TOPlist

Náhled do italského kempu Le Balze Volterra - pro stany a karavany

 

Další italský kemp, který jsme na své loňské cestě po Itálii navštívili, byl kemp Camping Le Balze Volterra. Šlo o městský kemp u menšího italského města Volterra na západě Toskánska. Volterra je pozoruhodné opevněné město, které má v současné době okolo 11 000 obyvatel. V kempu jsme byli na jednu noc a odpoledne jsme chtěli navštívit samotné historické město, které je známé svou těžbou a zpracováním alabastru. Volterra je navíc malým poklidným toskánským městem, které má nádherné zčásti ještě etruské hradby.

 

Z kempu krásný pohled na opevněnou Volterru

Kemp byl situován jako obvykle za městem, v tomto případě šlo do města dojít za deset minut pěšky. Z kempu byl krásný pohled na majestátní Volterru, která je celá obklopena hradbami. Další pěkný pohled byl na poměrně vysoký cihlový kostel Santi Giusti e Clemente, který téměř sousedil s naším kempem. wink

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra_5.jpg

 

Kemp se starším vybavením

Prostředí kempu Camping Le Balze Volterra vypadalo pěkně, ostatně celé Toskánsko je nádherné, ale celkově bylo všechno v kempu hodně zastaralé a ošuntělé. Místa pro stanaře a karavanisty byly dobře označeny a sami jsme si mohli své místečko k pobytu vybrat. V kempu byl klasický bazén, ve kterém však bylo opět požadováno koupání s koupací čepicí, takže jsme si na recepci kempu jednu čepici za tři eura koupili. Dále jsem si všiml některých herních prvků pro děti, klasický stůl na stolní tenis a fotbálek. Všechno již hodně staré a opotřebované. Kemp však disponoval půjčovnou elektrokol.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra_3.jpg

 

Ubytování v kempu Le Balze Volterra

Kemp měl velmi staré sociální zařízení, které sice byly čisté, ale na záchodech nebyl toaletní papír a v umyvárnách nebylo tekuté mýdlo. Proto se mi cena tohoto kempu zdála trochu přemrštěná.  Cena byla za jednu noc pro dvě osoby, včetně stanu a auta 40.- €, což v porovnání s ostatními kempy neodpovídalo kvalitě kempu. Co jsem v kempu naopak ocenil, byla speciální umyvadla na nohy, která v České republice neuvidíte. Pokud máte pouze zaprášené nohy od písku, tak nemusíte do sprchy, stačí vložit postupně jednu a pak druhou nohu do přízemního umyvadla a vaše končetiny jsou rychle opláchnuté.

 

- možnost ubytování s vlastním stanem

- kempová místa pro karavany a obytné vozy

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra_karavany.jpg

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra_stany.jpg

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra.jpg

 

Občerstvení v kempu

V kempu byl u recepce malý kiosk s rychlým občerstvením smiley. Kdo chtěl, mohl si na druhý den objednat čerstvé pečivo, respektive čerstvé máslové croissanty, které jsou v Itálii hlavní potravinou na snídani.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra_kiosk.jpg

 

Tipy na výlety v okolí kempu


V okolí kempu je hodně možností ke krátkým výletům do krásného okolí kopcovitého Toskánska. Silnice zde přímo lákají k nádherným cyklistickým výletům či tréninkům na silničce yes. Žádná kola jsme však se sebou neměli, takže jsme šli prozkoumat historické město za etruskými hradbami. Malé město nás nadchlo. Hlavně procházky kolem středověkých hradeb, které vznikly ve 4. století před Kristem, byly romantické. Famózní bylo také římské divadlo z 1. století před Kristem, kde jde krásně fotit. Hlavním tahákem však bylo muzeum alabastru, které nás zlákalo. Součásti prohlídky muzea byl také vstup do hlavní katedrály a baptistéria, které mělo oktogální půdorys. Muzeum snědobílého alabastru nás trochu zklamalo, čekali jsem od něj více, nakonec všechno zachránila úchvatná katedrála. V ní jsme byli déle než v samotném muzeu alabastru.

I katedrála je vlastně jedno velké muzeum umění. Už samotný vnitřní prostor katedrály je krásným uměním, protože je rozdělen do dvaadvaceti sloupků se štuky, věrně simulujícími podobu růžové žuly. Opravdovým klenotem interiéru je však především překrásný kazetový strop nad hlavní i příčnou lodí, který pochází z 16. století. Renesanční dřevěný strop je pěkným souborem nejenom geometrických prvků, ale také dekorativních květinových vzorů a postav křesťanských světců. heart

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camp_volterra_4.jpg

 

Fotografie z fotogalerie ubytování

 

Výhody kempu

  • pěkný bazén
  • kemp kousek od města
  • čistý kemp


Nevýhody kempu

  • v bazénu museli být koupací čepice
  • velmi zastaralé sociálky
  • na záchodech nebyly toaletní papíry
  • absence tekutých mýdel

 

 


Více o kempu Le Balze Volterra

Další tipy na "Kempy Toskánsko" 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY