TOPlist

Lyžování v Polsku

 

Také při hledání zímní dovolené na lyžích v Krkonoších narážíte stále na nevyhovující ubytování,  nebo příliš vysoké ceny ?  Případně zjistíte,  že všechna oblíbená ubytovací zařízení jsou v tomto období již beznadějně obsazená ? 

Nabízí se vám ještě jedna zajímavá možnost,  kterou jsme již několikrát také využili.  Uvědomili jsme si , že na druhé straně Krkonoš se nacházejí také lyžařské terény. I my jsme tuto variantu dlouho opomíjeli a když jsme narazili právě na výše zmíněné problémy s ubytováním na české straně,  zkusili jsme štěstí u našich severních sousedů  v Polsku. A světe div se vyplatilo se ! Přes Booking.com jsme si zarezervovali ubytování v polském městě Karpacz,  které se nachází na severním úbočí Krkonoš. Zjenodušeně řečeno  prostě na druhé straně Sněžky.

Už při procházení nabídek polských ubytovacích zařízení budete mile překvapeni jejich množstvím ale hlavně cenami.. V řadě případů jsou ceny za ubytování i dvojnásobně nižší než v Čechách. Navíc  jde většinou o velice kvalitní zmodernizované nebo nově postavené domy. U nás za tuto cenu nenajdete většinou ani ubytování v penzionu který zaspal v čase totality..  

Lázeňské a lyžařské středisko Karpacz se nachází v dolnoslezském vojvodství nedaleko města Jelenia Góra, která je pro tuto oblast také správním centrem. Cesta do něj není dlouhá a je velice jednoduchá Zzpravidla se jezdí přes hraniční přechod Harrachov.  Kolem dalšího lyžařského střediska tentokrát již na Polské straně,  které se nazývá Sklarzska Poreba a pak již pokračujete po hlavních i vedlejších komunikacích několik desítek kilometrů až do svého cíle. 

Samo město je rozeseto v členitém terénu Krkonošského předhůří a z několika míst se z něj otevírá  nádherný a netradiční výhled na Sněžku.

 

Přímo ve městě i jeho bezprostřední blízkosti se nachází několik menších i větších skiareálů.. Tím nejznámějším a nejmodernějším je areál Winterpol Bialy Jar kde se svezete nejmodernější 6 sedačkovou lanovkou. O něco výše -  prakticky přes silnici , najdete další areál kde jsou již svahy prudší a sjezdovky delší. To je lyžařský areál Sniežka - Kopa kde najdete několik  vleků, kotev i sedačkovou lanovku která vás vyveze až do výšky 1350 m odtud pak můžete sjet náročnějším terénem , nebo podniknout výlet na Sněžku nebo procházky do horských chat na české i polské straně.

Samozřejmostí všech středisek v Karpaczi je také vyžití pro rodiny s dětmi.  Ve většině z nich se nacházejí pohyblivé koberce pro přepravu těch nejmenších lyžařů a další atrakce.  Nutno dodat že lyžování v tomto polském horském středisku je vhodné spíše pro rodiny s dětmi než pro náročné lyžaře.  O co jsou sjezdovky kratší a střediska menší než například ve Špindlerově Mlýně o to je Však větší nabídka dalších aktivit při trávení vaší zimní dovolené.  Velmi oblíbený je například velký aquapark v moderním hotelu Golebiewski , nebo visutá sáňkařská dráha Coster přímo ve městě. Dalším oblíbeným místem je také muzeum kostek Lego s mnoha obrovskými a fungujícími exponáty,  které nadchnou nejen děti.  Po celém okolí je také několik bobovacích a sáňkovacíc svahů včetně snowtubingu.

Ano, Karpacz je vlastně takový polský Špindlerův Mlýn,  avšak s tím rozdílem že se zde najíte , ubytujete nebo pobavíte za mnohem nižší ceny a mnohdy i kvalitněji než na druhé straně hor v České republice.

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 17 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY