TOPlist

Když si chcete zkrátit chvíli na zámku Kratochvíle

 

Následující den po naší návštěvě otáčivého hlediště, kdy nám během divadelního představení doslova nateklo do bot, jak jsem zmiňovala v předešlém článku, jsme se vypravili po stopách historie na zámek Kratochvíle. A to jednak proto, že máme návštěvy zámků rádi, ale také proto, že počasí bylo jaksi nestálé a vypadalo to, že může začít každým okamžikem pršet. Od Českého Krumlova je zámek vzdálený asi čtyřicet kilometrů, takže stačilo ani ne tři čtvrtě hodiny a byli jsme na místě.

Původně lovecký zámek, nechal postavit roku 1583 Vilém z Rožmberka na místě, kde stával hospodářský dvůr, který byl nazýván Leptáč. Výstavba celého zámečku byla dokončená za šest let. Dominantou okolí zámku Kratochvíle je kromě krásně udržované zahrady také vodní příkop, který ho obklopuje. Součástí zámeckého areálu je také kostel, který byl zbudován ve stejném období. Po Rožmbercích vlastnil zámek císař Rudolf II., po něm Eggenbergové a Schwarzenbergové. Ve dvacátých letech 20. století byl zámek zestátněn.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_kratochvile_s_vodnim_prikopem.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_kratochvile_se_zahradou.jpg

V současné době jsou návštěvníkům k dispozici čtyři prohlídkové okruhy, dva z nich v interiérech zámku, další v zámeckých zahradách a poslední v přilehlém kostele Narození Panny Marie. My jsme zvolili hlavní prohlídkovou trasu a nelitovali jsme. Interiéry zámečku jsou krásně zrestaurované a vybavené zajímavými exponáty.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/penzion_majak_x1.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/penzion_majak_x2.jpg

Protože se počasí nakonec jakžtakž umoudřilo, nepohrdli jsme ani prohlídkou zámecké zahrady, na jejíž úpravě si musí místní zahradník (nebo zahradníci?) pořádně máknout. A výsledek stojí rozhodně za to. Moc hezká je i bylinková zahrádka, která je její součástí. No a příští den už nás čekal přesun ještě dál na jih, konkrétně do Dolní Vltavice, kde jsme měli zajištěné ubytování v penzionu Maják.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
7 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY