Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Klášter v Kladrubech - Výlety a ubytování v okolí

Vsechny clanky_button

Z Horšovského Týna můžete jet asi 15 km na sever do městečka Kladruby, které leží v pěkné lesnaté krajině. V Kladrubech na náměstí Republiky stojí barokní kostel sv. Jakuba a najdete zde taky barokní mariánský sloup a historickou kašnu. Na tomto náměstí, v jednom historickém domě, má sídlo Regionální muzeum Kladrubska, jehož expozice jsou věnovány historii městečka a Kladrubskému klášteru.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/klaster_kladruby_mapa_1024x587.jpg

 

Dominantou městečka a celého kraje je bývalý benediktinský klášter. Klášter byl založen již roku 1115 přemyslovským knížetem Vladislavem I. a klášter je taky místem jeho posledního odpočinku. Ve 14. století Kladrubský klášter patřil mezi nejbohatší kláštery v Království českém. V 19. století byl klášter využíván jako zámecký areál pro knížecí rod Windischgrätzů. Původně románská bazilika Nanebevzetí Panny Marie byla v první polovině 18. století přestavěna Janem Blažejem Santinim – Aichlem ve stylu barokní gotiky. Monumentální chrám Nanebevzetí Panny Marie je dlouhý 82 m a jeho kopule, opatřená knížecí korunkou, má výšku 68 m. Tento chrám je třetím největšímZ Horšovského Týna můžete jet asi 15 km na sever do městečka Kladruby, které leží v pěkné lesnaté krajině. V Kladrubech na náměstí Republiky stojí barokní kostel sv. Jakuba a najdete zde taky barokní mariánský sloup a historickou kašnu. Na tomto náměstí, v jednom historickém domě, má sídlo Regionální muzeum Kladrubska, jehož expozice jsou věnovány historii městečka a Kladrubskému klášteru.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/klaster_v_kladrubech.png
 

Dominantou městečka a celého kraje je bývalý benediktinský klášter. Klášter byl založen již roku 1115 přemyslovským knížetem Vladislavem I. a klášter je taky místem jeho posledního odpočinku. Ve 14. století Kladrubský klášter patřil mezi nejbohatší kláštery v Království českém. V 19. století byl klášter využíván jako zámecký areál pro knížecí rod Windischgrätzů. Původně románská bazilika Nanebevzetí Panny Marie byla v první polovině 18. století přestavěna Janem Blažejem Santinim – Aichlem ve stylu barokní gotiky. Monumentální chrám Nanebevzetí Panny Marie je dlouhý 82 m a jeho kopule, opatřená knížecí korunkou, má výšku 68 m. Tento chrám je třetím největším

 


TIPY NA: VÝLETY, UBYTOVÁNÍ, VODNÍ PLOCHY A ŘEKY

Ubytování v okolí - Rokycany

Rekreační oblast - Západní Čechy

Rekreační oblast - Plzeňsko

Řeka Mže - 4,2 Km


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY