TOPlist

Klidné chorvatské letovisko Baško Polje

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Baško Polje vám nabízí pohodu na Makarské riviéře. Čeká vás zde krásná oblázková pláž, příjemný stín borových lesů, čistě azurová voda, čerstvý mořský vzduch a charakteristická vůně moře. Na Makarské riviéře lze zažít jedinečnou dovolenou, která vám bude ještě dlouhou dobu doznívat v krásných vzpomínkách. Příjemné místo oplývající krásnou přírodou, klidem a také velmi snadnou dostupností do živějších letovisek nadchne každého z vás. Můžete si udělat i jednodenní výlet do Makarske.

Makarská riviéra je klenotem dalmátského pobřeží

Makarská riviéra je vyhlášenou chorvatskou destinací v délce 60 km podél pobřeží od Brely až po Gradac. Na tomto území najdete nejoblíbenější letoviska. Makarská riviéra se nazývá klenotem dalmátského pobřeží nabízející překrásné přírodní scenérie, skvělé pláže i zajímavé kulturní dědictví. Mnoho lidí tvrdí, že Makarská riviéra je přeplněná turisty, ale i pro ty, co vyhledávají spíše klidnější dovolenou, má toto území co nabídnout. Klidnou destinací je příjemná obec s názvem Baško Polje.

makarska

Baško Polje

Baško Polje je nádherné místo ležící ve stínu borovic pod masivem Biokovo. Osada a malé letovisko Baško Polje se nachází na Makarské riviéře asi 2 km na jihovýchod od o něco známějšího a většího letoviska Baška Voda, které leží asi 8 km od rušné Makarské riviéry. Baško Polje leží přímo na pobřeží ve velmi příjemném stínu borovicového lesa, který ho lemuje. Krásné pláže jsou tvořeny malými oblázky, které přímo vybízí k opalování a průzračně čisté moře láká do svých osvěžujících mořských vod. Relaxovat s pohledem na dominantní vápencový hřeben krásného pohoří Biokovo je úžasný způsob trávení dovolené. Zdejší pláže mají příjemný a pozvolný vstup do vody a jsou ideální jak pro malé děti, tak i starší turisty.

Pohodová dovolená na Baško Polje

Baško Polje přináší žádaný klid a pohodu, kterou ale podle svého přání můžete narušit zábavou v nedalekém letovisku Baška Voda. Příjemnou procházku do Bašky Vody si můžete udělat i pěšky. Cestě pro pěší se říká lungo mare a představuje skvělou promenádu spojující tato dvě letoviska. Můžete zde posedět na lavičkách umístěných a odpočinout si ve stínu vysázených stromů. Baška Voda je původně malá osada, která vznikla díky pramenu objevenému v dnešní době jednoho z nejpopulárnějších letovisek Makarské riviéry. Je zde mnoho restaurací, které nabízejí skvělou nabídku z čerstvých ryb. Příjemné posezení v kavárnách nebo nákupy v místních obchodech jsou příjemným zpestřením.

Za přírodou do pohoří Biokovo

Výlet do překrásné přírody nabízí pohoří Biokovo, kde jsou na úpatí malé vesnice nabízející vynikající domácí sýry, pečivo, víno a zdejší pálenku. Úzkou a klikatou cestou lze vyjet autem až na vrchol pohoří Biokovo. Baško Polje je destinace, která na vás z dálky možná působí dost nenápadně, ale zcela vás okouzlí zdejší poklidnou atmosférou. Až zde strávíte svou první dovolenou, zajisté pochopíte, proč se sem mnozí návštěvníci každý rok tak rádi vracejí.

Biokovo

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
13 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY