli a Nejdek také zajímavé možnosti ubytování. Například malá obec Mezirolí se nachází poblíž frekventované silnice pár kilometrů od konečné MHD a i meziměstské autobusy směr Nejdek a Nová Role jí projíždějí minimálně 6x denně. Tady je například skvělou volbou Penzion Sunset. Pokud najdete nějaký volný termín, bude Vám odměnou úchvatný výhled na Krušné Hory a rajský klid. Kousek od Mezirolí je v lese ukryt Sport Camp u Tomášů. Ten mám osobně velmi rád. Zajíždíme sem rádi na kole . Je tam příjemné posezení , výborná kuchyně a pohodová atmosféra. Je to místo poblíž Děpoltovického rybníka kam se však dostanete pouze vlastním autem, na kole nebo pěšky (nejbližší autobusová zastávka cca. 2 km) . Dá se zde ubytovat v chatkách nebo pokojích za velmi rozumné ceny. Skvělé je i koupání na upravené pláži Děpoltovického rybníka, který je doslova co by kamenem dohodil. V Děpoltovicích je další tajný tip , zejména pro milovníky koní a jezdeckého sportu. Penzion Pegas sídlí v selském dvoře přímo naproti stájím. Pokoje penzionu jsem neviděl, ale pokud jsou alespoň takové jako kuchyně v restauraci , kam také občas zajedeme, nemají se za co stydět. Na koupaliště je to kolem ohrad s koňmi asi 800 m. Jednou z dalších možnosti ubytování je sousední Penzion Honore. Kdysi v něm byla dokonce cukrárna. Ta v současnosti již nefunguje, ale soudě podle ohlasů od návštěvníků na webu je penzion celkem oblíbený. A konečně přímo na břehu rybníka v této vesnici stojí Hotel Riviera. Ten je již desítky let oblíbenou destinací německých turistů a bývá často obsazen, takže se o něm nebudu ani rozepisovat. Vesnice Děpoltovice je skvělou volbou pro ty návštěvníky filmového festivalu, kteří cestují vlastním autem a chtějí sledování filmů proložit výlety, koupáním a bylením mimo hlavní turistický ruch. Další levné ubytování kolem 10 km od Varů se dá najít i směrem na Loket nad Ohří , Kyselku, nebo Hroznětín. Těmito směry, ale již není tak frekventované spojení , ale pro ty z vás kteří navštívíte největší filmový svátek vlastním autem, se mohou tato místa stát zajímavou základnou i pro akce v okolí.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 17 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY